امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:54:03

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آقای وزیر! آذرماه رسید، 4/7میلیارد تومان نرسید!

شنبه, 18 آذر 1391 ساعت 11:25 کدخبر :4778
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
10 مهر امسال، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نماینده، فرماندار، شهردار و رییس شورای شهر خمینی شهر در وزارتخانه اش وعده داد که تا دو ماه دیگر (یعنی 10 آذرماه ) مبلغ 4 میلیارد و 700 میلیون تومان از اعتبارات دولتی جهت آماده سازی شهرک منظریه تحویل شهرداری خمینی شهر شود.

به گزارش فرصت آنلاین، هر چند با توجه به روند 13-12 ساله اخیر، دریافت هزینه های آماده سازی شهرک منظریه چندان مقرون به واقعیت دیده نمی شد اما همین وعده ی وزیر باعث شد تا اکثر فعالان شهر و ساکنان منظریه، وعده ی وزیر را بپذیرند. بار دیگر کورسوی امید در دل اهالی شهرک منظریه روشن شد که بالاخره بعد از سالها انتظار و صرف هزینه های فراوان، زیرساختهای این شهرک از قبیل آسفالت معابر، جدول کشی و ... آماده خواهد شد و مردم این منطقه که سالها پیش هزینه این آماده سازیها را پرداخته اند به آرزوی خود می رسند. آنها امیدوار بودند که دیگر زمستان امسال، در جاده های خاکی و پر از گِل این شهرک رفت و آمد نخواهند کرد.

اکنون آذرماه هم به نیمه خود رسید و کشتی وعده ی دو ماهه ی آقای وزیر هم در کوچه پس کوچه های «گِلی» این شهرک به «گِل» نشست. همچنان، شهرک منظریه شکل و قیافه یک شهرک را ندارد و اهالی آن باید در انتظار بمانند.

رییس شورای شهر درباره علت این بدقولی گفت: به دنبال وعده وزیر راه و شهرسازی، دستور پرداخت 4/7 میلیارد تومان از وزارتخانه به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ گردیده ولی متاسفانه مدیرکل راه و شهرسازی از پرداخت این مبلغ امتناع می کند.

صهری افزود: اختلافات شهرداری با راه و شهرسازی بر سر دو موضوع جداگانه است؛ یکی آماده سازی شهرک منظریه و دیگری اختلافات بر سر بخشی از زمینهای این شهرک است که بخشی از این زمینها را ما مدعی هستیم و بخشی را -از جمله زمینهای پردیس- اداره کل مدعی است. اکنون مدیرکل مجددا بحث زمینهای پردیس را پیش کشیده و مدعی است در سال 79 شهردار وقت زمینهای این اداره را تملک و به عده ای واگذار نموده است.

صهری افزود: اختلافات ما با راه و شهرسازی ربطی به خدمات منظریه ندارد و اداره کل راه و شهرسازی موظف بوده و هست هزینه خدمات شهری در این شهرک را جهت آسفالت کشی، جدول گذاری و ... همچون شهرکهای سپاهان شهر و بهارستان بپردازد. در مورد زمینهای پردیس هم باید بگویم شهرداری تعداد قابل توجهی پلاک زمین از این اداره کل مطالبه دارد و باید به اینگونه اختلافات به صورت جداگانه و با ارائه مستندات قانونی پرداخت.

رییس شورای شهر با طرح این سوال که اصولا اقدامات اداره کل مسکن و شهرسازی در این شهرک چیست، افزود: تاکنون هزینه خدمات شهری در این شهرک از جمله احداث پارک بهشت، تعریض خیابان سروش، پارک در حال احداث شهروند و ... را شهرداری با همه مشکلات مالی اش پرداخت نموده است. متاسفانه اداره کل از حربه اتلاف زمان استفاده می کند تا دوره کنونی شورای شهر به پایان برسد و شورای جدید هم تا مستقر شود یکی دوسال طول می کشد. علت همه این مشکلات قصور مسئولان ناظر استان است که هیچگونه نظارتی بر تعهدات ندارند. آنها زیر صورت جلسات ما را امضا می کنند ولی تعهدی برای اجرای توافقات ندارند.

وی تاکید کرد: تاکنون تمام مباحث ما این بوده که اختلافات بر سر زمینها را با خدمات منظریه تفکیک کنیم. مردم شهرک منظریه هزینه خدمات رسانی را به شما پرداخته اند و معنا ندارد شما خدمات رسانی نکنید. این کارها یک نوع گروکشی است و ظلمی است به مردم این شهرک. چرا این شهرک نباید فضای سبز مناسب داشته باشد؟ زمینهایی که برای فضای سبز و ... در نظر گرفته شده تبدیل به زباله دانی شده است.

رییس شورای شهر افزود: متاسفانه شرایط کنونی منظریه به عنوان یک شهرکی که بیش از 25 سال از احداث آن می گذرد قابل قبول نیست. بارندگیهای اخیر هم مردم این شهرک را با مشکلات زیادی مواجه کرده به طوری که مردم ما مجبور هستند در کوچه های پر از گِل و لای تردد کنند و معلوم نیست چه کسی باید پاسخگوی این کم کاری ها و سهل انگاری باشد؟

نظرات  

 
#10 0 عموشاهی 03 دی 1391 ساعت 15:13
نقل قول Captain-Milad:
بشین عمووو
جاهای دیگه بچه ها تو آتیش بخاری میسوزن و میمیرن کسی به کسی نیست...

حالا کتک کاری که اهمیتی نداره...

همه این بد بختیها از همین بیشین عمووووها نشات میگیره..خودمونیما دقت کردید همیشه بین بد و بدتر باید یکیش رو انتخاب کنیم؟
نقل قول
 
 
#9 0 عموشاهی 03 دی 1391 ساعت 15:10
اگر میخواهید آمار دختران و زنان چکمه پوش شهر سده کم بشود چاره اش فقط آسفالت کوچه های منظریه است به گوش مسئولین برسونید . چون به نظر میرسه اینجا با این نوع اورسی پوشیدن خیلی مشکل دارند پیرزن ناسزا میگه و جوون هم مزاحمت ایجاد میکنه خیلی جالبه ولی توی بازار پر از اوروسی ساقه بلنده کی این دیدگاهمون از این بن بست بیاد بیرون الله اعلم
نقل قول
 
 
#8 +3 110#@102 26 آذر 1391 ساعت 20:05
سلام
صدای ما به گوش مسولین برسد
چند روز پیش کارت اتوبوس را شارژ کردم و مثل همیشه یه هفته ای شارز داشت.دیروز امدم سوار اتوبوس بشم که دیدیم بوق میزنه موجودی کافی نمی باشد.با تعجب دوباره زدم دیدم بوق تکرار شد که صدای راننده بلند شد خب شارز نداره تا فردا هم بزنی فایده نداره.طبق قانون اتوبوس رانی هم باید کسی که کارت نداره 2 برابر بده ما رابگو یه 500 دادیم اقای راننده ولی چیزی پس بهم نداد شاکی که اقا 2 برابر میشه 400 دیدم که دیگه جوش اورد و گفت مگه سواد نداری 2تا 250 میشه 500 گفتم چرا 250 دیدم گفت مگه خبر نداری کرایه ها 50 زیاد شده تازه فهمیدیم این چند وقت اتوبوس رانی کرایه ها را زیاد کرده هیچ کس از هیچ جا خبر نداره
راهی که من با تاکسی 300 میرفتم شد واسم 500.
اماچندتا سوال از اقایون دارم؟
1-چرا این موقعه سال کرایه ها گران شد؟مگه سوخت گران شده؟
2-چرا اطلاع رسانی نمیشه؟اصلا چرا باید گران شود؟
3-چرا 2برابر کرایه دادن
4-ما توشهر سوار میشیم تو شهر هم پیاده چرا کرایه تا اصفهان را باید داد و..................
نقل قول
 
 
#7 0 CMJS 24 آذر 1391 ساعت 09:21
نقل قول دادرس:
چرا خبر از اردوها ویژه ی ما دانش آموزان دیگر نیست؟این هزینه کجا میرود!؟


حالا وزیر مسکن و شهر سازی میاد براتون اردو ویژه میزاره :|

اردوی ویژه الان راهیان نوره که اونم تکلیفش معلومه...

برید پی درستون بابا
نقل قول
 
 
#6 +2 Captain-Milad 20 آذر 1391 ساعت 22:53
نقل قول دانش آموز:
در مدارس خمینی شهر صحبت از تنبیه بدنی زیاد است!!!مسئولین به داد ما برسید...............!!!چرا اینطور شده است؟!مثلا در مدرسه ما معاون آموزشی با معاون پرورشی که خود دبیر و الگو هستند کتک و کتک کاری شد....مدرسه خ


بشین عمووو
جاهای دیگه بچه ها تو آتیش بخاری میسوزن و میمیرن کسی به کسی نیست...

حالا کتک کاری که اهمیتی نداره...
نقل قول
 
 
#5 +2 معلم 20 آذر 1391 ساعت 16:59
سه مرتبه برای امضا به اداره ای مراجعه کردم و فرمودند تشریف ندارد با توجه به اینکه پنج معاون دارد هیچکدام جوابم را ندادند.پس از سه ساعت که در حیاط آن اداره قدم زدم رئیس تشریف آوردن فرمودند الان با مدیران جلسه دارم روز دیگری بیا........این است تکریم ارباب رجوع
نقل قول
 
 
#4 +2 دادرس 20 آذر 1391 ساعت 16:56
چرا خبر از اردوها ویژه ی ما دانش آموزان دیگر نیست؟این هزینه کجا میرود!؟
نقل قول
 
 
#3 +4 دانش آموز 20 آذر 1391 ساعت 16:55
در مدارس خمینی شهر صحبت از تنبیه بدنی زیاد است!!!مسئولین به داد ما برسید...............!!!چرا اینطور شده است؟!مثلا در مدرسه ما معاون آموزشی با معاون پرورشی که خود دبیر و الگو هستند کتک و کتک کاری شد....مدرسه خ
نقل قول
 
 
#2 +1 نگار عموشاهی 19 آذر 1391 ساعت 21:49
وااااااااا شما هم حرفا میزِنیدا تو آذر ماه که چیزی نمیرسه مگه نمیبینید گوجه چقدر گرون شده مخصوصا اگه اون چیز 4/7 میلیارد پول باشه د. که دیگه هیچی مطمئن باشید یا تابستون رسیده و چون هوا خیلی گرم بوده گندیده روشون نشدس بدند و گندیده هاش را ریختند دووووووووررر خیلی دورررر... یا اینم که اون 4/7 ملیارد تومنه وسیله گیرش نیومده که خودشو برسونه . راستی این وسیله که دارم میگم منظورم اتوبوسهای ارغوان نیستا ...که سالی یه بار میاد اونم با برف زمستونا وا. یه وقت شما هم به دل نگیریدا چرا میرید تو فکر آخه؟؟؟ خدا را خوش نمیاد آخه به خاطر ما مردم سده یه وقت کسی بره توی فکر
نقل قول
 
 
#1 0 حجت 18 آذر 1391 ساعت 17:53
دتونا به این وعده سر خر من ها خوش نکنید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید