امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:37:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

مسؤولان شهرستان چاپلوسانِ زبان بازِ ریاکار را از خود دور کنند/عده ای موقوفات را به راحتی پایمال می کنند

شنبه, 04 شهریور 1391 ساعت 09:50 کدخبر :4428
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نمازجمعه این هفته خمینی‌شهر، ضمن گرامیداشت هفته دولت از مسؤولان شهرستان، فرماندار، نماینده و شهردار خواست چاپلوسان زبان باز متملق ریاکار را از خود دور کنند تا واقعیت ها روشن گردد.

وی ادامه داد: فرماندار بداند، نماینده بداند، شهردار بداند چاپلوس شیطانست و باید او را از خودتان دور کنید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته در ادامه مباحث کسب درآمد حلال یکی از نشانه های تقوا را رعایت حق الناس دانست و درمورد پدیده موقوفه خواری گفت: رعایت موقوفه نیز نوعی حق الناس است. قدیمی ها که می خواستند از یک زمین موقوفه عبور کنند، وقتی به انتهای زمین موقوفه می رسیدند، کفششان را در می آوردند، می تکاندند تا مطمئن شوند که گرد و خاکی از این موقوفه به کفششان نباشد، بعد از زمین خارج می شدند. این همه دقت می کردند که مبادا در قیامت مورد بازخواست قرار گیرند. اما حالا چه؟ موقوفات را به راحتی پایمال می کنند.

وی با اشاره به آیات و روایات متعدد درمورد دقت در وزن کردن ادامه داد: یکی دیگر از درآمدهای حرام "کم فروشی" است. کم گذاشتن از کار، از جنس یا از شغل که متأسفانه در جامعه بسیار شیوع دارد. طبق سوره الرحمان خداوند جهت جلوگیری از پایمال شدن حقوق "میزان" را قرار داده است. میزان فقط ترازو نیست؛ هر وسیله سنجشی را میزان می نامند.

استاد حوزه و دانشگاه خطاب به انبوه سازان مسکن بالاخص پروژه مسکن مهر گفت: مسکن ها را کامل تحویل دهید. این نباشد که پس از تحویل دادن کلی کمبود وجود داشته باشد. در اینگونه مکان ها ابتدا باید مسجد، مدرسه، خیابان، فضای سبز و... ساخته شود. اگر این امکانات قبل از واگذاری ایجاد نشود، مصداقی از کم فروشیست.

امام جمعه خمینی شهر همچنین به مناسبت هفته دولت گفت: این همه دشمنی ها با ملت ما به سه دلیل است؛ یکی پیشرفتهای علمی ماست. دیگری بیداری اسلامی در منطقه است و دیگری تحقق شعارهای اوایل انقلابست. رحیمی یکی از راه های دشمنی را هم تضعیف دولت و ایجاد اختلاف اعلام کرد.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر اینکه نقاط مثبت را نادیده بگیریم و فقط به نقاط ضعف بپردازیم، ناشکری دانست و بیان کرد: در همه دولت های جهان نقاط ضعف وجود دارد. یکی از نقاط ضعف دولت دلال بازی، دیگری عدم نظارت، دیگری رشد تملق و چاپلوسی است، مشکلات معیشتی مردمست که نشأت گرفته از همان دلال بازیست و... دولتمردان سعی کنند نقاط قوت را بیشتر و نقاط ضعف را برطرف نمایند.

روز جهانی مساجد، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، روز بسیج اصناف و روز عید فطر از دیگر مناسبت هایی بود که امام جمعه خمینی شهر به آن ها اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید