امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 19:34:38

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

لازم نیست 20 روز ایام فاطمیه را عزاداری کنیم اما حرمت این ایام باید حفظ شود
امام جمعه خمینی شهر:

لازم نیست 20 روز ایام فاطمیه را عزاداری کنیم اما حرمت این ایام باید حفظ شود

شنبه, 09 اسفند 1393 ساعت 14:08 کدخبر :8500
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت آیت اله حاج شیخ عباس رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه در خطبه های این هفته ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) و توصیه به شرکت در مراسم عزاداری گفت: دو قول معروف برای شهادت حضرت وجود دارد. امسال یک مورد در 13 اسفند و دیگری در 4 فروردین واقع شده و بین آنها 20 روز فاصله است. لازم نیست تمام این 20 روز را عزاداری کنیم اما باید این روزها را حرمت بداریم و از برگزاری برخی جشن ها و مراسم بپرهیزیم.

 

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به 9 اسفند روز حمایت از مصرف کنندگان گفت: بنا بر آنچه در عمل دیده می شود، زیاد از مصرف کننده حمایتی صورت نمی گیرد و به قشر ضعیف و کم درآمد فشار می آید. جنس بی کیفیت تحویل می دهند و پول زیاد می گیرند. موسسه استاندارد خیلی ضعیف عمل می کند و علی رغم اینکه تا ایام نوروز خیلی مانده ولی اقلام مصرفی و نه تشریفاتی گران شده است.
رحیمی با اشاره به هفته نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد گفت: انقلاب اسلامی متعلق به محرومان و به تعبیر خود امام راحل(ره) کوخ نشینان است به هر صورت که می توانید کمیته را یاری کنید و کاری کنید تا مددجویان در ایام نوروز خوشحال باشند.


امام جمعه خمینی شهر ضمن تسلیت درگذشت حجت الاسلام حاج سید مهدی امامی به خانواده ایشان گفت: وی اخیرا همکاری خوبی با نظام و رهبری داشت.
معاونت تربیتی پژوهشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر سخنران پیش از خطبه های این هفته بود. عموشاهی ضمن ارایه گزارش عملکرد این معاونت در سال جاری، از برگزاری 104 جلسه برای دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان به منظور جلوگیری از آسیب های فرهنگی ماهواره و همکاری با شبکه بهداشت برای مبارزه با سونامی سرطان و بهبود تغذیه سالم، امضای تفاهم نامه «محله عاری از دخانیات» و مشاوره به خانواده ها و برگزاری کارگاه های آموزش پیش از ازدواج به عنوان دیگر فعالیت های این معاونت یاد کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید