امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:38:11

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

سال گذشته تنها 25 صدم درصد از مسافران نوروزی استان به خمینی شهر آمدند

ستاد نوروزی خمینی شهر در هاله ای از ابهام

پنجشنبه, 10 اسفند 1391 ساعت 15:11 کدخبر :5299
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
10 روز از اسفند ماه می گذرد اما ستاد نوروزی شهرستان هنوز تشکیل جلسه نداده است. مسوول ستاد نوروزی در فرمانداری در پاسخ سوال خبرنگار فرصت آنلاین در این باره گفت: "اولین جلسه ستاد شنبه 12 اسفند برگزار خواهد شد!"

داوودی که خود فقط یک ماه است عازم خمینی شهر شده، در حالی تشکیل جلسه را به شنبه موکول کرد که به گزارش خبرگزاری ایمنا، دیگر شهرستان های استان عموما یک ماه پیش به تشکیل جلسه پرداخته اند و الان آماده پذیرایی از میهمانان و معرفی شهرشان هستند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، بعضی شهرها قصد دارند با پذیرایی های متفاوت به معرفی هر چه بهتر و بیشتر شهرشان پرداخته و در سال های آینده شاهد حضور مسافران بیشتری در شهرشان باشند. به عنوان مثال ستاد نوروزی شهرستان نطنز از تهیه 2 فیلم مستند جهت معرفی نطنز و توزیع آن میان مسافران نوروزی خبر داد و ستاد نوروزی بویین و میاندشت گفت که از مسافران نوروزی در ورودی شهر با آش محلی پذیرایی خواهد کرد اما معلوم نیست که ستاد نورورزی خمینی شهر در این چند روز باقی مانده قرار است چه تصمیماتی بگیرد و از این فرصت چه استفاده ای ببرد؟!
بنا بر گزارش ستاد نوروزی اصفهان، سال گذشته بیش از 4 میلیون مسافر در استان اصفهان اقامت گزیدند و عجیب اینکه از این تعداد تنها 10 هزار نفر یعنی 25 صدم درصد برای اسکان به خمینی شهر آمدند آن هم خمینی شهری که از جمله شهرهای تاریخی استان است و از طرفی چسبیده به مرکز استان و قاعدتا انتظار می رود نسبت به دیگر شهرها مسافر و گردشگر بیشتری را به خود جذب کند. آنچه به نظر می رسد هدایت این مسافران به شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی خمینی شهر کار ساده ای به نظر می رسد و با نصب چند بنر و تابلو در مکان های عمومی اسکان مسافران در شهر اصفهان به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

مسوولان خانه سرتیپ سال گذشته اعلام  کردند که از میان 10 هزار مسافری که شهر ما را برای اسکان انتخاب کردند، آمار بازدید کنندگان از خانه سرتیپ به 2 هزار نفر هم نرسید و این در حالی است که این خانه تنها اثر تاریخی شهر بود که نسبت به چند اثر تاریخی دیگر آمادگی بیشتری برای پذیرایی از مسافران نوروزی داشت. اگرچه این عدم استقبال تا حدودی به بی اطلاعی مسافران از وجود چنین اماکن تاریخی در شهر ما برمی گردد اما از جا کنده شدن بنرهای خوشامدگویی در ورودی های شهر و عدم نصب دوباره آن ها، بی برقی خانه مجیر، بسته بودن مسجد جامع خوزان و برج کبوتر دستگرد و...نیز در بروز این مشکل نقشی کلیدی داشت. 

در حالی که انتظار می رفت مرمت آثار تاریخی مثل عصارخانه سرعت بیشتری بگیرد تا مسافران نوروزی امسال از اثر تاریخی دیگری در این شهر بازدید کنند اما شنیده ها حاکی از آن است که حتی مقدمات جذب گردشگر و بازدید کننده برای آثار آماده بازدید شهر نظیر مسجد جامع خوزان و برج های کبوتر خانه جوی آباد و دستگرد نیز قرار نیست فراهم شود.
لازم به ذکر است ورود مسافران و گردشگران به شهر و بازدیدشان از آثار تاریخی اینقدر اهمیت دارد که نیروهایی بومی و یا دست کم آشنا به شهرستان و با تجربه را در راس آن بگذاریم و از این فرصتی که پیش می آید بهترین استفاده را ببربم.
 

نظرات  

 
#12 +2 همکار اداره 18 اسفند 1391 ساعت 20:28
لا تشکر از ...مطلب تایید است ببینید آقای گرجی مسول تعاون آموزش و پرورش پارسال دیسک کمر گرفت از فرصت متشکرم
نقل قول
 
 
#11 +2 1111111111 16 اسفند 1391 ساعت 08:58
اداره اوقاف و امور خیریه ؟؟؟!!! شهرستان خمینی شهر زمینهایی که واقف ندارد ( مثلا در موردهایی از فامیلهای مستعار استفاده میکند و چنین اشخاصی اصلا در دنیای زنده ها و نه مرده ها وجود نداشته و ندارند « مثلا در موردی از واقفی به نام محمد باولگانی » یاد کرده ) و هیچگونه مدرکی نه از مالک و نه ملک ندارد به عنوان موقوفه شناسایی و ضمن مکاتبه با اداره ثبت اسناد شهرستان ، دستور !!! ثبت موقوفه داده .
در صورت امکان پیگیری نمائید
نقل قول
 
 
#10 +4 شریفی 15 اسفند 1391 ساعت 23:43
با تشکر از دقت فرصت به اطلاع میرسانم که یکی از مهمترین ادارات اسکان نوروزی اموزش و پرورش است که در سال گذشته معاون وقت اموزش و پرورش گرچه غیر بومی بود مرکز نعمت بخش را علم کرد تا هرچه بیشتر مسافر جذب کند و نام خمینی شهر را به نیکی نمایش دهد و یا در سالهای قبلش فردی بعنوان مدیر دفتر به میدان دانشگاه صنعتی میرفت مسافر به شهرستان دعوت میکرد و یا سال قبل افراد باتجربه و اگاهی که از سلامت خود مایه گذاشتند و ببینید بعد چگونه اداره از انان قدردانی کرد
نقل قول
 
 
#9 0 فریاد 15 اسفند 1391 ساعت 01:34
نقل قول روشن.:
نامه فرهنگیان خطاب به وزیر را تو نشریه خواندم اما اینجا نیست

همان بهتر که نباشد مگر نخواندی به یک نفر برخورده و گفته تنها یک نفر منتقد است و نامه می نویسد و خواسته بگوید از بین 4 هزار فرهنگی 3999نفر موافق برنامه ها و سیاست های اموزش و پرورش هستند .
نقل قول
 
 
#8 +1 دانشجو 13 اسفند 1391 ساعت 14:55
حقیقت داره که صرامی از نمایندگانی بوده که طرح ممنوعیت ورود عکاس و خبرنگار به مجلس را امضا کرده است ؟ چرا فرصت خبر صحیح نمیدهد ؟ شایعه بوده یا حقیقت دارد ؟ از کجا متوجه شویم .وظیفه فرصت اطلاع رسانی به مردم است ما حق داریم بدانیم نماینده شهرمان جزءامضا کنندگان این طرح بوده است یا نه ؟ دانشگاه میگفتند نماینده شهر شما هم امضا کرده است من باورم نشد .
نقل قول
 
 
#7 +1 روشن. 13 اسفند 1391 ساعت 14:51
نامه فرهنگیان خطاب به وزیر را تو نشریه خواندم اما اینجا نیست
نقل قول
 
 
#6 +4 دوستدار شهر 11 اسفند 1391 ساعت 02:21
در کارنامه نمایندگی محسن صرامی به ثبت رسید که ایشان از امضا کنندگان طرح ممنوعیت ورود خبرنگار و عکاس به مجلس بودند .این طرح با 118 مخالف رد شد . لطفا فرصت از ایشان سوال کند و در این مورد بی طرفانه مطلبی چاپ کند
نقل قول
 
 
#5 0 رها رستگار. 11 اسفند 1391 ساعت 01:15
درود به همه بچه های خبوب و با محبت فرصت . برادرم از روابط عمومی شهرداری به خاطر عدم تبلیغات صحیح و نداشتن ورودی مناسب شهر انتقاد کرد من هم از نماینده محترم که خودم هم بهش رأی دادم . چندین بار در مصاحبه ای که از شبکه اصفهان پخش شد با افتخار گفتند خمینی شهر مرغوب ترین تنباکوی طلایی جهان را تولید می کند و هنوز هم در سخنرانی هایشان میگویند و چاپ میشود . بیشتر روی گل شب بو و گلابی مانور بدهیم بهتر است تا تنباکو . نماینده شهرمان غیر مستقیم به مردم میگوید ما بزرگترین عامل استعمال دخانیات و بهترین تولید کننده سرطان ریه در جهان هستیم .تولید تنباکو که افتخار نیست که رسانه ای کنیم اگر خشخاش کشت میکردیم باز می شد بگوییم بزرگ ترین تولید کننده گیاه دارویی هستیم و خشخاش ما مصرف دارو سازی دارد اما تنباکو را چه بگوییم . شانس نداریم درختان گلابی ها خشکید و کشاورزان روی آوردند به کشت تنباکو .کاشان هم تنباکو می کارند ولی جایی مطرحش نمی کنند .مردم درچه خجالت می کشند از کشت پیاز بگویند تانگویند درچه پیاز اما ما مدام می گوییم تنباکوی طلایی .
نقل قول
 
 
#4 0 رستگار 11 اسفند 1391 ساعت 01:04
ورودی های شهر خیلی نامناسب است ورودی های شهرهای دیگر سمبل فرهنگ و آداب و رسوم و صنایع دستی و کشاورزی آن شهر است و ساخت و تزیین ورودی های شهر برعهده شهرداری است . نطنز که از ان نام برده این ورودی اشت یک میدان زیبا است با نصب یک انار بزرگ در وسط میدان و اگر اشتباه نکنم یک کوزه بزرگ سفالی شایدم چینی که هر دو نشانه کشاورزی و صنایع دستی این شهر است اما خمینی شهر ورودی هایش اصلا میدان ندارد .
نقل قول
 
 
#3 0 محمودیان 11 اسفند 1391 ساعت 00:57
شما امار ده هزار نفر را از کجا آورده اید اگر از ستاد اسکان نوروزی و تعداد افرادی که اسکان داشته اند که این امار فقط مسافرانی است که اسکان داشته اند و تعداد زیادی مسافر هستند که رهگذر هستند و اگر تبلیغات خوب بود میتوان آنها را برای دو ساعت هم که شده در شهر نگه داشت تا با آثار باستانی آشنا شوند و وجهه بد شهر در بین مردم کشور اصلاح شود بعضی ها به دلیل تبلیغات بد می ترسیدند شب در خمینی شهر بیتوته کنند و این شهر را نا امن می دانند . امسال سینما هم تعطیل است .یک مسافر با خانواده شب را چگونه بگذراند .؟آثار باستانی که امکانات ندارد . پارک شهر هم که سرویس بهداشتی مناسب ندارد . یک خوش آمد گویی هم که جایی نصب نشده است که دلش خوش باشد .راهنمای شهر هم که چاپ نمیشود . مدارس دور به مسافران برای اسکان داده میشود که در کوچه هایش گم میشوند .
نقل قول
 
 
#2 +2 رستگار 11 اسفند 1391 ساعت 00:49
کار همیشه باید برای رضای خدا و خدمت به عموم مردم باشد نه برای راضی نگه داشتن فلان گروه و فلان شخص . تبلیغات خانه سرتیپ سدهی برعهده روابط عمومی شهرداری است . روابط عمومی هر برنامه سیاسی و مناسبت های سیاسی را حساس است که مبادا بنرش نصب نشود و برایش دردسر شود اما اموری چون تبلیغات خانه سرتیپ برایش مهم نیست و در این مورد ضعف دارد .هشتم اسفند روز تربیت اسلامی بود و هیچ بنری نصب نشد. سال های قبل شاهد بودیم که اولین شهرستانی که در ساعت اولی تحویل سال پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نام سال را نصب میکرد روابط عمومی شهرداری خمینی شهر بود با اینکه منظور معظم له از نام گذاری سال نصب بنر و شعار تبلیغاتی نیست عمل مهم است و برای همین نصب بنر در این خصوص ممنوع شد . همین روابط عمومی به قول شما دریغ از یک خوش آمد گویی و تبلیغ برای آثار باستانی شهرمان . نمایشگاه از غدیر تا محرم خودش میتوانست در جذب مسافر کمک کند .میتوان نمایشگاههای دیگری بنا کرد .لطفا انعکاس دهید هر چند نقد روابط عمومی شهرداری است وهزینه فرصت را تأمین میکند
نقل قول
 
 
#1 +5 متعجب 10 اسفند 1391 ساعت 17:07
فقط کارهای عمرانی نیست تو این شهر که قفل خورده ستاد نوروزی دیگه چرا؟ حالا خوبه این یکی را نمی شه گردن اصفهان و دانشگاه صنعتی و اینا انداخت.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید