امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:22:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

جلسه مسئولان شهرستان برای رفع مشکلات شهرک های صنعتی؛

دعوت از سرمايه گذاران براي سرمايه گذاري در شهرك های صنعتی

دوشنبه, 02 مرداد 1391 ساعت 11:36 کدخبر :4331
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
جلسه رسيدگي به مشكلات شهرك­های برق و الكترونيك، صنايع غذائي و شهرك كارگاهي حوله بافان شهرستان با حضور مسولين شركت شهركهای صنعتي استان، نماينده و فرماندار به اتفاق اعضای هيئت مديره شهرك برق و الكترونيك برگزار شد.

فرماندار خمینی شهر در ابتداي اين  جلسه گفت: یکی از محرومیت های خمینی شهر عدم استقرار صنایع و احداث شهرک های صنعتی است و لذا احداث شهرک برق و الکترونیک، صنایع غذایی و حوله بافان برای خمینی شهر از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و سعی ما این است که با تقویت صنایع غیر آلاینده به تقویت اشتغال در شهرستان کمک کنیم.

احمد حقیقی افزود: در جلسات مشترک با مسؤولین استان و شهرستان به دنبال حل مشکلات شهرک بوده و هستیم و واحدهاي موجود و فعال شهرک تاكنون رونق خوبي در صنایع مرتبط به همراه داشته است.

در ادامه این جلسه، کارشناس برنامه ريزي فرمانداري خمینی شهر هم در سخنانی گفت: صدور مجوز شهرک های صنعتی خمینی شهر با هدف اشتغال زایی نیرویهای بومی و غیر بومی شهرستان صورت گرفته است. وی ادامه داد: در روند احداث و تکمیل  شهركهاي موجود معضلات و مشکلاتی وجود دارد که برای رفع نیاز به همکاری و همراهی مسؤولین استان و شهرستان دارد.

احمدرضا حمصیان افزود: وظیفه ما حمایت از سرمایه گذاران این 3 شهرک است و از این رو در سال گذشته 8 جلسه کارشناسی داشتیم. مهمترین مشکل شهرک درحال حاضر جاده ورودی است که به دلیل تخریب و نامناسب بودن، برای جذب سرمایه گذاری در دیدگاه سرمایه گذاران اثر منفی دارد.

وی افزود: دومین مشکل، وجود انبار ضایعات فلزی شهرداری در ورودی شهرک می باشد که باید ساماندهی و زیباسازی بشود. در این جلسه همچنین شهردار خمینی شهر به بیان دیدگاههای خود پرداخت. وی گفت: در گذشته مسیر ورودی شهرک دارای مقدار زيادي نخاله ساختماني بود كه توسط شهروندان تخلیه شده بود و توسط شهرداری بارگيري و پاکسازی گردید و عملیات زیرسازی و تسطیح قسمت اول جاده توسط شهرداری تا محل تلاقی با پل جدید و در حال احداث کمربندی انجام شده است.

مهندس شرفا افزود: ما در خصوص اجرای عملیات زیرسازی، تخلیه محوطه کارگاه های جوشکاری شهرداری از ضایعات فلزی و زیباسازی ورودی شهرک اقدام لازم را انجام دهیم.

محمد تقي ترابی رییس هیات مدیره شهرک برق و الکترونیک هم سخنران بعدی بود. وی گفت: تاکنون تعدادی زیادی سرمایه گذاران بخش های مختلف و بویژه برق و الکترونیک از خارج و داخل کشور برای سرمایه گذاری به این شهرک مراجعه نموده اند ولی به دلیل عدم وجود خدماتی همچون آب، گاز، مخابرات و نامناسب بودن جاده حاضر به سرمایه گذاری نشدند و حتی خراب بودن جاده باعث شد تا اکیپ صدا و سیما که وظیفه انعکاس مشکلات  ما را دارد از این جاده عبور نکند.

نماینده مردم خمینی شهر هم سخنران بعدی بود. وی گفت: آنچه در خمینی شهر اتفاق می افتد فوت وقت است، بعد از آن فراموشی امور و دفن طرح ها و پروژه های سطح شهر است. در جلساتی مشترک با مشکلات شهرک کاملا آشنا شده ایم و برای ما تاخیر در تکمیل و راه اندازی شهرک قابل قبول نیست.

محسن صرامی افزود: شرایط شهرستان به ما اجازه فوت وقت در راه اندازی شهرک را نمی دهد. امروز با وجود سرمایه گذاران، میزان بیکاری و نیازهای شهرستان، باید در حل مشکلات شهرک برق و الکترونیک و افزایش تعداد واحدهای صنعتی غیر آلاینده به صورت ویژه و سریع اقدام کنیم.  در حال حاضر زمین و فضا و نيروي كار و همه شرایط برای رونق اقتصادی و صنعتی  شهرستان وجود دارد و نباید اجازه بدهیم با گذشت زمان فرصت های شهرستان از بین برود.

محسن صرامی در حاشیه این جلسه به خبرنگار فرصت گفت: طبق قول و وعده ای که برای پیگیری و حل مشکلات شهرک برق و الکترونیک داده بودم در این جلسه مصوب شد سهمیه کارگری و اشتغال به صورت خاص و در شهرک حوله بافان به صورت کامل به شهرستان خمینی شهر واگذار شود و این مصوبه یک فرصت  بسيار مناسب برای سرمایه گذاری بومی خمینی شهر است.

وی در خصوص شهرک صنایع غذایی گفت: در صورت استقبال سرمایه گذاران بومی در ایجاد صنایع غذایی غیر آلاینده در  فاز اول شهرک، فازهای بعدی شهرک در اختیار شهرستان خواهد بود و در غیر این صورت و عدم استقبال سرمایه گذاران بومی، از سرمایه گذاران غیر بومی استفاده می شود.

مديركل شركت شهركهاي صنعتی استان هم در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: در جلسه 3 ساعته اي که به همراه مسؤولین شهرستان خمینی شهر داشتیم موضوع شهرک های خمینی شهر شامل شهرک برق و الکترونیک، حوله بافان و صنایع غذایی مورد بررسی قرار گرفت. اصلی ترین مشکلی که ما در خمینی شهر با آن روبرو هستیم بازسازی و تکمیل جاده ورودی شهرک، تامین آب، افزایش کد و کاربری صنايع غيرآلاينده و مشاغل مرتبط با فعالیت شهرک های خمینی شهر است.

مهندس یزدخواستی افزود: تلاش ما این است که تا 3 ماه ديگر عملیات تکمیل و اجرای بخش های عمرانی همچون راه ورودی، محوطه سازی و زیباسازی شهرک برق و الکترونیک به صورت جدی اجرا شود.

وی افزود: در جلسه مشترکی با مسؤولین محیط زیست استان و اداره صنایع و معادن در محل شهرستان افزایش كدهاي فعالیت های شهرک بررسی و اعلام نظر خواهد شد ولی باید اعلام کنیم رشته اصلی فعالیت شهرک صنایع غیرآلاینده مرتبط با برق و الکترونیک خواهد بود.

یزدخواستی ادامه داد: شهرک برق و الکترونیک خمینی شهر دارای ویژگیهای خاص و منحصر به فرد در سراسر کشور می باشد. فاصله کم تا مرکز استان و شهرستان، همجواری با دو مرکز دانشگاهی بزرگ آزاد و صنعتی و با جاده کمربندی از جمله این ویژگی هاست. با راه اندازی این شهرک تحول بسیار خوبی در حوزه اشتغال زایی و پیشرفت صنایع و جذب سرمایه گذاران به شهرستان رخ خواهد داد.

وی از سرمایه گذاران بومی خمینی شهر تقاضا کرد از فرصتی که فراهم شده برای سرمایه گذاری و حمایت از کار و تولید ملی در خمینی شهر استقبال و استفاده کنند و تصریح کرد: اگر سرمایه گذراران بومی وارد صحنه کار در این شهرک شوند امکان بهره برداری برای اهالی بومي فراهم خواهد شد. استقرار سرمایه گذاران بومی باعث کاهش هزینه ها و ارائه خدمات بهتر و اشتغال زایی بیشتر و ایجاد تعامل و ارتباط نزدیک تر بین مسؤولین استان و شهرستان خواهد شد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید