امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 01:42:50

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

موسسه خیریه محموديه چشم انتظار کمک های مردم است

پنجشنبه, 20 تیر 1392 ساعت 09:25 کدخبر :5714
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمد رضا ابطحی
موسسه خيريه معلولين ذهني محموديه پذيراي جمعي از روحانيون، ائمه جماعات، مسوولين برخي ادارات و خيرين شهرستان بود.

در این جلسه، رييس موسسه در خصوص معلولين محموديه گفت: انسان هايي در اينجا هستند كه گاهي براي جامعه، فراموش شده هستند. اينها مخلوقات خدا هستند و خودشان در اين سرنوشت مقصر نيستند. عموشاهي با اشاره به راه اندازي اين مجموعه از سال 82 و آمار 150 نفر معلول دختر و پسر كه در حال حاضر در آنجا نگهداري مي شوند گفت: موسسه پس از روبرويي با فراز و نشيب هاي بسيار، سعي كرده است بر كيفيت كار بيفزايد تا بر اساس كميّت عمل كند. مردم در اين راه مي توانند دست ما را بگيرند. ما انتظار نداريم كه همه كمك مالي به ما كنند.گاهي نياز اين معلولين يك كمك معنوي و دست تفقدي است كه بر سرشان كشيده شود.


وي ادامه داد: اطلاع رساني در مورد شناخت معلولان و راه هاي پيشگيري از معلوليت يكي از وظايف ما در اين موسسه است. مردم آگاه هستند ولي گاهي بر اثر گرفتاري ها فراموش مي كنند. معلوليت يك اختلال است كه در اثر عوامل مختلف و حتي در سنين مختلف مي تواند ايجاد شود. نبايد فكر كنيم كه معلوليت، مادرزادي به وجود مي آيد.

گاهي محيط بستري را آماده مي كند كه فرد معلول شود. انتظاري كه ما از اقشار مختلف داريم نيز همين اطلاع رساني است كه بدانند چه انسان هايي اينجا هستند و با ما در جهت تامین هزينه ها در ايام ماه مبارك رمضان همكاري كنند.


عموشاهي با ارائه گزارشي از هزينه هاي مصرفي اين موسسه و لزوم جمع آوري كمك هاي مردمي گفت: هزينه هاي ما در حالت عادي، ماهانه 125 ميليون تومان است. يك چهارم درآمد و منابع ما از طريق بهزيستي تامين مي شود كه با مصارف همخواني ندارد. با اين مبلغ به همراه كمك خانواده هاي مددجويان حدود يك چهارم درآمد ما يعني تقريبا 36 ميليون ماهانه تامين مي شود.


ترابي، رييس سازمان بهزيستي نيز در این جلسه در سخناني گفت: طبق آمار بهداشت جهاني 3 درصد افراد هر جامعه دچار معلوليت هستند كه اين در شهرستان خميني شهر حدود 9 هزار نفر مي تواند باشد. حدود شش هزار و 500 نفر آنها در خميني شهر شناسايي شده اند كه يك هزار و 700 نفر آن معلولين ذهني هستند. تا سال 82 حدود 38 مركز توانبخشي و مهدكودك در خميني شهر وجود داشت و الان به 78 مركز افزايش يافته كه 28 مركز، مراكز توانبخشي و حدود 50 مركز، مهدكودك هستند كه اين آمار رشد خوبي به شمار مي آيد و خيران در رونق اين مراكز نقش بسزايي داشته اند. مركز محموديه يكي از بي نظيرترين مراكز از اين دست در استان است.


در اين جلسه، محمود خان احمدي و عبدالعلي صادقي از شاعران شهير شهرمان به شعرخواني پرداختند و فتح الله حداد از شاعران و خيرين شهر سخنان کوتاهی ایراد کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید