امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 23:43:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد:

سرانه مصرف آب شرب هر شهروند خمینی شهری 50 لیتر بیش از میانگین کشوری است

پنجشنبه, 09 خرداد 1392 ساعت 10:45 کدخبر :5588
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در بازدید از شرکت آب و فاضلاب شهرستان با اشاره به این که یکی از مشکلات ما در خمینی شهر مصرف بیش از اندازه آب در بخش مصرف خانگی است

گفت: هر شهروند خمینی شهری بیش از 200 لیتر آب شرب در شبانه روز مصرف می کند در حالی که میانگین کشوری 150 لیتر است و لذا مدیریت مصرف آب در خمینی شهر باید جدی گرفته شود.

مهندس هاشم امینی با اشاره به اینکه خمینی شهر از نظر افت فشار آب یکی از شهرهای خوب استان است گفت: در گذشته تاسیسات زیرساختی بیش از سه هزار انشعاب فاضلاب در خمینی شهر ایجاد شده ولی مردم برای دریافت خدمات مراجعه نکردند و با پیگیری ما مشخص شد شهرداری به آنها مجوز دریافت خدمات نمی دهد. وی با اشاره به اینکه غیرفعال بودن این تاسیسات و حفر چاه های فاضلاب در کنار منازل به زیرساختهای دیگر همچون گاز و شبکه فاضلاب آسیب وارد می کند گفت: ادامه فعالیت چاه های فاضلاب خانگی در کنار منازل علاوه بر تخریب زیرساختهای شبکه انشعابات شهری باعث آلودگی و نفوذ فاضلاب به سفره های زیرزمینی و بروز مشکلات زیست محیطی می شود.


وی درخصوص فرسودگی شبکه فاضلاب استان و شهرستان گفت: این موضوع یک مشکل جدی در تمام شهرهای کشور است و تلاش می کنیم بخشی از نیاز مالی استان برای حل این مشکل از طریق بودجه سال 92 و با صدور اوراق مشارکت حل می شود. امینی در خصوص مشکل فاضلاب درچه گفت: به غیر از اختصاص بودجه ای محدود از طریق منابع استانی، امیدواریم با تلاش نماینده، در بودجه سال 92 بخشی از عواید فروش اوراق مشارکت شرکت برای فاضلاب درچه اختصاص پیدا کند.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به درخواست مسئولان خمینی شهر برای برگشت فاضلاب آب مصرفی خمینی شهر برای استفاده در مصارف کشاورزی گفت: در گذشته سیاست مسئولان شهرستان و شرکت آب و فاضلاب استان خروج آب و فاضلاب مصرفی خمینی شهر و انتقال به تسویه خانه در یکی شهر های همجوار بوده و با توجه به عدم وجود تسویه خانه در این شهرستان، فعلا برنامه ای در این خصوص نداریم.


وی تصریح کرد: احداث تسویه خانه در خمینی شهر یک راهکار کوتاه مدت نیست و نیاز به زمان دارد و در صورت تامین منابع مالی به میزان 50 تا 60 میلیارد تومان در مدت 5 سال قابل اجراست.
امینی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اعلام اینکه با پیگیری های نماینده به زودی آب مورد نیاز محلات مرکزی از طرق لوله 1400 کهندژ تقویت و تامین خواهد شد، افزود: در آینده نزدیک مشکل آب روستای تیرانچی حل می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید