امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:45:30

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

۳۰۰ سال اجاره‌بهای معوق موقوفات لنجان به اداره اوقاف بازگشت
سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان:

۳۰۰ سال اجاره‌بهای معوق موقوفات لنجان به اداره اوقاف بازگشت

سه شنبه, 24 بهمن 1391 ساعت 09:04 کدخبر :5200
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری ایمنا نوشت: سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان گفت: با اجرای حکم خلع ید در ورنامخواست، تاثیرات قابل توجهی برای احیای موقوفات در این شهرستان به وجود آمد و نزدیک به ۳۰۰ سال اجاره معوقه به اداره اوقاف این شهرستان برگردانده شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، محمدرضا ترحمی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۷۰۰ پرونده از رقبات این شهرستان که بلاتکلیف مانده بود از طریق ابلاغ، اظهارنامه و دادخواست‌های حقوقی تعیین تکلیف شد، ادامه داد: لنجان ۳۳۰ موقوفه با ۲ هزار و ۷۰۰ رقبه دارد.
وی اظهار داشت: با پبگیری‌های اداره اوقاف این شهرستان، ۱۵ درصد از مستاجران رقبات پس از ابلاغ نامه مبنی بر پرداخت اجاره‌بها، تمکین کرده و ۳۵ درصد نیز پس از اعلام اظهارنامه نسبت به وظیفه خود در این زمینه عمل کردند و ۳۰ درصد باقی مانده که از احکام اوقاف پیروی نکردند، پرونده آنها از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.
سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان با بیان اینکه ۳۰ نفر در مدت ۳۰۰ سال اجاره بهای موقوفه به اوقاف بدهکار بودند، گفت: هر کدام از این افراد ۱۰ سال اجاره بهای معوق داشتند که پس از ابلاغ احکام برابر ضوابط نسبت به پرداخت اجارات خود اقدام کردند.
ترحمی درباره آخرین وضعیت موقوفه رکن‌الملک نیز بیان داشت: از ۷۷ هزار مترمربع موقوفه رکن‌الملک، ۳۵ هزار مترمربع از این زمین‌ها که در دست متصرفین قرار داشت آزاد شد و پرونده ۳۷ هزار متر آن نیز در دادگستری مشغول رسیدگی است که دادگاه آن در ۲۸ بهمن ماه در شعبه ۱۰۲ برگزار می‌شود.

امید است با توجه به اهمیت موضوع وقف، اداره اوقاف و امور خیریه خمینی شهر نیز سرعت بیشتری به امر بازگرداندن اجاره بهای معوقه موقوفات بدهد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید