امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 16:50:22

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

علت تعطیلی 5 ماهه سینما اعلام شد/مستاجران قبلی سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشته اند و رفته اند!

یکشنبه, 13 اسفند 1391 ساعت 13:49 کدخبر :5316
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح اله حاجی حیدری
نهمین جلسه شورای اداری سال جاری شنبه 5 اسفند در کتابخانه الغدیر برگزار شد، جلسه ای که شاید بحث برانگیزترین بخش آن، انتقاد محسن صرامی نماینده از تعطیلی سینما بود.

صرامی: تخریب چمن ورزشگاه قدس اقدامی عجولانه بود/ کاشت چمن جدید 400 میلیون تومان هزینه دارد
در این جلسه محسن صرامی با اشاره به سفر معاون وزیر ورزش و جوانان به خمینی شهر گفت: در این سفر سه سالن ورزشی افتتاح شد. بعد هم معاون وزیر از ورزشگاه قدس دیدن کرد. چمن این ورزشگاه در پایان دوره هشتم مجلس در اقدامی عجولانه تخریب شد. آن زمان 200 میلیون تومان هزینه کاشت مجدد این چمن بود که امروز این اقدام حدود 400 میلیون تومان هزینه دارد.
وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای دانش آموز خمینی شهر گفت: با پیگیریهایی که انجام دادیم توانستیم این همایش را با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. این کار مقدمه ای بود برای شروع حرکتهای فرهنگی موثر در شهرستان. برای این یادواره مجموعه آموزش و پرورش دوسه ماهی فعالیت کردند به گونه ای که گاهی تا ساعت یک نیمه شب پیگیر برنامه ها بودند. خوشبختانه برنامه به خوبی برگزار شد و نظم و ترتیب خوبی هم در جلسه حاکم بود.
مستاجران قبلی این سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشته اند
نماینده شهرستان با اشاره به تعطیلی 5 ماهه تنها سینمای شهرستان گفت: 5 ماه است این سینما تعطیل شده، دوستان منتظر نباشند ما دربش را باز کنیم و تحویل ارشاد بدهیم. من اعلام کرده ام به هیچ عنوان این سینما را به هیچ انجمن غیربومی نمی دهیم. این را اعلام کردیم و در این رابطه با مدیرکل ارشاد هم صحبت کردیم.
وی افزود: مستاجران قبلی سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشتند و رفتند. دلیلی ندارد این بدهی را شهرستان بدهد. بدهی این سینما را باید مستاجرانی پرداخت کنند که این سینما را سانسی 600 هزار تومان اجاره می دادند و پولش را صرف برنامه های خودشان می کردند. آنها باید جوابگوی اقداماتشان باشند.
صرامی تاکید کرد: چون پای من در میان است 5 ماه درب این سینما بسته است. به من هم مراجعه می کنند و می گویند لااقل زمانی که سینما در اختیار قبلیها قرار داشت درب سینما باز بود. البته ما کوتاه نمی آییم و می گوییم این سینما متعلق به خمینی شهر است و باید به شهر برگردد، مقاومت هم می کنیم. کشور قانون دارد. قرار نیست بدهی این سینما روی دوش مردم این شهرستان باشد، بدهی این سینما را باید مستاجران قبلی پرداخت کنند حتی اگر درون خودشان مشکل داشته باشند.
توافقات برای احداث سر درب دانشگاه صنعتی
رئیس مجمع نمایندگان استان به توافقات صورت گرفته در خصوص سردرب دانشگاه صنعتی اشاره کرد و گفت: با حضور فولادگر، سقائیان نژاد، سالک، همدانی گلشن و فرماندار توافقاتی با دانشگاه صنعتی صورت پذیرفت. قرار شد ورودی خمینی شهر ورودی شماره یک این دانشگاه باشد و مطالعات برای احداث یک ورودی دیگر از داخل خمینی شهر صورت بگیرد و از خردادماه ورودی جدید اجرایی شود. از طرفی در خصوص حوزچه فاضلاب این دانشگاه هم صحبت شد و قرار شد تکلیف حوزچه دانشگاه صنعتی تا خردادماه مشخص شود.
خمینی شهر مرکز اسبِ کرد ایران است
وی افزود: یک بازی وجود دارد به نام اَتل مَتل توتوله. تو شهر ما هر گروهی که مقابل ما قرار میگیرد آن گروه باید یک پایش را جمع کند، بعد می بینیم یکسری گروه ها پایشان دراز است و کسانی که عامل اصلی این بازی هستند پاهایشان را جمع کرده اند از جمله هیات اسب سواری خمینی شهر که خیلی راحت بهشان میدان نداده اند. این هیات در حال احیاء شدن است، خمینی شهر مرکز اسب کرد ایران است. شاید برخی دوهفته نامه ها مسخره کنند ولی باید خمینی شهر دیده شود. در این رابطه با معاون وزیر کشاورزی رایزنی و تنها مرکز شناسنامه دار کردن اسبِ کرد ایرانی را تهیه کردیم. در این خصوص به دنبال موافقت وزارتخانه جهت تولید و اصلاح نژاد اسب هستیم.
نماینده شهرستان با اشاره به وضعیت بد دانشگاه پیام نور گفت: آخرین مراحل خرید دانشگاه پیام نور در حال اجراست، در این زمینه ملاقاتی با دکتر زیاری داشتم و صحبتهای نهایی زده شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 +1 رضا رویگری 17 اسفند 1391 ساعت 18:06
نفرمایید مسئولان سابق سینما رفته اند بفرمایید دررفته اند جناب تسلیمی و معتمدی
نقل قول
 
 
#4 +3 001 14 اسفند 1391 ساعت 08:03
چرا در رابطه با پروژه های عقب مانده حرفی نزده مثل مسکن مهر - بیمارستان منظریه - کمربندی - الحاق - حق آلایندگی وووووووووو
نقل قول
 
 
#3 +1 دبیر 13 اسفند 1391 ساعت 22:09
شایعه شده است که آقای حاج کریم مدیر کل حراست وزارت اموزش و پرورش به دلیل انتقادات شدید فرهنگیان خمینی شهر به امنیتی کردن سفر وزیر و انتقادات فرصت از این سفر تغییر کرده است .لطفا فرصت پبگیری و در صورت صحت موضوع را اطلاع رسانی نمایند . اگر واقعا صحت داشته باشد باید از وزیر محترم و فرصت به خاطر پیگیری انتقادات فرهنگیان تشکر کرد هرچند فرهنگیان منتقد هدفشان اصلاح امور بود نه عزل و تغییر کسی . لطفا اگر خبر صحت ندارد اطلاع رسانی نشود
نقل قول
 
 
#2 +3 سحریان 13 اسفند 1391 ساعت 15:00
خطاب به مسوولین شهر
سرفرازی نه متاعی است که ارزان برسد
سحر آن نیست که با بانگ خروسان برسد
سحر آن است که بیدار شود اقیانوس
سحر آن است که خورشید بگوید نه خروس
اینقدر بزرگ نمای نکنید مردم وضع شهر را دارند می بینند اینقدر نگویید فلان کار را کردیم و فلان کار خیلی مهم و باارزش بوده است مردم باید بپذیرند و تعریف کنند نه شما !!
نقل قول
 
 
#1 +2 دوستدار شهر 13 اسفند 1391 ساعت 14:31
آقای نماینده عزیز بفرمایید که یادواره شهدای دانش آموز چه دستاورد معنوی برای دانش آموزان و مردم شهر داشت ؟ آیا مجری بومی نداشتیم که از تهران مجری اوردید ؟ شما می فرمایید سینما را به غیر بومی ها نمیدهیم چرا اجرای یادواره شهدای خمینی شهر را به یک مجری تهرانی یعنی نظام اسلامی دادید؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید