امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:36:29

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

زمین های شهر در حال اشغال شدن است
هشدارهای تند مسئولان در پنجمین شورای اداری شهرستان؛

زمین های شهر در حال اشغال شدن است

دوشنبه, 27 شهریور 1391 ساعت 08:33 کدخبر :4516
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مردم گلایه می کنند که برخی جاها رشوه وجود دارد پنجمین جلسه شورای اداری در سال جاری شنبه 18 شهریور در سالن جلسات شهرداری برگزار شد؛

 

-جلسه ای که شاید بتوان گلایه شدید نماینده از وضعیت سینمای شهر، جعفرآباد و دستگرد، سهام عدالت و همچنین انتقاد امام جمعه از وضعیت سازمان تبلیغات را مهمترین مطالب مطرح شده در این جلسه دانست.

انگار از سر سفره باباشان می خواهند پول را بدهند

صرامی سخنانش را با انتقاد از وضعیت بازنشستگان ذوب آهن شروع کرد و گفت: 8 هزار نفر بازنشسته ذوب آهن چشم به راه حقوق خود هستند که 500-400 هزار تومان حقوق ماهانه شان را بگیرند. اینها عموما پدر بزرگانی هستند که نوه و عروس و داماد دارند. این وضعیت ظلم است. بنده پیگیر حل این مشکل هستم. 45 دقیقه در این رابطه با شیخ الاسلام وزیر کار صحبت کردم. با وزیر صنعت هم صحبت کردم تا مشکل بین این دو وزارتخانه حل شود. نصف کار انجام شده است.

وی در خصوص علت این مشکل گفت: وزارت کار زیر بار دستور ریاست جمهوری نمی رود و قانون را تمکین نمی کند. آنها باید اموال وزارت صنعت را از قِبَل بازنشستگی در بخش فولاد و آهن تحویل بگیرند و ده میلیارد تومان تفاوتش است. انگار از سر سفره باباشان می خواهند پول را بدهند. باید قانون را تمکین کنند. بعضیهایشان هم پشت سر تحریم ها سنگر می گیرند. نمی شود که همه چیز را توجیه کرد. 8 هزار نفر در کشور دارند گرسنگی این تصمیم را می کشند. اگر وزیر کار امضا کند مشکل این 8 هزار نفر حل می شود.

سهام عدالت شفاف نیست

محسن صرامی به موضوع سهام عدالت هم اشاره کرد و گفت: سهام عدالت شفاف نیست و نمی گویند دارند چکار می کنند. در شهر ما هم چون بنده را به رسمیت نمی شناسند نمی گویند دارند چکار می کنند. طرح تحقیق و تفحص در این خصوص به صورت ملی شروع شده و متولیان آن باید بیایند راحت و شفاف بگویند با مال مردم دارند چکار می کنند. می دانم که با رسانه ای شدن آن در شهر ما هم مسئولان آن راه می افتند توضیح بدهند. احتمالا سهام عدالت در کشور و استان و شهرستان دستخوش منافع گروهی قرار گرفته و احتیاج به شفاف سازی دارد.

سینما فرهنگ را استان به این جا کشاند

نماینده شهرستان به مدیریت تنها سینمای شهر هم اشاره کرد؛ مدیریتی که نزدیک دو سال است حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشته و علی رغم پیگیرهای صورت گرفته کماکان در اختیار اداره کل ارشاد است. صرامی گفت: ما یک مصاحبه کردیم و گفتیم سینمای خمینی شهر متعلق به خمینی شهر است. بعد از مصاحبه با وجود اینکه سینما برگشت و تمدید قرارداد نکردند ولی اخیرا دست به کار شدند که مدیریت این سینما را به مناقصه بگذارند. این سینما به عنوان تنها مرکز فرهنگی شهرستان تاکنون توسط استان خراب شده، بدهکاری به بار آورده و بدهکاریهایش را هم نمی دهند. این که درآمدهایش را در چه راهی خرج کرده اند خدا قبول کند! خدا قبول کند! وی ادامه داد: سینما مال خمینی شهر است، متقاضی بومی هم دارد، دارند متقاضی ها را یکی پس از دیگری رد می کنند. سینما را مفتی به استان داده بودند و باج هم می دادند، ما می گوییم مفتی به شهر بدهید و باج هم ندهید.

می خواهیم هتل بسازیم، برخی سنگ اندازی می کنند

نماینده به طرح احداث هتل 15 طبقه در خمینی شهر اشاره کرد و گفت: چرا جاده های خروج برخی از مشکلات را در شهر ما قطع می کنند؟ از هتل سازی حمایت می کنیم ولی سنگ اندازی وجود دارد. سالهاست کمسیون ماده پنج آن متوقف مانده. هفته گذشته تاکید کردیم باید این هتل 15 طبقه باشد تا مجوز 5 ستاره بگیرد و نمونه آن در استان نباشد. شیطنت کردند و مجوز 10 طبقه دادند. دوباره کمیسیون ماده پنج فرستادیم و 13 طبقه مجوز دادند. بخاطر جذب توریست باید این هتل 15 طبقه اجرایی شود و به حول و قوه الهی این کار را می کنیم. اگر کسی با من مشکل دارد با مردم کاری نداشته باشد. صرامی به ضرورت احیای مدیریت جهادی در شهر اشاره کرد و گفت: اگر تفکر بسیجی در جامعه جاری شود معضلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.

جعفرآباد و دستگرد در حال اشغال شدن است/ تا قبل از شورای اداری آینده صبر می کنیم بعد وارد میدان می شویم

محسن صرامی به ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه جعفرآباد و دستگرد اشاره کرد و گفت: بحث جعفرآباد و دستگرد در گام اول به یغما بردن سرمایه اصلی خمینی شهر یعنی زمین است. در گام دوم بهداشت شهر را تحت تاثیر خودش قرار داده و هیچ منافعی برای ما ندارند چرا که اگر هم مالیاتی پرداخت می کنند در دفاتر اصلی شان در اصفهان پرداخت می کنند. یعنی یک غزه و یک فلسطین است. یعنی اشغالش کرده اند بخاطر اینکه حواس ما به بخش ورودی و مهم شهر یعنی دستگرد نیست. زمین ها را گرفته اند و بدون هیچ مجوزی ساخت و ساز می کنند. اصلا ارگانهای مربوطه را به حساب هم نمی آورند. توهین بالاتر از این؟

وی تاکید کرد: باید مسئولان استانی جواب بدهند. خود من هم در این زمینه یک تیم کارشناسی گذاشته ام تا اگر در شهرستان وارد میدان نشدند بروم در مسجد دستگرد و اطلاع رسانی کنم و همراه مردم برویم ببینیم کی باید جواب بدهد. وقتی من در این زمینه صحبت کردم عده ای که در آن منطقه ساختمان هایشان را غیر مجاز نصفه ساخته بودند شروع کردند شبها هم کار کنند تا ما را در یک عمل انجام شده قرار بدهند. این توهین است. اگر می خواهند در دستگرد حضور داشته باشند باید هر مبلغی که در شاپور برای احداث سوله پرداخت می کنند را به ارگانهای شهر پرداخت کنند که نمی کنند. تا قبل از شورای اداری آینده هم صبر می کنیم تا توهین و دخالت در بخش اجرا نباشد. بعد از آن مجبوریم وارد میدان بشویم.

کنگره شعر را احیا می کنیم

کنگره شعر خمینی شهر را صورت مساله اش را پاک کردند. این کنگره مشکلاتی داشت ولی اینکه یکی از جاده های فرهنگی شهر را پاک کردند یعنی پاک کردن صورت مساله. عُرضه ما این است که مساله را حل کنیم. نخبگان شعر ایران در خمینی شهر هستند و در زمان برپایی کنگره، چند هزار نفر می آمدند و از این فضا استفاده می کردند. باید نخبگان شعر خمینی شهر به همراه ارگانهای مربوطه بنشینند و هیات مدیره ای تشکیل بدهند تا این کنگره منطبق با افکار ولایی شکل بگیرد و جهت بدهیم. ما با جدیت دنبال هستیم و همه کمک کنند تا این کنگره مجددا شکل بگیرد.

از مدیر کل تبلیغات استان گلایه داریم

در ادامه این جلسه امام جمعه با انتقاد از وضعیت سازمان تبلیغات شهرستان گفت: سازمان تبلیغات خمینی شهر ضعیف و مظلوم است. شهرستانی با این عظمت باید سازمان تبلیغاتش در حد یک اداره کل باشد ولی نه ساختمانی دارد نه نیرو و نه امکانات برای کار کردن. سازمان تبلیغات باید خیلی در این شهر کار کند. من همین جا از آقای بهشتی مدیرکل سازمان تبلیغات استان گلایه می کنم که به سازمان تبلیغات این شهر آن طور که باید رسیدگی نمی کنند. این جوری نمی شود کار کرد.

حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: باید سازمان تبلیغات قوی و کارگشا داشته باشیم. شما ببینید ما در این شهر چقدر نهاد دینی و قرآنی داریم. سازمان تبلیغات چند تا از این نهادها را توانسته تحت پوشش قرار بدهد؟! خیلی از این نهادها رها شده هستند. باید این مسائل مدیریت شود. اشکالی ندارد که که این گلایه من منعکس شود و به گوش آقایان برسد تا تکونی بخورند.

مردم گلایه می کنند که برخی جاها رشوه وجود دارد

وی خطاب به مسئولان توصیه کرد: شما نباید اتاق نشین باشید بلکه باید سیار باشید و بروید بین مردم و مسائل را از نزدیک ببینند. یک مسئول نباید خودش را از مردم دور کند. باید برود در کنار مردم در بازار خرید کند، بچه اش را خودش در مدرسه ثبت نام کند تا ببیند بر مردم چه می گذرد.

رحیمی با اشاره به برخی گلایه های مردمی که به وی منتقل می شود گفت: مردم به ما گلایه می کنند که برخی جاها رشوه وجود دارد، انشاءا... نیست. مردم گلایه می کنند تا دَم فلان آقا را نبینی وامت جور نمی شود، بهت مجوز داده نمی شود و.... این بلایی است که به جان برخی از ادارات ما افتاده است.

راه ورودی امامزاده سید محمد در شأن مردم نیست

امام جمعه در ادامه سخنانش به زیرگذر امامزاده سید محمد اشاره کرد زیرگذری که چهار سال از عمر آن می گذرد و در ابتدای ساخت قرار بود به صورت موقت و به عنوان مُسکّن استفاده شود. وی گفت: راه ورودی امامزاده سید محمد خیلی وضعیت بدی دارد. ضرورتی ندارد این جاده داخل محل دهنو کشیده شود و زائران بروند محله را دور بزنند و برخی هم مسیر را گم کنند. چه معنا دارد؟ باید کنار جاده اصلی زیرگذر بزنند و این امامزاده یک ورودی زیبا در شان این مردم داشته باشد.

وی ضمن تشکر از فرماندار که جلسه ای برای حل مشکلات منطقه ارغوان تشکیل داد اظهار امیدواری کرد تصمیمات این جلسه در اسرع وقت اجرایی شود.

1800 هکتار باغ در این شهرستان داریم/ تلاش می کنیم درختان زنده بمانند

فرماندار سخنران بعدی جلسه شورای اداری بود. وی با اشاره به مشکل خشکسالی گفت: در دو سه استان کشور مشکل آب وجود دارد از جمله در استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری. در این زمینه خیلی تلاش کردیم ولی با هزار و800 هکتار باغی که در این شهرستان داریم در تلاش هستیم درختان را در این حد که زنده بمانند آبیاری کنیم.

حقیقی با اشاره به ضرورت ورود سرمایه گذاران به شهر گفت: ما از ورود سرمایه گذاران به شهر استقبال می کنیم و اعلام می کنیم هر مشکلی داشته باشند حل خواهیم کرد. باید تمام توان ما جذب کردن این سرمایه گذاران باشد.

20 سال در دانشگاه علوم پزشکی کار کرده ام/ قوی ترین نیروهای پزشکی استان در شهرستان هستند

وی با اشاره تلویحی به انتقاد پرفسور میردامادی از وضعیت بیمارستانهای اشرفی و ساعی گفت: افراد مختلفی در مورد دو بیمارستان موجود شهر مصاحبه می کنند. آنها در اظهارنظر آزاد هستند ولی باید صحبت تخصصی بکنند. خود من 20 سال در دانشگاه علوم پزشکی کار کرده ام. این دو بیمارستان در نوع خودش می تواند مشکلات را حل کند البته برای این شهرستان کم هست. لذا زحمتها را زیر سوال نبریم. آقا! می خواهی اعتراض کنی برو اول یاد بگیر چطور اعتراض کنی. نمی شود اعتراض بی ربط کرد.

فرماندار افزود: برای همین بیمارستان 160 تختخوابه پیگیری شد. این بیمارستان وارد طرحهای مهر ماندگار شده و این همتی بوده که توانسته ایم انجام بدهیم و امیدواریم قبل از پایان این دولت تکمیل شود. زیر سوال بردن زحمات دوستان درست نیست. امروز قوی ترین نیروهای پزشکی استان را ما در این شهرستان داریم، اثبات هم می کنم.

حقیقی ضمن اشاره به انتقادات از روند جلسات شورای اداری گفت: شورای اداری یک چارچوبی دارد که در این چارچوب کار انجام می شود، در کل کشور و استان هم همینطور اجرا می شود. البته نماینده پیشنهاداتی در این خصوص دارند که انشاءا... باید در چارچوب شورای اداری جلسات را پویاتر کنیم.

برای روستاها اعتبارات خوبی دریافت کردیم

سخنران بعدی مراسم عموشاهی بخشدار بود. وی با بیان اینکه امروز ایران در شرایط خاصی قرار دارد، افزود: دیدگاه مردم به نظام از زاویه عملکرد ماست و این وظیفه ما را سنگین می کند.

وی ضمن اشاره به گزارش عملکرد دو ماهه خود افزود: برای روستاها اعتبارات خوبی دریافت کردیم. از طرفی اتاق فکر را با حضور معتمدین تشکیل دادیم تا به کمک هم نقشه راه را تهیه کنیم. از سویی دیگر پیگیری مجوزهای پایانه باربری ها را انجام دادیم که با تلاش فرماندار به ثمر رسید. عموشاهی افزود: باید بحث آسفالت در روستاها حل شود تا هرسال دغدغه آسفالت روستاها را نداشته باشیم. این نیاز به برنامه یکساله دارد.

در ادامه براتی معاونت نهضت سوادآموزی استان با اشاره به ضرورت ریشه کنی بیسوادی در کشور افزود: قبل از انقلاب درصد باسوادی درکشور ما 5/47 درصد بود. امروز این عدد به 2/93 رسیده است که کار بزرگی است. هم اکنون در استان اصفهان در حدود سه درصد بی سوادی باقی مانده که البته جذب بی سوادهای باقی مانده بسیار مشکل است و همت همه جانبه ای می طلبد.

15 میلیارد تومان گردش مالی بیمه است

ظهیری رییس سازمان تامین اجتماعی شهرستان از دیگر سخنرانان پنجمین جلسه شورای اداری بود. وی با اشاره به گردش مالی این سازمان گفت: سالانه در شهرستان در حدود 6 میلیارد تومان پرداختی مستمری داریم در قالب مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان. از طرفی 15-14 میلیارد تومان گردش مالی مجموعه است. البته همین جا گله می کنم از بانکها که همکاری لازم را با ما ندارند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +2 حجت 27 شهریور 1391 ساعت 12:03
جواب اون کسی که گفته دو بیمارستان شهر جوابگوست: ایشالا پات به اشرفی کشیده بشه تا حرف آقای میردامادی را بفهمی!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید