امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 20:00:44

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان:

فروش صنایع دستی چینی در میدان نقش‌جهان اصفهان ممنوع شد

سه شنبه, 24 شهریور 1394 ساعت 09:03 کدخبر :9442
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: با توجه به افزایش تردد میهمانان خارجی در شهر اصفهان، ممنوعیت فروش صنایع دستی چینی در میدان نقش€Œجهان اصفهان اجرا شده و فروش آن به میزان قابل توجهی در میدان کاهش یافته است.
به گزارش فرصت آنلاین فریدون اللهیاری در گفت€Œوگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به حضور هیئت€Œهای بلند پایه خارجی در اصفهان و تأثیرات این حضور بر حوزه گردشگری اظهار داشت: حضور این هیئت€Œها تاثیرگذاری فراوانی در حوزه گردشگری اصفهان دارد و باید در این زمینه هوشیاری قابل توجهی داشت.
وی افزود: بسیاری از این هیئت€Œها در بازدید خود از شهر اصفهان بر بی€Œنظیر بودن اصفهان تأکید کرده€Œاند و جاذبه€Œهای تاریخی طبیعی و میراثی این شهر مورد توجه آن€Œها قرار گرفته است، بدون شک در پس مذاکراتی که این هیئت€Œها در تهران داشته€Œ و تفاهم€Œهایی که به وجود آمده، ارزیابی آن€Œها در سرمایه€Œگذاری گردشگری در اصفهان و توسعه آن موثر است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان بیان کرد: در هیئت€Œ اسپانیایی افرادی حضور داشتند که در صنعت هتل€Œداری دنیا دارای جایگاه ویژه€Œای بودند و تمایل زیادی به سرمایه€Œگذاری در ایران و به ویژه در اصفهان داشتند.
وی خاطرنشان کرد: این€Œها می€Œتواند مقدمات خوبی باشد و بدون شک هیئت€Œهای خارجی با حضور خود در اصفهان می€Œتوانند تاثیرات مثبتی از خود به جای بگذارند.
اللهیاری با بیان اینکه اصفهان شهر صنایع دستی انتخاب شده و حضور هیئت€Œها در رونق صنایع دستی استان نیز تاثیرگذار است، افزود: صنایع دستی اصفهان یکی از شاخص€Œهای فرهنگی مدنی و گردشگری اصفهان به شمار می€Œرود و باید گفت که اصفهان جایگاه ممتازی در بخش صنایع دستی دارد.
وی تصریح کرد: در هفته€Œهای اخیر بعد از حضور رئیس آسیا اقیانوسیه در شورای صنایع دستی، پروپروزال ثبت اصفهان به عنوان ثبت جهانی به تائید رسید و اصفهان با جایگاهی که در حوزه بین€Œالمللی در صنایع دستی پیدا کرده، قطعا در آینده پیشرفت€Œهای بسیاری خواهد داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان درباره ممنوعیت فروش صنایع دستی خارجی در اصفهان اظهار داشت: تلاش€Œهای بسیاری در حوزه معاونت صنایع دستی و اتحادیه صنایع دستی صورت گرفته تا همه چیز در این زمینه کنترل شود و در حال حاضر تقریبا درمیدان نقش€Œجهان صنایع دستی خارجی نیست، اما در حاشیه آن با کنترل صورت گرفته، ممنوعیت این موضوع اجرایی می€Œشود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید