امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 08:56:21

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسکن مهر خمینی شهر در ایستگاه آخر؟

سه شنبه, 31 مرداد 1391 ساعت 11:36 کدخبر :4418
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به اطلاع متقاضیان مسکن مهر می رساند در صورت داشتن شرایط لازم می توانند از تاریخ 10 شهریورماه 86 به سایت تعاون مراجعه و پس از ثبت نام، کد رهگیری مربوطه را دریافت نموده و با همراه داشتن مدارک مربوطه جهت تشکیل پرونده به دفاتر مسکن مهر مراجعه نمایند.

و اينگونه بود كه شهریور 86 طرح بزرگ مسکن مهر همزمان با سراسر کشور در خمینی شهر کلید خورد. طرحی برای ساختن 1288 واحد مسکونی برای بی خانمانها.

توده جمعیتی دهه 60 در میانه دهه 80 به سن ازدواج و تشکیل خانواده رسیده بود و به دنبال سقفی برای تشکیل خانواده می گشت. اینطور شد که دولت احمدی نژاد یکی از تصمیمات انقلابیش را اینجا گرفت تا شاید یکبار برای همیشه مشکل مسکن را در ایران حل کند. در سراسر کشور ساخت دو میلیون و 250 هزار واحد مسکونی تعاونی در دستور کار قرار گرفت تا به مدد 22 میلیون وام و زمین رایگان، بی خانمانها سامان یابند. طرحی که البته در مهار قیمت مسکن بی تاثیر نبود.

آنچه گذشت...

مسکن مهر خمینی شهر پنجساله شد؛ از "شهریور 86" که ثبت نام مسکن مهر انجام شد تا "شهریور 91" که وعده تحویل واحدها داده می شود، مسکن مهر "هفت" ایستگاه را طی کرد، هفت ایستگاهی که در به درازا کشیدن ساخت خانه ها بسیار موثر بود.

ایستگاه اول: "خمینی شهر زمین دارد/ندارد؟" این اولین سوالی بود که پس از ثبت نامها مطرح شد و موضوعی تحت عنوان کوچ کردن مسکن مهر به یکی از شهرکهای اصفهان را مطرح کرد. این مناقشه دیری نپایید و سرانجام زمینی 5/6 هکتاری در شمال منظریه به آن اختصاص یافت تا مسکن مهر از ایستگاه اول خود عبور کند.

ایستگاه دوم: "اختلافات در هیات مدیره" باعث شد تا در همان هفته های اول، اتحادیه مسکن مهر منحل اعلام شود و "باقری" مدیرعامل جای خود را به "رگیم" دهد. دو سال بعد او جایش را به "کیانی" داد. کیانی پس از یک سال و اندی اتاقش را به "شفیعی" واگذار کرد تا مهندسی که سالها تجربه ساختمان سازی در آموزش و پرورش را داشت عهده دار رساندن این کاروان به ایستگاه آخر شود.

ایستگاه سوم و چهارم: زمین مسکن مهر گرچه در منطقه ای "خوب" واگذار شده بود اما زمینی "نامرغوب" بود به گونه ای که عبور خطوط نفت، گاز و آب شرب از "زیر" آن، وجود صدها تن زباله انباشته "روی" آن و ... حداقل یکسال ساخت و ساز خانه ها را به تاخیر انداخت تا "مسکن مهریها" به طنز بگویند الان است که "سازمان فضایی ناسا" هم مانع کار شود چرا که ماهواره هایش از روی این زمین عبور می کند!

ایستگاه پنجم: زمانی که مسکن مهری ها درصدد یافتن راه حلی برای مشکلات زمین مسکن مهر بودند یکی از ارگانهای دولتی –که از قضا خود جزو متولیان مسکن مهر است- ادعای مالکیت این زمین را مطرح کرد تا پرونده این زمین راهی "دادگاه اول" و سپس "دادگاه تجدیدنظر"شود. مسیری که گرچه سرانجام به نفع مسکن مهر پایان پذیرفت اما موجب شد ماهها کار به تعویق بیفتد.

ایستگاه ششم: تعداد زیاد متقاضی و کوچک بودن زمین کشمکشی را بر سر "تعداد طبقات" مسکن مهر شکل داد. در حالی که در تمام کشور حداکثر طبقات مسکن مهر 4 طبقه اعلام شد اما در خمینی شهر چهار طبقه نمی توانست جوابگوی خیل متقاضیان باشد. سرانجام پس از جلسات فراوان، اکبر شریفیان پور فرماندار وقت در اسفندماه 88 دست به قلم برد تا خطاب به استانداری بنویسد: "با توجه به گودبرداری های انجام شده بر مبنای 9 طبقه و موافقت خود تعاونی ها، با افزایش طبقات موافقت می شود." و این چنین شد که خمینی شهر در مسکن مهر هم در کشور استثنایی شد. افزایش تعداد طبقات اما عاملی شد تا بعدها این افزایش طبقات، عامل افزایش قیمت مسکن اعلام گردد.

ایستگاه هفتم: عمر سه ساله هیات مدیره مسکن مهر در ابتدای سال 90 به پایان رسید و طی انتخاباتی هیات مدیره جدید جایگزین هیات مدیره قبلی شد. این انتخاب زمان چندانی به درازا نکشید که اختلافات در هیات مدیره جدید بالا گرفت. اختلافاتی که سرانجام با "انحلال هیات مدیره" پایان پذیرفت و مسکن مهر "دومین" انحلال خود را تجربه کرد. عبور مسکن مهر از این ایستگاهها دو سال و نیم به درازا کشید تا کار احداث ساختمانها رسما از بهار 89 آغاز گردد.

در آینده می بینید...

گرچه مسکن مهر خمینی شهر اینک به ایستگاههای آخر خود نزدیک می شود اما به نظر می رسد تا رسیدن به مسکنی مناسب "چهار ایستگاه دیگر" را در پیش داشته باشد چهار ایستگاهی که البته هم اینک در حال طی برخی از آنهاست.

ایستگاه اول: معافیت مالیاتی

در حالی علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی مسکن چندین بار به صراحت از معافیت مالیاتی تعاونی های مسکن خبر داده است که به گفته رییس اداره تعاون در خمینی شهر این معافیت اجرا نشده است، موضوعی که در صورت عدم تحقق، رقمی بین یک الی دو میلیون تومان بر قیمت هر واحد خواهد افزود. کریمی در این باره می گوید: در خصوص مالیات، در تمامی استانها قانون معافیت مالیاتی مسکن مهر را پذیرفته و اجرا می کنند، تنها در استان اصفهان است که هنوز این قانون اجرا نشده است.

علت تفسیرهای متفاوت از مصوبه معافیت مالیاتی مسکن مهر اگر چه جای سوال دارد، اما بخشی از آن به نحوه نگارش قانون برمی گردد. شورای عالی مسکن بعد از آنکه در 13 اردیبهشت ماه مصوبه معافیت سازنده های مسکن مهر از مالیات ماده 104 را منتشر کرد، مشخص شد واژه «تعاونی های مسکن» در متن مصوبه جا انداخته شده است و دو ماه بعد در 22 تیرماه شورا مجددا مصوبه دیگری ابلاغ کرد که این بار تعاونی ها را نیز مشمول معافیت کرده بود.

اکنون وجود دو مصوبه با یک مضمون بر پیچیدگی کار افزوده است. در این میان آنچه حایز اهمیت است عمل به مصوبه دولت است که در برخی از استانها اجرا و در برخی از جمله استان اصفهان اجرا نمی شود. ماجرای این اختلاف این است که مسوولان مالیاتی می گویند شورای عالی مسکن گفته اگر تعاونی خودش مستقیم بسازد از مالیات معاف است، اما اگر کار ساخت را به پیمانکار واگذار کند باید مالیات را نیز بدهد.

مهرداد سلطانی مدیر عامل مسکن مهر 36 در این باره می گوید: مشکلی که ما با آن مواجهیم بحث دارایی است. طبق 8-7 نامه ای که داریم این واحدها از پرداخت مالیات معاف هستند ولی هنوز استان و شهرستان قبول نکرده است. اگر این جریان حل نشود عضو باید یک تا دو میلیون پرداخت کند. با وجودی که هنوز افرادی هستند که نتوانستند همان 10 تومان را هم پرداخت کنند.

ایستگاه دوم: محوطه سازی

براساس قانون وظیفه محوطه سازی با اتحادیه است، که هزینه آن بر عهده متقاضیان مسکن مهر است. تمنایی مدیرعامل تعاونی 43 در این باره می گوید: محوطه سازی شامل جدول گذاری خیابانها، آسفالت و زیرسازی، پیاده رو سازی، تفکیک بلوکها، نرده کشی سایت ها و... است چرا که سایت اصلی به 5 سایت تبدیل می شود که باید مجزا شده و هر کدام به صورت جداگانه نگهبانی بزنند.

ایستگاه سوم؛ احداث مدارس، بازارچه، اورژانس، مسجد و ...

با افتتاح واحدهای مسکن مهر، 1288 خانواده ساکن آن خواهند شد. اگر متوسط هرخانواده را 4 نفر در نظر بگیریم بیش از پنج هزار نفر بزودی ساکن این مجموعه ها خواهند شد. جمعیتی که برابر با یک شهر است چرا که تعریف شهر براساس مصوبه مجلس، دارا بودن سه هزار و 500 نفر جمعیت است.

اسکان این جمعیت درحالی است که این مجموعه ها فاقد زیرساختهایی همچون مدرسه، بازارچه، اورژانس، مسجد، فضای سبز و... هستند و همین باعث می شود بار آن بر دوش منظریه قرار بگیرد منظریه ای که با گذشت 20 سال از احداث آن، خود از کمبود زیرساختهای لازم رنج می برد. البته جانمایی این زیرساختها در محوطه مسکن مهر انجام شده و برای هر کدام زمین در نظر گرفته شده ولی احداث آنها خود سالها به درازا کشیده خواهد شد. از طرفی براساس بند الحاقی 18 لایحه بودجه 91 مصوب مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است نسبت به احداث فضاهای بهداشتی، درمانی،‌ فرهنگی، مذهبی، آموزشی و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز مسکن مهر اقدام کند.

سلطانی مدیرعامل تعاونی 36 در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه می گوید: مسکن مهر دو بازارچه با 72 واحد تجاری دارد که دولت مبالغی یارانه برای این امکانات باید اختصاص می داد و این دو بازارچه هم فروش می رفت و پولش همین جا برای ساخت مدرسه و غیره بکار برده می شد. متاسفانه مسکن و شهرسازی هنوز این کار را انجام نداده است. ما پیشنهادمان این بود که این آگهی مزایده در شهرستان خودمان هم برگزار شود که 48 ساعت باقی مانده به پایان وقت مزایده، آگهی از طرف مسکن و شهرسازی اصفهان برداشته شد که دفتر خمینی شهر به آن اعتراض کرد. مرحله دوم و سوم هنوز برگزار نشده که باید مسکن و شهر سازی برگزار کند.

ایستگاه چهارم: نهادینه کردن فرهنگ آپارتمان نشینی

اکثر کسانی که بزودی ساکن مسکن مهر خواهند شد تجربه آپارتمان نشینی را ندارند و با "فرهنگ آپارتمان نشینی" و محدودیتهای آن آشنایی چندانی ندارند. تجربه آپارتمان نشینی نشان می دهد چنانچه افراد با فرهنگ خاص آن آشنا نباشند منجر به بروز مشکلاتی می شود که گاه به نزاع و دادگاه و ... کشیده خواهد شد. از نحوه استفاده از فضاهای مشترک گرفته تا پرداخت حق شارژ، محدودیت رفت و آمد، محدود شدن آزادیهای فردی، لزوم تصمیم گیری جمعی برای آپارتمان، محدود شدن حریم بانوان و ...

این مشکلات به دلیل آن است که خانواده ها همچنان پیرو زندگی سنتی خود در خانه های حیاط دار هستند به گونه ای که صحبت کردن با صدای بلند، رفت و آمد در هر زمان از شبانه روز، صدای بلند تلویزیون و... را حق خود می دانند. چون معتقدند که چهار دیواری اختیاری است.

به عقیده کارشناسان، آموزش فرهنگ آپارتمان نشینی تنها راه برای حل این مشکلات است. در این زمینه تاکنون کتابها و جزوات زیادی تولید و عرضه شده است که تهیه و توزیع آن و همچنین جلسات آموزشی کمک زیادی برای حل این مشکل می کند. اما مسئول این آموزش کیست؟ در حالی کریمی رییس اداره تعاون متولی این آموزشها را خود اعضای مسکن مهر و هیات مدیره هر بلوک می داند که مسائل آپارتمان نشینی آنقدر هست که فرصتی برای پرداختن به آموزش باقی نمی گذارد. اساسا وظیفه ارگانهایی مثل اداره ارشاد و شهرداری چیست؟

فاز دوم مسکن مهر؛ کی و کجا؟

آنچه در خمینی شهر در حال احداث است به نام مرحله اول یا فاز اول نامیده می شود و قرار است مرحله دوم مسکن مهر با ثبت نام متقاضیان جدید و جهت احداث یک هزار واحد مسکونی آغاز گردد. گرچه در شهرهای دیگر، فازهای دوم و سوم با یک فاصله زمانی نسبتا کوتاه آغاز گردید.

از همان ابتدا زمین موسوم به زمین سنگتراشها در منظریه به عنوان محل احداث فاز دوم سخن گفته شد فضایی که البته بر سر مالکیت آن اختلاف وجود دارد. در این میان اما برخی از مسئولان با این استدلال که منظریه گنجایش جمعیتی بیش از این را ندارد خواهان انتقال فاز دوم به کوشک هستند. پیشنهادی که به نظر منطقی دیده می شود.

خانه هایی با کیفیت

از برخی مشکلات مسکن مهر که بگذریم مسکن مهر با شاخصهایی خوب ساخته شده است که از نقاط قوت آن است؛ متراژ مفید حدود 85 متری، دو خوابه بودن، داشتن پارکینگ زیر سقف و انباری اختصاصی برای هر واحد، وجود 2 دستگاه آسانسور در هر بلوک (که یکی از آسانسورها باربر می باشد) و اجرای موارد مربوط به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان (از قبیل دیوارها و درب و پنجره های بیرونی دو جداره)، سیستم اعلام حریق و... از امتیازات مسکن مهر خمینی شهر است. امتیازاتی که در کمتر آپارتمانی در شهرستان دیده می شود.

مردم چه می گویند؟

حاجیان یکی از شهروندانی است که در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده است. او با انتقاد از روند احداث مسکن مهر می گوید: چرا گران ساختند؟ چرا دیر ساختند؟ چرا حال و روز ما را تو ساخت وگران شدن رعایت نکردند؟

مجید هم در این باره می گوید: اوایل 2میلیون میخواستن، بعدش 2میلیون دیگه، بعدش سه میلیون دیگه تا رسید به10میلیون. حالا هم میگن 5میلیون دیگه بیارین یعنی تا زمان تحویل مسکن ما اعضا باید 15میلیون اورده داشته باشیم اخه یکی بیاد این کجاش مسکن مهره اگه وام رو به خودمون داده بودند که بهترین خونه با تمام امکانات میساختیم این خونه ها اینجور که میگن نه کابینت داره نه بکیج. یکسال هم از قرار تحویل منازل میگذره. به فکر این نبودند که یه عده کارگر کم درامد میخوان تو این منازل به اصطلاح مهر زندگی کننداز همین جا میگم مسوولان شماها که جاتون خوشه ما اگه میخواستیم 15میلیون نقدی بدیم میرفتیم یک خونه دربست با تمام امکانات بهترین جا رهن میکردیم سرمایمونم هم حفظ بود.

حجت هم از احداث نشدن زیرساختها گله می کند و با کنایه می گوید: از اداره تعاون میخواهیم 40 سال بعد وقتی مردم خانه های مسکن مهرخود را تحویل گرفتندبه فکرساخت مسجد، فضای سبز، مدرسه و .... برای ساکنین باشند.

يكي از اعضاء مسكن مهر هم گفت: براي دريافت اين خانه ها تا به حال 13 ميليون تومان پرداخت كرده ام كه از اين 13 ميليون 12 ميليون آن را وام گرفته ام حال از شما مسئول محترم نشريه فرصت تقاضا دارم كه از مسئولين رده بالاي شهرستان و مسئول مسكن مهر خميني شهر گزارش بگيريد و به اطلاع مردم مي رساند. از هر كدام از مديرعاملان اين شركتهاي مسكن مهر كه سوال مي كنيم جواب حسابي به ما نمي دهند مثلاً تكليف مردم را مشخص نمي كنند كه نقدينگي اعضاء چقدر بايد باشد؟ همان اول گفتند كه 10 الي 12 ميليون نهايت مي خواهيم كه اين منزلها را بطور كامل با تمام تجهيزات در 22 بهمن سال 90 تحويلتان بدهيم. اما حالا به ما مي گويند كه 17 الي 18 ميليون از اعضاء مي خواهيم ضمن آنكه بدون سرويسهاي بهداشتي، بدون پكيج و كابينت آشپزخانه تحويلتان مي دهيم تازه آن هم معلوم نيست كه در چه زماني! مردم بابت هر يك ميليون توماني كلي دردسر مي كشند تا با وام گرفتن پول جوي كنند. آنوقت اين آقايان مثل آب خوردن حرف از 17 الي 18 ميليون مي زنند آنهم با تمام امكانات تحويل ندهند!

مدیرعاملان تعاونی ها چه می گویند؟

به سراغ دو تن از مدیرعاملان تعاونیهای مسکن مهر رفتیم تا صحبت آنان را بشنویم. سید فضل الله حسینی مدیرعامل مسکن مهر 38 (درچه) است که تعاونی وی در بین تعاونیهای مسکن مهر خمینی شهر پیشتاز است به گونه ای که مدتهاست 56 واحد این تعاونی تکمیل شده و تنها منتظر صدور سند هستند. او با بیان اینکه تاکنون از هر عضو 17 میلیون گرفته ایم که امکان داد تا 20 میلیون برسد می گوید: سفت کاری را از اسفند 89 شروع کنیم و طی یکسال تمام شد. بعد از آن با عقد قرارداد با پیمانکار کار نازک کاری شروع و در حال حاضر به پایان رسیده است. ما الان منتظر صدور سند از طرف اداره ثبت اسناد خمینی شهر هستیم که اگر سند56 واحد ما را بدهند ما در اسرع وقت واحد ها را تحویل می دهیم.

وی ادامه می دهد: آذر سال گذشته تقاضای سند کردیم و اداره ثبت گفت که پایان کار از شهرداری بیاورید. باتوجه به اینکه شهرداری منطقه چهار و خود شهردار خمینی شهر داشت و نامه نوشت که این مساله را حل شود و حتی مشکلی با نظام مهندسی داشتند که آن راهم حل کردیم ولی هنوز این مسله حل نشده است. اگر در همان اواخر سال سندها تحویل داده شده بود ما واحدها را برای اول سال تحویل می دادیم، چون مالک باید سند را به بانک بدهد برای وام و بانک بنویسد که این شخص برای تحویل گرفتن واحدش مشکلی ندارد .اداره ثبت زیر بار نمی رود .

علی اصغر تمنایی مدیرعامل شرکت تعاونی 43 مسکن مهر است. تعاونی که با وجود اینکه اعضای آن را مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تشکیل می دهند ولی نازک کاری بلوکشان 70-60 درصد پیشرفت داشته است. وی می گوید: برای مدرسه یک خیر پیدا شده، مسجد هم با اوقاف است ولی مدرسه مهم است و باید چند مدرسه ساخته شود. نکته دیگر اینکه در منظریه مدرسه وجود ندارد. فرماندار به عنوان رئیس ستاد مسکن مهر روی این مساله پافشاری و سرمایه گذاری کنند.

وی با انتقاد از آنچه فرماندار در مصاحبه اش در سیمای اصفهان پیرامون مسکن مهر گفته می گوید: بعضی از امکانات مانند کابینت، پکیج، شیر آلات و کولر را باید خود عضو تهیه کند. متاسفانه فرماندار در مصاحبه شان اعلام کردند با کابینت و شیرآلات با قیمت 40 میلیون تومان تمامش می کنیم که البته این مساله از ارائه اطلاعات غلط به ایشان نشات می گیرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#8 0 گنجعلی 11 تیر 1394 ساعت 02:10
میخام بدونم چه نظارتی بودکه خیلی ازکسایی که کلی ملک واملک داشتن هم واجدشرایط مسکن مهریابهتربگم مسکن اقشارکم درامد یامسکن بیخانمانهاشدن.یعنی همه این شرایطی که وضع کرده بودن که واجدین شرایط هیچ سند ملکی به نامش نباشه کشک بود.
نقل قول
 
 
#7 0 سالار 11 تیر 1394 ساعت 01:57
اگه نظارت وجود داشت یه عده ادم دلال وپولدار نمیشدن مالک مسکن مهر وهمه واحدارو یکی پس از دیگری ثبت نام کنن برا خودشون وفامیل واشناهاشون.مثل اقای ....که پولش از پارو بالا میره یه مسکن مهرهم به نام خودش وخانمش ثبت نام کردوگرفت.اونوقت واسه افرادی که واقعا بیخونه بودن ظرفیت پرشده بودوباوجود افرادی ازاین قبیل بیخونه هاوکم درامداسماخ مک میزنن وخیلی هاهم صاحب خونه دوم وچندم شدن خودشونو جشن میگیرن ومیرن توفکر رهن واجارش به بیچاره هایی مثل ما.خداازتون نگذره.
نقل قول
 
 
#6 +2 ملکی 11 فروردین 1393 ساعت 09:48
از فرماندار تقاضا داریم بی اعتنا به درد مردم نباشند و سری به بلوکهای29 -30-31-32-34-35-36 ناتمام مردم بیندازند
نقل قول
 
 
#5 +4 رضایی ر 07 فروردین 1393 ساعت 12:27
از شما دعوت می کنیم به دیدن ساختمانهای مسکن مهر بلوک 29 تا 36 بیایید
نقل قول
 
 
#4 +4 زمانی 07 فروردین 1393 ساعت 09:54
نقل قول مملی:
یک سری به بلوک های 31 و 32 و...بزنید و با تاریخ های فوق مقایسه کنید هنوز تا پایان راه زیادی دارن[quote name="مملی"]
یک سری به بلوک های 31 و 32 و...بزنید و با تاریخ های فوق مقایسه کنید هنوز تا پایان راه زیادی دارند

مسکن مهر گارسله هم وضعیت مشابهی دارد شاید بدتر چون تعدادی خانواده بینوا ساکن هستند
نقل قول
 
 
#3 +6 مملی 04 فروردین 1393 ساعت 17:05
نقل قول اکبرزاده:
سلام . وقتی تاریخ این صفحه رو دیدم گفتم اگه قراره اطاعات مون اینقدر بروز باشه پس تکلیف ما اعضا چی میشه که میایم تواینترنت برا شکایت و پیگیریو .....ولی با این حال دلمو خوش کردم که شاید یکی اینو ببینه و بخونه نظرمو دادم
1-قرار بود این خونه ها سال 89 تحویل داده بشه که نشد ( طبق قراردادی که دستمونه )
2-قرار بود بیشتر از 15 تومن نشه که حالا شده22 میلیون تومن
3-وام این خونه هارو 2 سال پیش از بانک گرفتن که حالا ما باید این 2 سال دیرکردو روی قسط های که قرار بود 250 تومن باشه بدیم
همه اینها به کنار میخوام بدونم خدایش میگم خدایش چه کسی به کار این پیمانکارها و مسئول دفتر ها نظارت کرد که آخرش شد این یا شاید هم هیچ نظارتی نبود که مطمئنم همینطور بوده
با تشکر از کسانی که این یادداشت را بعد از سالها می خوانند یا شاید هم اصلا بررسی کننده ای نداشته باشه

یک سری به بلوک های 31 و 32 و...بزنید و با تاریخ های فوق مقایسه کنید هنوز تا پایان راه زیادی دارند
نقل قول
 
 
#2 +6 اکبرزاده 15 اسفند 1391 ساعت 13:56
سلام . وقتی تاریخ این صفحه رو دیدم گفتم اگه قراره اطاعات مون اینقدر بروز باشه پس تکلیف ما اعضا چی میشه که میایم تواینترنت برا شکایت و پیگیریو .....ولی با این حال دلمو خوش کردم که شاید یکی اینو ببینه و بخونه نظرمو دادم
1-قرار بود این خونه ها سال 89 تحویل داده بشه که نشد ( طبق قراردادی که دستمونه )
2-قرار بود بیشتر از 15 تومن نشه که حالا شده22 میلیون تومن
3-وام این خونه هارو 2 سال پیش از بانک گرفتن که حالا ما باید این 2 سال دیرکردو روی قسط های که قرار بود 250 تومن باشه بدیم
همه اینها به کنار میخوام بدونم خدایش میگم خدایش چه کسی به کار این پیمانکارها و مسئول دفتر ها نظارت کرد که آخرش شد این یا شاید هم هیچ نظارتی نبود که مطمئنم همینطور بوده
با تشکر از کسانی که این یادداشت را بعد از سالها می خوانند یا شاید هم اصلا بررسی کننده ای نداشته باشه
نقل قول
 
 
#1 +8 کریمی 31 مرداد 1391 ساعت 17:16
به قول اصلاحگر: در آن شهری که مردانش عصا از کور می دزدند/ من از خوش باوری آنجا مسکن مهر آرزو کردم!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید