امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:26:30

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مانور امداد و نجات سقوط هواپیما در خمینی شهر

سه شنبه, 27 اردیبهشت 1390 ساعت 09:22 کدخبر :1179
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

با مشارکت اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان خمینی شهر و جمعیت هلال احمر شهرهای شاهین شهر و برخوار  و به مناسبت  هفته هلال احمر مانور امداد و نجاتی در محل چشمه لادر خمینی شهر برگزار شد.

فرماندار خمینی شهر در این مراسم گفت: برای اولین بار است که مانور نجات مصدومین هواپیما در شهرستان های استان انجام می شود.

احمد حقیقی با اشاره به حضور به موقع اعضاء و سرعت عمل کلیه دستگاههای شرکت کننده در مانور گفت: این مانور نشان دهنده اقتدار، آمادگی و تمرین اعضای شرکت کننده به خصوص امدادگران هلال احمر بود.

فرماندار خمینی شهر ارزیابی خوب و رضایت بخشی از مانور دارد اما معتقد است امکانات و تجهیزات سرعت عمل باید افزایش یابد.

حقیقی در ادامه از مسؤولین استان خواست با توجه به تراکم جمعیتی شهرستان خمینی شهر، ستاد مدیریت بحران به خصوص جمعیت هلال احمر را مورد حمایت قرار دهند.

وی در انتها خطاب به مردم شهرستان نیز گفت: ما در حوادث تماشاچی نداریم و مردم همه باید امدادگر باشید تا بتوانید در زمان وقوع حوادث به مسؤولین و امدادگران کمک کنید.

مسؤول اجرای این مانور نیز درادامه گفت: در این مانور بیش از 250 نفر نیروی امدادی، اورژانسی، انتظامی، نظامی وخدماتی حضور داشتند.

دکتر اردشیر محقق افزود: سعی ما بر این بود که با بازسازی عملیات امداد و نجات مصدومین درکوهستان و ارتفاع، آمادگی و توان نیروی امدادی واعضای ستاد بحران شهرستان را افزایش دهیم.

لازم به ذکر است در اجرای این مانور امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان خمینی شهر، برخوار و شاهین شهر، نیروی های انتظامی، نظامی، آتش نشانی، پایگاههای اورژانس 115، دستگاههای آب، برق، گاز ومخابرات نقش داشتند.

گزارش تصويري مربوطه را در اين لينك ببينيد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید