امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 19:04:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر در نماز عید فطر:

محور وحدت، قرآن و ولایت است

چهارشنبه, 01 شهریور 1391 ساعت 07:56 کدخبر :4420
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نماز عید فطر ضمن تبریک و تشکر از دست اندرکاران ستاد نماز جمعه، مسؤولان شهر، مردم و ائمه جماعات، محور وحدت را قرآن و ولایت دانست

  توصیه کرد طبق آیه 103 سوره آل عمران«واعتَصِموا بِحَبلِ ا...ِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقوا» باید قرآن را وسط بگذاریم و با آن حرکت کنیم و از قرآن و ولایت جدا نشویم که اگر ولایت جدا شویم از قرآن جدا شده ایم و همچنین اگر از قرآن جدا شویم از ولایت جدا گشته ایم.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر ضمن تبریک و تشکر از دست اندرکاران ستاد نماز جمعه، مسؤولان شهر، مردم و ائمه جماعات، نماز را سنبل وحدت خواند و گفت: امروزه ما به وحدت نیاز داریم و باید با هم بودنمان را به رخ بکشیم. وی تاکید کرد  نماد اجتماع در اسلام نماز جمعه، جماعت و نماز عید فطر است.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های نماز عید فطر از نماز عید به نماز شکر تعبیر کرد و گفت: در ماه رمضان پوست خشن گناه و آلودگی را از خود دور کرده ایم و انسان نویی شده ایم؛ با فکر و دلی پاک و نورانی. لذا نماز نماز شکرست و عید عید تولد و دوباره به دنیا آمدن.

حجت الاسلام حاج شیخ عباس رحیمی یکی از چیزهایی را که باعث می شود حالت دوری از گناه حفظ شود، «یاد قیامت» دانست و ادامه داد: روایتست که خداوند تعجب می کند از کسی که مرگ را قبول دارد ولی خنده های بیعارانه و لهوی از او سر می زند.

امام جمعه خمینی شهر راه آسان شدن مشکلات دنیا را یاد مرگ دانست و گفت: طبق روایات باید خیلی به فکر مرگ بود. چشم بر هم زدنی عمر به پایان می رسد. پایان کار ما در این دنیا «مرگ» است. در آن دنیا نیز سر و کارمان با «عمل» است؛ با همین نماز و روزه ها، همین طاعات و عبادات. انشاءا... بتوانیم این حالت به یاد مرگ بودن را حفظ کنیم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +1 راستي 09 شهریور 1391 ساعت 18:28
شكند اگر سبويي سر خم مي سلامت آخه مگر مصلي چند تا ظرفيت دارد كه ...........................
نقل قول
 
 
#2 0 حسام الدین 03 شهریور 1391 ساعت 08:58
من نمیدونسنم این نظرم را کجا بنویسم
یه دفعه فکر کنم از زبان اقای غقوری عضو شورای شهر شنیدم که میگفتند مقاله ای در رابطه با الحاق خمینی شهر به اصفهان در همایشی که به همین منظور در دانشگاه ازاد خمینی شهر برگزار شده بود ارایه کرده اند. من در این همایش نتونستم شرکت کنم اما لطفا مقاله اقای غفوری و احیانا اگر مقالات دیگری هم بوده را در سایت فرصت انلاین بگزارید.
نقل قول
 
 
#1 +1 حاج هاشمی 01 شهریور 1391 ساعت 08:41
لطفا مصاحبه ای با امام جمعه بکنید. امسال یه جورایی دستور داد که همگی نماز عید فطر را تو مصلی اقامه کنند. هر سال تو مسجد آیت الله جبل عاملی دو سه هزار نفر نماز عید می خواندند ولی امسال با این دستور نماز برگزار نشد و "وحدت" مردم پراکنده گشت.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید