امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 22:16:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سینما فرهنگ همچنان در هاله ای از ابهام!

سینما فرهنگ همچنان در هاله ای از ابهام!

پنجشنبه, 25 مهر 1392 ساعت 08:14 کدخبر :6139
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح ا... حاجی حیدری
تعطیلی سینما فرهنگ خمینی شهر به مهرماه کشیده شد تا قفل تنها سینمای شهرستان 19 ماهه شود.

به گزارش فرصت آنلاین، فرورودین ماه سال گذشته بود که اداره کل ارشاد، پس از سه سال در اختیار داشتن سکان عرصه فرهنگی شهر، آن را با 31 میلیون تومان بدهی واگذار کرد بدهی که از قبض های آب و برق گرفته تا طلب تهیه کننده فیلم اخراجیها را شامل می شد! از همان زمان رایزنی ها بر سر مدیریت جدید این سینما بالا گرفت، رایزنی هایی که گاه بوی کشمکش به خود می گرفت. محور اصلی کشمکش بومی بودن مدیریت جدید بود. امری که مسوولان شهرستان بر آن اصرار کرده و اداره کل ارشاد از آن سرباز می زد.
هر روز اما نام گزینه های مختلفی برای مدیریت این سینما مطرح می شد؛ از انجمن سینمایی تهران گرفته تا مراکز فرهنگی شهر. رایزنی با شالویی مدیرکل ارشاد بخشی از این رایزنی ها بود. مدیرکلی که به دلیل پروازی بودن گذاشت و رفت تا رایزنی ها با قطبی مدیرکل جدید ادامه یابد.
پس از ماه ها گفتگو و برگزاری دهها جلسه، سرانجام از سه ماه پیش طی تفاهم نامه ای واگذاری این سینما به آموزش و پرورش خمینی شهر در دستور کار قرار گرفت. تفاهم نامه ای که پس از افت و خیزهای فراوان و چانه زنی بر سر نحوه واگذاری آن و تعیین تکلیف بدهی های این سینما مراحل مختلف و پر پیچ و خمی را طی نمود و سرانجام تاریخ واگذاری آن 15 شهریورماه تعیین گردید. تاریخی که آمد و رفت ولی قرارداد، امضای نهایی نشد. امری که شنیده ها، از تعلل مدیرکل ارشاد برای امضای آن خبر می دهد تا چشم ها برای واگذاری سینمای خمینی شهر به خمینی شهریها به مدیرکل جدید و مذاکرات جدید دوخته شود. شاید برای "گرفتن کلید" سینما باید به اندازه "تاسیس" یک سینما انرژی گذاشت!

نظرات  

 
#2 0 شهروند12 04 آبان 1392 ساعت 08:09
هرچند که فرصت هم دیگر آن حرات اولیه خود را ندارد و خیلی از مطالب را منعکس نمی کند که خیانتی هست به مردم شهید پرور خمینی شهر جلسه مجمع نمایندگان استان برگزار شد میشد از گزارشی داده شود که مطالبات مردم خوب خمینی شهر که در دوران طلایی بسر میبرند را چه کسی به گوش ریاست محترم جمهور رساند بله شما هم از ... ایشان در ترسید اگه میترسدی به استناد سایت ریاست جمهوری به آدرس ذیل اقدام کنید
میدانیم تائید نمی کنید اما رسالت خود را حفظ کنید بنده به عنوان یک شهروند که عوارض خود را به شهرداری خمینی شهر میدم و هزینه کار شما با پول بیت المال است از حق خود نمیگذرم و اگر حقی باشد قیامت همه ما نزدیک است.
نقل قول
 
 
#1 +1 ستاره دریایی 25 مهر 1392 ساعت 14:11
کاش زلزله بیاد خرابش کنه اینقدر حرص نخوریم...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید