امروزيكشنبه, 06 مهر 1399-- Sunday Sep 27 2020

ساعت 15:52:30

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

ضرورت صدور مجوز فرمانداری ویژه برای خمینی‌شهر
امام جمعه تاکید کرد:

ضرورت صدور مجوز فرمانداری ویژه برای خمینی‌شهر

دوشنبه, 13 بهمن 1393 ساعت 17:48 کدخبر :8366
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

امام جمعه خمینی€Œشهر خطاب به رئیس جمهور و اعضاء هیئت دولت گفت: با توجه به مجاورت خمینی€Œشهر با کلانشهر اصفهان تبدیل فرمانداری خمینی€Œشهر به فرماندای ویژه یکی از مهمترین خواسته€Œهای مسئولین و مردم از هیئت دولت است.

حجت الاسلام عباس رحیمی امروز در گفت€Œوگو با خبرنگار فارس در خمینی€Œشهر اظهار کرد: امیدواریم سفر و حضور رئیس جمهور و اعضاء هیئت دولت در استان اصفهان مایه خیر و برکت برای حل مشکلات اصفهان باشد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه مذهبی و انقلابی شهرستان خمینی€Œشهر در عرصه€Œهای مختلف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس و تقدیم بیش از دو هزار و 300 شهید و تعداد زیادی ایثارگر و جانباز افزود: بعد از 35 سال از پیروزی انقلاب خمینی€Œشهر فاقد محلی مناسب برای مصلای نماز جمعه است.

امام جمعه خمینی€Œشهر با بیان اینکه نماز جمعه خمینی€Œشهر در یک سوله با سازه فلزی فرسوده و فاقد ایمنی لازم برای نمازگزاران در حال برگزاری است، افزود: با وجود پیگیری€Œهای متعددی از سال€Œهای گذشته تاکنون اقدام جدی برای بازسازی مصلی نماز جمعه انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مصلی نماز جمعه در شأن خمینی€Œشهر نمی€Œباشد، گفت: متاسفانه در سفرهای دولت€Œهای گذشته بارها وعده تأمین بودجه لازم برای مصلی داده شد اما اجرا نشد.

رحیمی ابراز امیدواری کرد که دولت یازدهم به صورت عملیاتی دستور تأمین بودجه لازم را برای بازسازی مصلی نماز جمعه خمینی€Œشهر را صادر کند.

امام جمعه خمینی€Œشهر با بیان اینکه شهرستان خمینی€Œشهر برای تقویت مسائل امنیتی و اجتماعی نیاز به توجه بیشتر مسئولین کشور و استان دارد، بیان کرد: از جمله معضلات خمینی€Œشهر می€Œتوان به مهاجرت بی€Œرویه بیش از 70 هزار نفر، ساخت و سازهای غیرمجاز و غیر اصولی و تبدیل اراضی کشاورزی و باغات به منازل مسکونی اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به تراکم جمعیت و مناطق مهاجرنشین، استقرار و راه€Œاندازی دو کلانتری جدید در مناطق جوی€Œآباد و شهرک منظریه از فوریت€Œهای مهم این شهرستان است.

رحیمی گفت: شهرستان خمینی€Œشهر با جمعیتی بالغ بر 350 هزار نفری برخلاف شهرهای مشابه کاشان و نجف€Œآباد کمتر مورد توجه مسئولین استان قرار گرفته است.

امام جمعه خمینی€Œشهر با مقایسه شهرستان خمینی€Œشهر با شهرستان€Œهای کاشان و نجف€Œآباد اظهار کرد: این شهرستان از ابعاد مختلف خدماتی، عمرانی و تخصیص اعتبارات مورد تبعیض قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرستان خمینی€Œشهر مزین به نام بنیانگذار انقلاب می€Œباشد، گفت: پیشنهاد من به اعضاء هیئت دولت و مسئولین استان این است که برای حل مشکلات شهرستان کمیته و یا شورای ویژه تشکیل شود.

رحیمی بر حل مشکلات حوزه€Œهای مختلف از جمله مسائل امنیتی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان تاکید کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 اصلاحگر 13 بهمن 1393 ساعت 22:48
اصلاً تمام مسولان خمینی شهر باید ویژه باشند؛ چه فرماندار، چه شهردار، چه نماینده، چه امام جمعه، چه مدیران ادارات. چرا چون خمینی شهر شهرستانی با نیازهای ویژه است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید