امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 20:11:35

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

هشدارهای جدی محیط زیست به دلیل آلودگی شدید هوا در اصفهان و خمینی شهر
طرح زوج و فرد خودروها در اصفهان تشدید می شود

هشدارهای جدی محیط زیست به دلیل آلودگی شدید هوا در اصفهان و خمینی شهر

چهارشنبه, 26 آذر 1393 ساعت 09:54 کدخبر :8131
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اداره کل محیط زیست استان اصفهان به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها از پلیس راهور این استان خواست اجرای طرح زوج و فرد خودروها در مناطق شهری را تشدید کند.

به گزارش  فرصت آنلاین به نقل از ایرنا، اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان سه شنبه شب با صدور اطلاعیه ای همچنین از شهروندان خواست از تردد غیر ضروری در کلانشهر اصفهان خودداری و نکات بهداشتی به هنگام آلودگی هوا را رعایت کنند.

 

این اداره کل همچنین از مرکز بهداشت استان خواست تا از طریق رسانه ها، توصیه های بهداشتی به عموم مردم انجام و پایگاههای سیار اورژانس و هلال احمر در مناطق آلوده و پرتردد شهری مستقر شوند.

 

اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از شرکت ها و سازمان های حمل و نقل شهری خواست حداکثر توان ناوگان حمل و نقل همگانی را در جابجایی مسافران به کار گیرند.

 

در این اطلاعیه از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان خواسته شده است از اجرای فعالیت های ورزشی در محیط های باز خودداری کند.

 

محیط زیست استان اصفهان همچنین از شهرداری های اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، نجف آباد، شاهین شهر و دولت آباد خواسته است از کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می گردد، جلوگیری کنند.

 

این اداره در اطلاعیه خود اضافه کرد: در صورت استمرار پایداری هوا و بروز شرایط خاص در کیفیت هوا، توصیه ها و اطلاعات لازم از طریق رسانه ها به آگاهی عموم خواهد رسید.

 

شهر اصفهان و مناطق اطراف آن طی یک هفته گذشته شاهد آلودگی شدید تا مرز اضطرار بوده و ساکنان این مناطق روزهای نفس گیری را تحمل می کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 ناشناس 26 آذر 1393 ساعت 16:56
منظورشون از اقداماتی که باعث آلودگی میشه چیه؟ ما که اصلا شهرک نداریم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید