امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 21:46:52

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نرخ معلولیت در خمینی شهر پائین تر از نرخ اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی است
رئیس اداره بهزیستی خمینی‌شهر:

نرخ معلولیت در خمینی شهر پائین تر از نرخ اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی است

شنبه, 13 مهر 1392 ساعت 09:07 کدخبر :6058
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به روز جهانی ناشنوایان گفت: بسیاری از دستگاه های دولتی اصلا قانون اختصاص ۳ درصد از استخدام به معلولان را رعایت نمی‌کنند و تا جائی که می‌توانند از اجرای آن طفره می‌روند.

داوود ترابی با اشاره به اینکه شهرستان خمینی شهر 5600 معلول و 791 ناشنوا دارد، اظهار کرد: خدمات دهی به این عزیزان بر اساس دستورالعمل سازمان بهزیستی انجام می شود.
وی بیان کرد: معلولان بر اساس شدت معلولیت به سه دسته خفیف، متوسط و شدید تقسیم می شوند که معلولان متوسط و شدید واجد دریافت مستمری سازمان هستند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر افزود: از آنجا که عمده ناشنوایان ما توانمند هستند، خدمات سازمان به این عزیزان در قالب مواردی مثل تهیه سمعک، کمک هزینه های ازدواج، تحصیل، مسکن  و اشتغال انجام می گیرد.
وی به طفره رفتن دستگاه های دولتی از اجرای قانون 3 درصد استخدام معلولان اشاره کرد و افزود: در راستای اشتغال زائیی سازمان به معلولان، وام‌های خوداشتغالی 5 تا 10 میلیون تومانی اختصاص می‌یابد و به کارفرمایان به شرط به کارگیری آنها و بیمه معلولان، تسهیلات وام اعطا می‌کند.
ترابی بیان کرد: یکی از مشکلات ما در شهر عدم رعایت مبلمان شهری و فضاسازی مناسب برای استفاده معلولان از امکانات شهر است و امیدواریم در طراحی‌های شهری این مساله مدنظر مسئولان قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: میانگین اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی برای معلولیت 3 درصد از جمعیت است و با احتساب جمعیت حدود 300 هزار نفری خمینی‌شهر این آمار حدود 9هزار نفر می‌شود که با توجه به 5600 مورد معلولیت در شهرستان متوجه می‌شویم، نرخ معلولیت در خمینی شهر پائین تر از نرخ اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به تصور اشتباه در مورد بالا بودن میزان معلولیت در شهرستان خمینی شهر، اضافه کرد: تبلیغات سوء و تراکم بالای جمعیت از عوامل اصلی شکل گیری این تصور غلط است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید