امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:15:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

آنچه از مجلس امام حسین (ع) در می یابیم این است که باید از رهبری اطاعت کنیم

یکشنبه, 26 آذر 1391 ساعت 11:53 کدخبر :4793
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته خمینی شهر اطاعت از امام را یکی از درس های نهضت عاشورا دانست و گفت: آنچه از مجلس امام حسین (ع) در می یابیم این است که باید از رهبری اطاعت کنیم.

 بفهمیم که باید به حرف رهبری گوش دهیم. اطاعت رهبری همان اطاعت امام است. اگر رهبر موضوعی را نهی کرد، باید گوش دهیم. من هر کاری خواستم بکنم، درست نیست. آیا امام حسین(ع) با این بدعت ها می ماند؟ بدعت نباشد از بین می رود؟! این حرف استکبار است، چرا تویِ مسلمان تکرار می کنی؟ اصلا دشمنان هر چه را گفتند خوب است، شما بدانید بد است و برعکس.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه خمینی‌شهر ادامه داد: هفته گذشته اشاره کردیم که یکی از ویژگی های امام "واجب الاطاعه بودن" است. یعنی بر صغیر و کبیر اطاعت از امام واجب است. امام مصداق اولوالامر و اطاعت او واجب است. طبق آیات و روایات کسانی که به امام قائل نیستند، دینشان ناقص است. یکی از درس های عاشورا همین است. در جریان عاشورا یکی از چیزهایی که به طور کامل دیده می شود، "اطاعت از امام" است. لشکریان روز عاشورا بدون اجازه امام حسین(ع) تیر نزدند، بدون اجازه امام(ع) به میدان نرفتند. تا امام(ع) اجازه نمی داد نمی رفتند. همگی در این قضیه مطیع محض بودند. حتی امام(ع) به زنان فرمود از خیمه ها بیرون نیایید، شیون نکنید و دشمن را خوشحال نسازید، نکردند.

حجت الاسلام رحیمی پیشرفت کشور را به خاطر اطاعت از رهبری دانست و گفت: اگر ما توانستیم قبل و بعد از انقلاب اسلامی و حین جنگ تحمیلی صدها توطئه و فشار و تهدید را پشت سر بگذاریم، به خاطر اطاعت از امام بود. دشمن نیز فهمیده است از کجا ضربه خورده است و کجا را باید هدف بگیرد. تا مشکلی در گوشه ای از کشور پیش می آید، دشمن فوری می گوید تقصیر رهبریست. اینها کار دشمن است، کار فرد مسلمان که نیست.

وی استکبار جهانی را گرگ صفت معرفی و تأکید کرد: چقدر پستند که جایزه صلح نوبل به اروپایی تعلق می گیرد که چشم و گوش بسته تابع آمریکاست. بعد هم در مراکش جلسه گرفتند و به رسمیت شناختند آنانی را که در سوریه صد تا صد تا انسان می کشند به طوری که تلویزیون اعلام کرد صحنه هایی از کشتار وجود دارد که امکان پخشش نیست. چرا؟ چون اینان پشتیبان حزب ا... هستند، پشتیبان مظلومند.

استاد حوزه و دانشگاه 27 آبان را شهادت یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی و شهید حوزه و دانشگاه معرفی کرد و یادآور شد: به مناسبت شهادت آیت ا... دکتر مفتح این روز، روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده شده است. دشمن تلاش کرده این دو قشر را از هم جدا نگه دارد. اساس توطئه جدایی حوزه و دانشگاه نابودی اسلام از ریشه است. استعمار بین این دو فاصله انداخت. اگر این دو وحدت داشتند و در یک مسیر حرکت می کردند، هیچ گاه دشمن نمی توانست بر کشور مسلط شود.

خطیب جمعه خمینی شهر ضمن تبریک میلاد با سعادت امام محمد باقر(ع) گفت: این که برخی ماه صفر را نحس می دانند، اشتباه است. خدا وکیلی این وصله را به ماه صفر نچسبانید. سوم این ماه به روایتی میلاد امام محمد باقر(ع) است. طبق روایتی از این امام همام دوستی با ائمه(ع) دو نشانه دارد؛ یکی اطاعت از خدا و دیگری محبّ ائمه(ع) بودن. اگر یکی باشد و دیگری نباشد، طبق حدیث فایده ای ندارد.

امام جمعه به 26 آذر روز حمل و نقل نیز اشاره کرد و گفت: جا دارد به تمامی رانندگان زحمتکش که به شرایط امانتداری پایبند هستند، خسته نباشید و تبریک بگوییم. رانندگی کار سختی است بالاخص در بیابان و خطرات جاده ای و مشکلات دیگر که باید به ایشان نیز رسیدگی شود؛ چه بیمه یا هر مشکلی. رانندگانی هم که مسافر حمل می کنند، حق مسافر و موازین شرعی و ارزشی را رعایت نمایند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید