امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:28:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در مراسم تجلیل از کارگران شهرداری به مناسبت روز کارگر اعلام شد؛

سال گذشته 3500 فرصت شغلی در شهرستان ایجاد شد

یکشنبه, 25 اردیبهشت 1390 ساعت 08:42 کدخبر :1135
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

 

در مراسمی که روابط عمومی شهرداری خمینی شهر به مناسبت روز کارگر در باغ بانوان برگزار کرد مصطفی حاج حسینی رییس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان با اشاره به نام گذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به نام " جهاد اقتصادی"، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت کشور در این زمینه را کار و تلاش صادقانه،خالصانه و دلسوزانه دانست.

وی به رویکرد جدی دولت به ایجاد اشتغال به خصوص اشتغالات خانگی در سال جدید اشاره کردو افزود: کسب و کار خانگی فرصت مناسبی برای اجرای ایده های کارآفرینی با ریسک و هزینه های پایین می باشد، بحث کار خانگی در دولت دهم با شعار" هر خانه یک کارخانه " شروع شد و از آنجا که کارهای خانگی در کشور ما سابقه دیرینه ای را داراست ، این طرح فقط نیاز به ساماندهی دارد.

 

 

حاج حسینی به تراکم شدید جمعیت، سیل مهاجران و فقدان قطب صنعتی در شهر هم اشاره کرد و گفت: شهرستان خميني شهر  0/04 مساحت استان را به خود اختصاص داده در حالي كه 6/2 جمعيت استان را در خود جاي داده است و بعد از تهران و كرج بالاترين تراكم جمعيتي را داراست. وي افزود: علیرغم این محدودیت ها در سال گذشته حدود 3500 شغل جدید در شهر ایجاد شد و خمینی شهر از این لحاظ رتبه سوم استان را به خود اختصاص داد.

حقیقی فرماندار خمینی شهر نیز خطاب به کارگران گفت: من شخصا به شما غبطه می خورم، خدمتی که شما به مردم ارائه می دهید بسیار موثر و خالص است، نقش شما و خدمات شما از زیربنایی ترین کارهاست و آنچه در این میان اهمیت ندارد شکل کار است.

پور کاظم شهردار هم از دیگر سخنرانان این مراسم بود. وی با اشاره به ارزش معنوی کار کارگران شهرداری گفت: اگر صبح که مردم به سطح شهر می آیند، شهر را پاکیزه و شاداب ببینند، با نشاط در محل کارشان حاضر می شوند و عصر هم که از محل کار باز می گردند با نشاط و انرژی به خانه می روند.

وي افزود: ما در سال گذشته جابجايي هاي در مورد نظافت داشتيم كه در سنوات گذشته شب انجام مي شد اما در بافت فرسوده به خاطر كوچه هاي تنگ و باريك مشكل داشتيم و از طرفي، شبها به دليل نداشتن پاركينگ ماشين ها را در كوچه پارك مي كردند و خودروهاي خدمات شهري ما نمي توانستند زباله ها را درست جمع آوري كنند و لذا از بهمن ماه تصميم گرفته شد كه زباله ها در روز جمع آوري شود كه احتياج به ماشين هاي سرپوشيده داريم و انشاءالله اگر وضع اقتصاديمان خوب شود چند ماشين سرپوشيده خريداري خواهيم كرد.

شهردار در ادامه صحبت هایش به بحث اشتغال هم گریزی زد و گفت: یکی از مصادیق کار جهادی، تلاش درزمینه اشتغال است و خطاب به فرماندار ادامه داد: ما سه طرح در زمینه اشتغال داریم که عبارتند از: یک سیتی سنتر، یک مجتمع فرهنگی و بیست تالار که اگر محقق بشود هم رونقی برای شهر به همراه می آورد و هم برای 500 تا 700 نفر شغل ایجاد می کند.

گفتنی است در پایان این مراسم به 18 نفر از کارگران نمونه شهرداری جوایزی از سوی شهردار و شورای شهر اهدا شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید