امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 20:10:37

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان مناسب نیست
صرامی:

زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان مناسب نیست

پنجشنبه, 27 فروردین 1394 ساعت 08:07 کدخبر :8688
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

به گزارش فرصت آنلاین محسن صرامی در گفت€Œگو با خبرنگار تسنیم در خمینی €Œشهر اظهار داشت: شهرستان خمینی شهر در حال حاضر پایین€Œ ترین سرانه فرهنگی استان را دارد و این زیرساخت€Œ ها باید توسعه یابد و تقویت زیرساخت€Œ های فرهنگی خمینی€Œ شهر اولویت مسوولان در سال 94 باشد.


وی با اشاره به وجود فرهیختگان عالی رتبه خمینی€Œ شهر در کشور تصریح کرد: از سوی برخی مسوولان شهرستان در زمینه فرهنگسرای امیرکبیر این شهرستان کم €Œکاری €Œهایی صورت گرفته اما در تفاهم€Œنامه پایانی با وساطت معاونت استانداری، شهرداری به€Œ عنوان متولی ساخت انتخاب شد.


نماینده مردم خمینی €Œشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرار است پول ساخت این مجموعه با مبلغ اولیه 100 میلیون تومان و تا سقف 2 میلیارد تومان از حساب اداره ارشاد استان به حساب شهرداری خمینی€Œ شهر واریز و مابقی بودجه با ادامه کار اختصاص پیدا کند و متاسفانه برای فرهنگسرای کوثر آدریان و بعثت نتوانستیم بودجه€Œ ای اخذ کنیم.

صرامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت زیرساخت€Œ های فرهنگی شهرستان مناسب نیست و کلنگ اردوگاه دوشاخ 2 سال پیش به زمین خورده و پی سازی سالن زده شد که متاسفانه به دلیل بحران مالی دولت و هزینه میلیاردی آن، کار متوقف شده و پیگیر هستیم تا بتوانیم بودجه€Œ ای بگیریم و فعالیت هایی را در آن انجام دهیم.مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +4 محمدرضا عشقی 27 فروردین 1394 ساعت 11:57
با خواندن متن خبر متوجه می شویم که منظور ایشان از سرانه فرهنگی بودجه هایی است که دولت برای مصارف فرهنگی در اختیار شهرستان می گذارد.
ضمن سپاسگزاری از ایشان که توانسته اند 100 میلیون تومان برای فرهنگسرای امیرکبیر دریافت کنند و تا سقف 2 میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز خواهد شد و اظهار تاسف از این که نتوانسته برای فرهنگسرای بعثت و کوثر بودجه ای دریافت کنند، باید به استحضار ایشان برسانم که مشکل اصلی حوزه انتخابیه ایشان قهر کردن 170 هزار باسواد با مطالعه است. سال 1370 با تنها کتابخانه مخروبه شهر نیم درصد شهروندان عضو کتابخانه های عمومی بودند و اکنون با داشتن بیش از45 کتابخانه عمومی که یکی از آنها فرهنگسرای بعثت است که به گفته مدیرکل ارشاد استان در استان اصفهان کم نظیر است فقط 3 درصد شهروندان عضو این همه کتابخانه هستند. افزایش زیرساخت در طول 24 سال 45 برابر افزایش کتابخوان ها در طول 24 سال فقط 6 برابر. امکانات فرهنگی شهر بلااستفاده مانده است جناب آقای صرامی عزیز!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید