امروزسه شنبه, 06 آبان 1399-- Tuesday Oct 27 2020

ساعت 21:11:55

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

زندگی در طبیعت در یک نیمروز بهاری
دانش آموزان دبستان سرمست طبیعت را به مدرسه آوردند

زندگی در طبیعت در یک نیمروز بهاری

سه شنبه, 18 اردیبهشت 1397 ساعت 07:53 کدخبر :11979
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

بچه ها اطراف تنور گرد آمده اند و تماشا می کنند. خانم نانوا چانه را پهن می کند و وردنه را چند بار از بالا به پایین و از پایین به بالا حرکت می دهد و بعد چانه نازک شده را می چسباند به دیواره داغ و سوزان تنور. سبزی های تازه و معطر و قالب های پنیر منتظر نشسته اند تا نان داغ هم از راه برسد و جمعشان جمع بشود.

sh yek
کمی آن طرف تر دخترکانی دیگر اطراف سیب زمینی هایی که زیر خاکستر کبابی می شوند هیاهو راه انداخته اند.
چای آتشی هم اینجا مهیاست و عموی مهربانی که چای را می ریزد و می دهد دستشان.
پفیلاهایی که با شیطنت میان تابه بالا پایین می پرند هم اینجا مشتری های خودشان را دارند.
اینجا در این یکی غرفه بچه ها سرتا پایشان را فروبرده اند توی ماسه ها و از ته دل می خندند و در غرفه کناری هر کس حیوان خانگی اش را همراه خودش آورده است و بعضی ها البته خرگوش ها و اردک هایشان را گرفته اند توی بغلشان و از این سر حیاط می روند آن سر حیاط.

sh doo
بعضی های دیگر اما درختکاری را انتخاب کرده اند. باغچه های کوچک توی سالن میزبان دستان کوچک دخترکانی هستند که روحیه شان بیشتر با لطافت گل و گیاه جور درمی آید.

sh se

برخی دانش آموزان هم ترجیح داده اند زیراندازهایشان را پهن کنند یک گوشه از حیاط و با دوستانشان مشغول بازی با اسباب بازی بشوند.
چند تا از دانش آموزها هم کاردستی هایی را که با مواد بازیافتی درست کرده اند به معرض فروش گذاشته اند.
خانم معلم ها هم امروز اینجا هستند میان بچه ها. پدر و مادرها هم هستند و جمع همه جمع است.

sh chahar

اینجا مدرسه طبیعت نیست اینجا دبستان دخترانه سرمست است که دانش آموزانش یک روز میدان پیدا کرده اند با لباس غیرمدرسه و بدون کیف به مدرسه بیایند و در حیاط و سالن که در هر گوشه اش یک بخش از طبیعت به نمایش گذاشته شده، آزادانه بچرخند و هر کدام به فراخور علایق و استعدادها و روحیات خود به تفریح بپردازند.
خانم محمدصالحی مدیر دبستان سرمست همانطور که اردک سفید توی دستش را نوازش می کند، می گوید: هر غرفه از این نمایشگاه طبیعی گوشه ای از طبیعت را نمایش داده و به دانش آموزان یاد می دهد که بر ترس های خود غلبه کنند، اعتماد به نفسشان تقویت بشود و با حضور در طبیعت لحظاتی پر از شور و نشاط را تجربه کنند.

sh panj

گفتنی است این برنامه که با مساعدت شورای شهر و شهرداری منطقه 2 به اجرا درآمد با اجرای سرود، موسیقی زنده و کاشت پنج نهال میوه متناسب با زیست بوم شهرستان همراه بود.

sh shesh

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید