امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 17:19:07

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سهم خمینی شهر از مهرِ ماندگار، "بی مهریِ ماندگار" شد!

سهم خمینی شهر از 53 پروژه مهر ماندگار در استان فقط یک پروژه بود

پنجشنبه, 30 شهریور 1391 ساعت 07:07 کدخبر :4537
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
از بین 53 پروژه مهر ماندگار در استان اصفهان، سهم خمینی شهر تنها "یک پروژه" مقرر شد تا قطار بی مهری به خمینی شهر کماکان به مسیر خود ادامه دهد.

دولت دهم برای اتمام پروژه های نیمه تمام خود تصمیم گرفت طرحی بریزد تا برخلاف دولتهای قبل، پروژه های نیمه تمام خود را برای دولتهای بعدی به ارث نرسد. این طور شد که 6 هزار میلیارد تومان کنار گذاشت تا 905 پروژه نیمه تمام خود را تا پایان همین دولت به اتمام رساند و اسم این طرح را مهر ماندگار گذاشت. علی اکبر محرابیان نماینده ویژه رئیس جمهور در این زمینه اعلام کرد: در کل کشور 905 طرح در قالب مهر ماندگار تعریف شده است که برای اجرای آن بیش از 6 هزار میلیارد تومان تعریف شده است.

سهم استان از مهر ماندگار ؛ 53 پروژه

در این میان اما سهم استان اصفهان از پروژه های مهر ماندگار 53 پروژه اعلام شد که در بین این 53 پروژه، پروژه های عظیمی همچون ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان قرار دارد. به گزارش روابط عمومي استانداري اصفهان سرپرست معاونت عمرانی استانداری اصفهان در این زمینه گفت: 53 پروژه مهر ماندگار در این استان تا پایان دولت دهم به بهره برداری می رسد.

'فرزاد زیویار' در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد 13 مورد مربوط به مسایل بیمارستانی و بهداشتی، 13 مورد در حوزه راهسازی، شش مورد درباره آب و بقيه موارد در حوزه توانبخشی ایثارگران، راههای روستایی، محرومیت زدایی و پالایشگاه است. وی ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان، تونل سوم، خدنگستان و بهشت آباد را از پروژه های شاخص مهر ماندگار در استان اصفهان برشمرد.

سهم خمینی شهر از مهر ماندگار؛ یک پروژه!

سهم خمینی شهر از این پروژه ها محدود به "یکی" شد؛ بیمارستان منظریه. معنای آن این است که در خمینی شهر از بین انبوه پروژه نیمه تمام مصوب ریاست جمهوری تنها یک پروژه شانس دارد در سال آینده به بهره برداری برسد. یکی از مسوولان فرمانداری در این باره گفت: در رابطه با پروژه های مهر ماندگار خمینی شهر، از ما هیچگونه نظرخواهی صورت نگرفت و بنابر اعلامی که صورت گرفته از مجموع پروژه های نیمه تمام شهر، تنها بیمارستان منظریه در لیست پروژه های مهر ماندگار قرار گرفته است. اینک در حالی خمینی شهر تنها یک پروژه مهر ماندگار دارد که سهم کاشان از مهر ماندگار حداقل چهار پروژه اعلام گردیده است. به گزارش فارس، معاون برنامهریزی و امور عمرانی فرماندار کاشان اعلام کرد: چهار طرح مهر ماندگار که از مصوبات سفر ریاست جمهوری به کاشان است تا پایان دولت دهم به بهرهبرداری میرسد. حمیدرضا تأملی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث دانشکده پرستاری، تکمیل بیمارستان اعصاب و روان، احداث خوابگاههای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و تکمیل خط انتقال آب زایندهرود به کاشان از جمله طرحهای مهر ماندگار در شهرستان کاشان است.

جایگاه خمینی شهر در استان از محل اعتبارات ریاست جمهوری؛ در رده 20 ام!

این بی مهری به شهرستان در حالی صورت می گیرد که بنابر اعلام منابع رسمی، خمینی شهر از محل مصوبات سه سفر ریاست جمهوری 6/24 میلیارد تومان دریافت کرده و در بین 23 شهرستان استان در رده 20 ام قرار گرفته! (از منظری دیگر خمینی شهر با دارا بودن 7 درصد جمعیت استان، کمتر از نیم درصد این اعتبارات را دریافت نموده است!) و شهرهایی با جمعیتهای کمتر از 50 هزار نفر همچون اردستان، برخوار، تیران، چادگان، خوانسار، سمیرم، فریدن، لنجان، نایین، مبارکه، نطنز و ... از خمینی شهر پیشی گرفتند. از سویی دیگر کاشان با 8/77 میلیارد تومان و نجف آباد با 4/58 میلیارد تومان به ترتیب سه و دو برابر اعتبارات خمینی شهر را به خود اختصاص دادند و این بجز تهسیلات دریافتی (وام و ...) است چرا که دو شهر مذکور از محل سفرهای ریاست جمهوری به ترتیب 7/125 و 9/44 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که نسبت به 8/21 میلیارد تومان تسهیلات دریافتی خمینی شهر ارقام قابل توجهی است.

از طرفی دیگر از بین 150 پروژه ای که در سفرهای ریاست جمهوری برای خمینی شهر تصویب شد کمتر از نیمی از آن یعنی 67 پروژه به طور کامل محقق شده و مابقی یا هنوز آغاز نشده و یا در نیمه راه با مشکل مواجه شده است؛ پروژه هایی که می توانست در قالب مهرماندگار به نتیجه برسد.

از "ویژه بودن" پشیمان گشته ایم، مرحمت نموده...

طرح مهر ماندگار فرصتی بود تا این بی مهری به گونه ای جبران شود و رتبه خمینی شهر کمی ترمیم یابد. فرصتی که نه تنها محقق نشد بلکه با اختصاص تنها یک پروژه در طرحهای مهر ماندگار و جاماندن بقیه طرحها به صورتی ضمنی اعلام گردید مصوبات مهم ریاست جمهوری از جمله جاده کمربندی، مجتمع گلخانه ای کرتمان، شهرکهای صنایع غذایی و ... به دولت بعد واگذار خواهد شد.

این بی مهری به خمینی شهر در حالی صورت می گیرد که پیش از این استاندار اصفهان بارها اعلام کرده بود شرایط خمینی شهر ویژه است برای همین نگاه ما هم به خمینی شهر ویژه خواهد بود!

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 گلمه حرف حساب 02 مهر 1391 ساعت 13:57
سلام شما هم با مدیران مسکن مهر هم صدا شدید و گزارشی ررا چاپ کردید بدون اینکه از قیمت گران مسکن مهر خمینی شهر و تاخیر زیاد آنها از کسی تحقیق کنید و فقط آبی روی آتش ریختید و به دروغ های آنها ادامه دادید
آیا می دانید تحویل مسکن مهر که قرار بود به گزارش شما در مهر ماه انجام شود به تاخیر افتاد آیا می دانید باز درخواست پول کرده اند بیچاره مردمی که به شما دلخوش کرده اند
نقل قول
 
 
#2 0 امراله 30 شهریور 1391 ساعت 14:11
هر چه به مردم خميني شهر كم لطفي كنند دودش به چشم خودشون ميره
نقل قول
 
 
#1 0 حجت 30 شهریور 1391 ساعت 10:18
و همچنان ادامه دارد....اخبار استان رو گوش بدید! هر روز میگه چند (ده تا یا بیشتر) پروژه عمرانی در شهرستان کاشان به بهره برداری رسید...خون اونا ازما رنگی تره عزیزم...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید