امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:51:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ننجون؛

آسفالت خیابان ها در نقش یادآور

دوشنبه, 27 شهریور 1391 ساعت 07:19 کدخبر :4512
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : س. سنجاقک
ننجون پاشو گرفته بود و فقط می گفت: "آخ پام!" می گفتی: سلام، می گفت: آخ پام! می گفتی: خوبی؟ می گفت: آخ پام. تازه کلی کهنه پیله به پاش بسته بود! گفتم: ننجون آخه چی شده؟!

گفت: ننه مگه خیابون امیرکبیر رو تازه آسفالت نکرده بودند؟

گفتم: بله ننجون! چطور مگه؟

گفت: دیشب اون جا بودم. با خیال این که آسفالت شده راه می رفتم که یه هو چشمت روز بد نبینه ننه! پام پیچ خورد و چادرم دور بدنم پیچیده شد و دستم به پام پیچید و خلاصه همه چی پیچید و من سرنگون شدم! نگو آسفالتی در کار نبود. یعنی بود ولی کنده بود! آخ پام ننه! مگه آسفالت رو تیکه تیکه می ریزن؟

گفتم: نه ننجون! آسفالت رو ریختن بعد یکی از این اداره ها - نمی دونم گاز بود یا برق یا آب - اومده برای زیرسازی و انشعاب و از این جور حرف ها اون جا رو کنده.

ننجون یک دفعه از "آخ پام" گفتن افتاد و در افکار عمیق خود فرو رفت! انگار نه انگار که تا چند ثانیه قبل خونه را روی سرش گذاشته بود. داشتم کم کم نگرانش می شدم که بی مقدمه پرسید: ننه! چه راه هایی هست که آدم یه کاری که می خواد در آینده انجام بده رو یادش بمونه؟

در حالی که سعی می کردم تعجبم رو از ننجون قایم کنم گفتم: والا! خوب چند تا راه هست! مثلا اینکه اون موضوع رو با تاریخ موعدش بنویسی بذاری جلوی چشم. یا اگه چند ساعت دیگه است ساعت زنگ دارت رو کوک کنی یا اگر یک یا چند روز دیگه یادآور موبایلت رو کوک کنی یا ... یا اصلا مثل شما یه نخ یا پارچه بپیچی دور انگشتت! دیگه اینکه ... دیگه بقیه اش رو الان حضور ذهن ندارم.

ننجون با ذوق و شوق گفت: آسفالت!

گفتم: آسفالت؟ یعنی چه؟!

گفت: یکی از این یادآورها آسفالته!

گفتم: ننجون ببین! دوباره من رو گیج کردی ها! آخه مگه آسفالت هم یادآور می شه؟

گفت: بله دیگه! ببین ننه! توی شهر ما آسفالت یه یادآور برای اداراته! هر وقت خیابان ها آسفالت می شه برای ادارات یه یادآوریه! یعنی این که الان موقع زیرسازی و انشعاب کشی و خلاصه کندن آسفالته پس بسم ا... رو می گن و دست به  کار  می شن!

این دفعه نوبت ننجون بود که نگران من بشه! آخه دچار سکوت طولانی مدت و افکار عمیق شده بودم!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید