امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:10:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

 نماینده: پیگیر کوتاهی مسئولان در فوت سه نفر از جانبازان خمینی شهر هستم

نماینده: پیگیر کوتاهی مسئولان در فوت سه نفر از جانبازان خمینی شهر هستم

پنجشنبه, 28 شهریور 1392 ساعت 08:15 کدخبر :5988
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان بنیاد شهید و جانبازان استان و کشور باید جوابگوی خانوادههای جانبازان و رزمندگان برای خدمات درمانی و اورژانسی آنها باشند.
محسن صرامی در گفتوگو با خبرنگار فارس  اظهار کرد: از یک سال گذشته پیگیر کوتاهی مسئولان بنیاد شهید استان برای فوت سه نفر از جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس خمینی شهر بودهام، اما هنوز به جواب قطعی و مشخصی از طرف مدیرکل بنیاد شهید وجانبازان استان و کشور نرسیده ام.
 
وی افزود: با توجه به مقام و منزلت جانبازان و آزادگان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس سئوالی که از مسئولان مربوطه وجود دارد این است که جایگاه و متولی رسیدگی به مشکلات درمانی و سلامتی جانبازان در نظام جمهوری اسلامی کیست و کجاست.
 
نماینده با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس موظف به پیگیر رسیدگی به مشکلات جانبازان هستند، گفت: مدتی قبل سیف الله عابدی، یکی از نیروهای بازنشسته سپاه و از جانبازان 55 درصدی که 8 سال در دوران اسارات بوده به علت بیماری ریوی و عوارض دوران اسارات به بیمارستان شهید صدوقی مراجعه کرد، اما پذیرش نمی شود.
 
وی افزود: یک روز بعد همزمان با روز تعطیلی (جمعه) سیف الله عابدی توسط یکی از همرزمان و خانواده به علت شدت بیماری به درمانگاه قدس خمینی شهر مراجعه میکند که با اعتراض پزشک برای انتقال جانباز توسط خودروی شخصی مواجه میشوند، پزشک اعلام میکند عابدی باید هر چه سریعتر به یکی مراکز شهر اصفهان انتقال پیدا کند.
 
صرامی با اشاره به اینکه هیچ یک مراکز آمبولانس دولتی برای انتقال این جانباز جوابگو نبودهاند، گفت: پس از تلاش همراهان جانباز به وسیله یک آمبولانس بخش خصوصی و تجهیزات کم با دریافت هزینهای حدود 100 هزار تومان به بیمارستان صدوقی انتقال پیدا میکند، اما به علت تاخیر در میان راه به شهادت می رسد.
 
وی تصریح کرد: این روش خدمات رسانی این سئوال را به وجود میآورد و با توجه به بودجههای دولتی و شعارهای مسئولان برای حفظ و حمایت از جانبازان جنگ چه کسی متولی رسیدگی و خدمات رسانی درمانی و اورژانسی به جانبازان برای جلوگیری از شهادت آنها است. 
 
این نماینده مجلس افزود: امروز دغدغههای درمان و سلامتی جانبازان و کمبودهای زندگی مهمترین دغدغههای زندگی خانواده جانبازان، آزداگان و رزمندگان است.
وی بیان داشت: ما به دنبال شناسایی و جوابگویی عامل کوتاهی در خدمات رسانی به جانبازان و رزمندگان هستیم.
 
صرامی گفت: مسئولان بنیاد شهید استان و کشور موظف هستند با اسناد و مدارک قانع کننده پاسخ گویی افکار عمومی و خانوادههای شهدا و جانبازان باشند.
 
مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 سده ای 30 شهریور 1392 ساعت 19:36
چه فایده وقتی مردن میخواید پیگیری کنید
مگه دیگه اینا برای خونواده هاشون زنده میشن
من موندم چطور میخوان بعضی از مسئولین جواب خدا را بدهند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید