امروزيكشنبه, 19 مرداد 1399-- Sunday Aug 09 2020

ساعت 22:27:00

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

هر چه سمن ها تقویت شوند هزینه های امنیتی جامعه پایین تر می آید
مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري اصفهان:

هر چه سمن ها تقویت شوند هزینه های امنیتی جامعه پایین تر می آید

شنبه, 30 آبان 1394 ساعت 11:20 کدخبر :9676
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

مدیریت و مسئولین استان با قاطعیت به دنبال ارتفای کمی و کیفی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد هستند. به گزارش خبرنگار فرصت، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري اصفهان در دومین نشست استانی کارشناسان سازمان های مردم نهاد شهرستاهای استان در خمینی شهر ضمن اعلام این خبر گفت: هر چقدر سمن ها در جامعه تقویت شوند هزینه های اجتماعی و امنیتی جامعه کاهش خواهد یافت. محمود ابراهيمي در همین راستا تاکید کرد: تلاشمان این است که سازمان های مردم نهاد استان و مخصوصا شهرستان ها و شهرهای کوچک مورد توجه و حمایت قرار گیرند.

 

این مقام مسوول با بیان اینکه درخواست ما از مسئولین و کارشناسان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد استان این است که در راستای توانمند سازی سمن های استان حرکت کنند، گفت: تشکیل هیات نظارت و اداری سمن ها، شناخت و تقویت و استفاده ظرفیت سازمانهای مردم نهاد شهرستانها، تسهیل در روند صدور مجوز سمن ها در حداقل زمان و کوتاه نمودن زمان صدور مجوز از مهمترین برنامه ما می باشد .

وی با بیان اینکه باید نقش مشارکت عمومی مردم در امور جامعه تقویت شود گفت: امروز جامعه در معرض تهدید آسیب های اجتماعی می باشد و اگر ما از مشارکت مردم استفاده نکینم نخواهیم توانست آسیب های اجتماعی جامعه را کاهش دهیم .


مدیر کل امور اجتماعی استان با تاکید براینکه فعال نمودن سمن وسازمانهای غیر فعال ،افزایش نظارت بر مراکز خیریه سازمانهای مردم نهاد باید افزایش یابد گفت: برگزاری جشنواره سازمانهای مردم نهاد از مهمترین برنامه ما در ایام دهه فجر خواهد بود وآمادگی اعلام حضور سازمانهای مردم نهاد استان در این جشنواره استانی وجود دارد .


فرماندار خمینی شهر در این نسشت یک روزه با بیان اینکه خمینی شهر، شهرخیرین و خیریه عام المنفعه می باشد گفت: خیرین نقش بسیار مهمی در حمایت از مسئولین شهرستان دارند و از ویژگیهای شهرستان خمینی شهر فعالیت بیش از 100مرکزخیریه وسازمان مردم نهاد وخیریه مشهوراستان می باشد.


رضوانی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز، مسکن ساز و ورزش یار کمک بسیار زیادی به مشکلات و رفع نیازهای خمینی شهر داشته اند گفت: خمینی شهر مفتخر است از وجود خیرینی همچون تقی داورپناه خیر مدرسه ساز مشهور کشوربا ساخت 390 مدرسه به عنوان یک خمینی شهر بهره مند می باشد .


وی با بیان اینکه در بخش بهداشت درمان خیرین خمینی شهری در حال ساخت بیمارستان ساعی یکی از بزرگترین بیمارستان استان با هزینه بالغ 20 میلیاردتومان در 8 طبقه می باشند گفت: خیرین در بخش نگهداری معلولین ،کودکان بی سرپرست ،سرای سالمندان خیرین خمینی شهرپیشتازومشهورهستند رضوانی گفت:تشکیل سازمانهای مردم نهاد از جمله اقدامات و فعالیت های ماندگار در وزارت کشور محسوب می شود .


وی تصریح کرد:در حال 42 سازمان مردم نهاد، 44 مرکز فرهنگی ،20 خیریه عام المنفعه درخمینی شهر به ثبت رسیده اند و به صورت قانونی فعالیت می کنند .
فرماندار خمینی شهر گفت: خیریه حضرت ولی عصر(عج) ، خیریه مرکز تحقیقاتی حضرت رسول اکرم (ص)، خیریه نگهداری معلولین ذهنی محمودیه، خیریه نگهداری کودکان معلول شهید چمران،خیریه حضرت بقیه الله اعظم ویژه بیماران خاص به عنوان بزرگترین ومهمترین مراکزخیریه و مردم نهاد خمینی شهرمحسوب می شود .


وی با اشاره به اینکه ماهانه بیش ازهزاران نفر ازخدمات درمانی، نگهداری ومراقبتهای پزشکی خیریه ومراکزعام المفعه خمینی شهر بهرمند می شوند گفت: امیداریم روی کرد جدید استانداری اصفهان در ساماندهی وتقویت سازمان مردم نهاد استان در پیشبرد اهداف سازمانهای مردم نهاد اثر گذار باشد .


وی با بیان اینکه سازمان مردم نهاد عفیفه شهر کوشک جزء سازمانهای مشهور کشور درحوزه اشتغال زنان می باشد گفت:تقویت سازمانهای مردم می توانند به حل بخشی عمده ای ازمشکلات اجتماعی کشور از جمله حوزه جوانان ، زنان وخانواده اثر گذار باشد .


در انتها این مراسم از زحمات 16 ساله عباس رحمت مسئول اسبق دفتر اجتماعی فرمانداری و بخشدار فعلی شهرستان نطنزتوسط میر کل اجتماعی استانداری و فرمانداری خمینی شهر تقدیر وتجلیل به عمل آمد

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 توکلی 01 آذر 1394 ساعت 14:17
با سلام.
از کلیه ی علاقمندان و دوستداران محیط زیست شهرستان خمینی شهر دعوت می شود که در انجمن دوستداران محیط زیست خمینی شهر عضو شده و ما را از پیشنهادات خود بهره مند نموده و با ما در راه اعتلای فرهنگ محیط زیستی شهر و همچنین حفظ محیط زیست همراه شوند.
هر گونه آمادگی خود را اعلام نمایید.
با تشکر... حسن توکلی.....09132171407
htavakoli89@yah oo.com
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید