امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 22:09:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

 3G به زودی به خمینی شهر می آید
مدیرعامل شرکت مخابرات استان اعلام کرد:

3G به زودی به خمینی شهر می آید

چهارشنبه, 12 شهریور 1393 ساعت 12:11 کدخبر :7695
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امکان بهره برداری از تجهيزات نصب شده و قابل بهره‌برداري در بخش موبايل نسل سوم طی دو ماه آینده در خمینی شهر اجرایی می شود.

 به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین مدیرعامل شرکت مخابرات استان در گفتگو با روزنامه مردم سالاری گفت: این اجازه از سوی وزیر ارتباطات برای استان اصفهان صادر شد و گام نخست آن در شهر اصفهان در حال اجراست. حسین کشایی ارائه پهناي خوب موبايل نسل سوم را يکي از مزيت‌هاي اين سرويس عنوان کرد و تصريح نمود: ارتباط اين سايت در اصفهان با هسته مرکزي سوئيچ نسل سوم، از طريق فيبر نوري وساير شهرها از طريق راديو برقرار مي‌شود.


وي گفت: مشترکان براي فعال سازي اين شبکه نيازي به تعويض سيم کارت ندارند و در صورتي که در گذشته از سرويس GPRS استفاده مي‌کردند مي‌توانند به راحتي از اين شبکه استفاده کنند.


کشايي ادامه داد: مشترکاني که داراي سرويس GPRS نيستند مي‌توانند از چند طريق از جمله مراجعه به سايت همراه اول WWW.MCI.IR، تماس با شماره 9990، ارسال پيام بدون عنوان به شماره 80008 و شماره گيري *111 #، موبايل نسل سوم را فعال سازي کنند.

 

نسل سوم شبکه تلفن همراه چیست؟
نسل سوم شبکه تلفن همراه یا ۳ جی (3(G روشی برای انتقال اطلاعات در تلفن‌های همراه و سیستم‌های بدون سیم می‌باشد. ۳ جی برخلاف جی‌اس‌ام که قادربه انتقال صدا و اطلاعات بود، با سرعت بالاامکان انتقال چندرسانه‌ای را فراهم می‌سازد.


ژاپن اولین کشوری است که از شبکه ۳G به صورت گسترده و تجاری در اولین روز ماه اکتبر سال ۲۰۰۱، استفاده کرد.


در ایران شرکت رایتل ،ایرانسل و همراه اول در حال ارائه خدمات نسل سوم شبکه تلفن همراه به صورت محدود می‌باشند. سرعت اینترنت در نسل سوم تلفن‌های همراه حداکثر به ۴۲ Mbps می‌رسد ولی در ایران تابع قوانین وزارتخانه مربوطه است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید