امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 09:29:24

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

شباهت نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی به نامه امام خمینی(ره) به گورباچف
امام جمعه خمینی شهر مطرح کرد:

شباهت نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی به نامه امام خمینی(ره) به گورباچف

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 08:45 کدخبر :8324
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

عمده مطالب خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر پیرامون بحث اسلام هراسی و نامه اخیر رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی بود که بعد از نماز همزمان با شهرهای دیگر کشور با راهپیمایی نمازگزاران تکمیل شد. مردم با شعار «لبیک یا رسول ا...» ارادت خود را به نبی مکرم اسلام (ص) اعلام کردند و هتک حرمت ساحت مقدس ایشان را محکوم نمودند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله حاج شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته با تشبیه نامه اخیر مقام معظم رهبری به نامه امام خمینی(ره) به گورباچف گفت: جوانان اروپایی دسترسی به اسلام ندارند و تنها منبعشان رسانه هاییست که در دست صهیونیستهاست و اسلام به گونه ای معرفی می شود که هر کسی از اسلام متنفر می شود. به همین دلیل معظم له نامه ای خطاب به جوانان اروپایی نوشت تا ایشان را آگاه سازد. فلسفه ارسال نامه ایجاد سوال در ذهن جوانان اروپایی و آمریکایی برای تحقیق در مورد اسلام ناب محمدی است. امید است جوانان اروپایی بیشتر به سمت اسلام گرایش پیدا کنند و چهره اسلام را آن گونه که هست بشناسند.

صهیونیست؛ بازیگر اصلی این نقشه ها
استاد حوزه و دانشگاه بازیگر اصلی این نقشه ها را صهیونیست ها دانست و گفت: اینها در دولتمردان اروپا و آمریکا نفوذ دارند ولی به برکت حقانیت دین اسلام توطئه دشمنان اسلام علیه خودشان کارساز خواهد شد. شاید همین قضیه باعث شود حرکت یا بیداری ای به وجود آید. حداقل علامت سئوالی برای مردم اروپا وکشورهای غربی ایجاد شده است که چرا دشمنان اسلام علیه اسلام دست به هر توطئه ای می زنند. ما معتقدیم عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

نماینده ولی فقیه تأکید کرد: امروز ما هم راهپیمایی می کنیم ولی فقط صرف راهپیمایی نباشد. دانش آموزان، معلمان، نخبگان، نویسندگان، گویندگان، کارمندان و هر کس به هر نوعی می تواند باید با معرفی اسلام ناب محمدی کار کند. جوانان را با اسلام ناب بیشتر آشنا سازیم. آنها که می توانند در فضای مجازی به زبان های زنده دنیا مقاله بنویسند و منتشر نمایند که اگر کوتاهی کنیم نمی توانیم پاسخگو باشیم.

خطیب جمعه خمینی شهر شروع اوج اسلام هراسی در غرب را از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: چون اسلام «یَکفُرُ بِالطّاغوتِ» است و نمی خواهد طاغوت وجود داشته باشد، غربی ها با اسلام مخالفند. وگرنه اسلام ناب محمدی طرفدار ملت های مستضعف حق و عدالت است. بحث تروریست و صهیونیست و داعش همه یکی است. یکی به اسم صهیونیست بر اسلام می تازد و دیگری به اسم اسلام.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 س 05 بهمن 1393 ساعت 06:31
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، نخستین سامانه هوشمند مدیریت انرژی برای نخستین بار در نمایشگاه شهر ایده آل با حضور شهرداران کشور در جزیره کیش دی ماه امسال رونمایی می‌شود.

سامانه هوشمند مدیریت انرژی که به اختصار "سهما" نامیده می‌شود، یک نرم افزار تحت وب است که به سازمان ها در مدیریت هزینه‌ها، بهینه سازی مصرف، کاهش هزینه و اجرای استانداردهای انرژی کمک می‌کند.

این نرم افزار با داشتن اطلاعات اولیه ساختمان و دریافت کلیه اطلاعات مصرف و هزینه‌های انرژی در بازه های زمانی مختلف به تحلیل داده‌ها پرداخته و با مقایسه این اطلاعات با استانداردهای موجود و نیز مقایسه با دوره‌های مشابه گذشته، گزارش‌های کاربردی در جهت مشاوره و کمک به مدیران و کارشناسان انرژی مجموعه‌ها ارائه می دهد.

نرم افزار "سهما " با ثبت اطلاعات مربوط به مصرف و هزینه انرژی می تواند انواع گزارش‌ها شامل انواع جداول و نمودارهای مورد نیاز را تهیه کند و بدین ترتیب استفاده کننده از این نرم افزار، هشدارها و تذکرات لازم به منظور عدم پرداخت هزینه های غیرضروری و مصارف مازاد و همچنین پیشنهادات لازم جهت تصمیم گیری در اعمال سیاست های مرتبط با مدیریت انرژی را دریافت خواهد کرد.

این نرم‌افزار بالغ بر 150 نوع گزارش و هشدار تولید می‌کند

محمد جعفری خوزانی تولید کننده نرم افزار "سهما " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره ویژگی‌های این نرم افزار اظهار کرد: این نرم افزار بالغ بر 100 نوع گزارش تولید می‌کند و بالغ بر 50 هشدار مدیریتی را در خصوص انرژی به کاربر می دهد.

وی با بیان اینکه این نرم افزار نمونه داخلی ندارد، افزود: این نرم افزار ابتدا به عنوان ایده محوری در شهرک علمی و تحقیقاتی پذیرفته شد و در مرحله بعدی در شورای عالی انفورماتیک ایران نیز به ثبت رسیده است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید