امروزپنجشنبه, 03 مهر 1399-- Thursday Sep 24 2020

ساعت 17:10:09

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

میان «اخبار رسمی» تا «شایعات» تفاوت از زمین تا آسمان است
آخرین اخبار از پرونده اسید پاشی

میان «اخبار رسمی» تا «شایعات» تفاوت از زمین تا آسمان است

پنجشنبه, 01 آبان 1393 ساعت 14:13 کدخبر :7893
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حساسیت به عمل ضد بشری اسید پاشی ومحروم کردن یک انسان از نعمت های خدادادی آن هم درجامعه نوعدوست واسلامی ایران در حدی هست که بتواند احساسات شهروندان یک شهر وکشور را جریحه دارکند اما دراین بین بازار شایعات رواج یافته و برخی رسانه های داخلی و خارجی و افراد مغرض را به موج سواری وا داشته است.

به گزارش فرصت آنلاین، درحالی که منابع رسمی پلیس وقوه قضاییه تا پایان روز چهارشنبه از دستگیری سه فرد مشکوک وتشکیل یک کارگروه ویژه تحت نظارت ستاد بحران استان و تنها چهار قربانی خانم خبر می دهند، شبکه های اجتماعی و رسانه های بیگانه از اسید پاشی روزانه و فراگیر و حتی ساعتی درسطح اصفهان اعداد و ارقام رو به افزایشی را منتشر می کنند. حتی بعضی از پایگاه ها که حوزه کار آنها خبری نیست مثلا از وجود یک گروه 300نفری اسید پاش آن هم خمینی شهری مطلب منتشر می کنند و جالب تر اینکه برخی پا را فراتر گذاشته وعکس هایی با چهره های خاص را به عنوان عوامل اسید پاش دستگیر شده از طریق شبکه های احتماعی تلفن همراه برای دیگران ارسال می کنند.


جو روانی حاصل از انتشار این گونه مطالب تایید نشده، سبب ترس و وحشت خانواده ها وخانم های جوان شده و حتی برفضای عادی شهر و حضور خانم ها در اینگونه مجامع تاثیر گذاشته است. درحالی که نیروی انتظامی و قوه قضاییه معتقدند اسید پاشی به احتمال زیاد کار یک نفر است و گروه و سازمانی در کار نیست عده ای به دنبال این هستند که با انتشار شایعاتی اسید پاشی را یک کار گروهی وتیمی آن هم با تفکرات خاص نسبت دهند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید