امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:13:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد

احتمال تغییر مسیر خط دوم و سوم متروی اصفهان وجود دارد

چهارشنبه, 20 اسفند 1393 ساعت 17:14 کدخبر :8555
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تاکنون یک€Œهزار میلیارد و 57 میلیون تومان برای خط یک متروی اصفهان هزینه شده و یک€Œهزار میلیارد و 200 میلیون تومان برای راه€Œاندازی این خط نیاز داریم.
به گزارش خبرگزاری فارس ، رضا امینی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبرکه در سال جاری پنج میلیارد تومان در تصویب بودجه برای راه€Œاندازی سازمان گردشگری پیش€Œبینی شد، اما به دلیل عدم ابلاغ مصوبه این طرح این بودجه اختصاص پیدا نکرد، تصریح کرد: در تصویب بودجه سال آتی شهرداری اصفهان پنج میلیارد تومان برای راه€Œاندازی این سازمان و اجرای طرح€Œهای گردشگری پیش€Œبینی شد.
*€Œ هتل€Œسازی به عنوان یکی از زیر€Œساخت€Œهای گردشگری است
وی با اشاره به اینکه حرکت به سوی هتل€Œسازی به عنوان یکی از زیر€Œساخت€Œهای گردشگری لازم است، اضافه کرد: در حال حاضر میهمان€Œپذیر€Œها و هتل€Œهای اصفهان تا شهریورماه سال آینده پر شده€Œاند و شورای شهر طی ماه€Œهای گذشته به منظور جذب سرمایه€Œگذاران به سوی هتل€Œسازی نسبت به تصویب طرح معافیت سه ساله از پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی برای احداث هتل و مهمانسرا اقدام کرده است.
امینی با بیان اینکه توسعه فضای سبز برای مقابله با آلودگی هوا و ریز€Œگرد€Œها از اهمیت بسیاری برخوردار است، تأکید کرد: نقش زیست€Œمحیطی توسعه فضای سبز در اصفهان پر€Œرنگ شده است.
وی با تأکید بر اینکه باید قبول کنیم که در گذشته در راستای استفاده از منابع طبیعی خوب عمل نکرده€Œایم، متذکر شد: مصادیق اسراف در زندگی ما بسیار بوده و شورای شهر نسبت به موضوع جلوگیری از اسراف تأکید دارد و ما باید برای رفع مشکلات زیست€Œمحیطی نسبت به تغییر سبک زندگی خود اقدام کنیم.
*€Œ مشکلات زیست محیطی ناشی از سبک و سیاق زندگی ما است
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه مشکلات زیست محیطی و ریز€Œگرد€Œهای موجود در اصفهان ناشی از سبک و سیاق زندگی ما است، یادآور شد: مشکلات زیست€Œمحیطی از مشکلات بزرگ در کشور است، اما برای رسیدگی به این مشکلات باید نسبت به اصلاح سبک و سیاق زندگی خود تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز در شهرداری از مباحث مهم تلقی می€Œشود، اظهار کرد: اما برای ایجاد فضای سبز در شهرداری باید منابع آب وجود داشته باشد و باید براساس یک سیاست منطقی نسبت به ایجاد منابع آب برای آبیاری فضای سبز اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه عزت و استقلال رسانه€Œها باید حفظ شود، تصریح کرد: باید تلاش شود که خبرنگاران و اصحاب رسانه هیچ وابستگی حزبی و گروهی به هیچ مدیر یا مسئولی نداشته باشند و استقلال آنها حفظ شود.
*€Œ تذکر، سئوال و استیضاح از حقوق قانونی اعضای شورا است
وی با اشاره به اینکه بحث تذکر، سئوال و استیضاح از حقوق قانونی اعضای شورای شهر است، گفت: بودجه سال آتی شهرداری اصفهان به میزان 2هزار و 600 میلیارد تومان تصویب شده است که این بودجه باید در یک گردش مالی یک ساله نظارت شود.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه براساس قانون در صورتی که یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا اقدامات شهرداری ایرادی داشته باشند، می€Œتوانند تذکر خود به شهردار را به رئیس شورا بدهند، اظهار کرد: در صورتی که شهردار به این تذکرات پاسخ بدهد و عضو یا اعضای تذکر€Œدهنده قانع نشوند، تذکر به سؤال تبدیل می€Œشود و اگر شهردار به سؤالات پاسخ بدهد و این افراد قانع نشوند، باز هم به تذکر تبدیل شده و بحث استیضاح مطرح می€Œشود.
وی با تأکید بر اینکه تذکرات ارائه شده از سوی اعضای تذکر€Œدهنده سه مورد بوده است، ادامه داد: بحث عنوان مدیرکلی برای مسئول دفتر شهردار، پدیده دلالیسم و تذکر سوم نیز مربوط به قطار شهری بوده است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه در کشور به شهرداری€Œها ظلم می€Œشود و بار€Œگذاری اقتصادی روی دوش شهرداری€Œها می€Œافتد، افزود: درآمد€Œهای پایدار با مصادیق آن باید تقویت شود و واگذاری امور به بخش خصوصی یکی از مصادیق دستیابی به درآمد€Œهای پایدار است.
وی با بیان اینکه در بودجه سال جاری برای مشارکت بخش€Œ خصوصی پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: اما در بودجه سال آتی شهرداری مشارکت بخش خصوصی باید به 40 میلیارد تومان افزایش یابد.
امینی مالیات بر ارزش افزوده را یکی از مصادیق تحقق درآمد€Œهای پایدار برای شهرداری€Œها دانست و اظهار کرد: اصفهان بیشترین مالیات را در کشور پرداخت می€Œکند اما سهم کمی از درآمد€Œهای ناشی از مالیات از سوی دولت به اصفهان باز می€Œگردد.

*€Œ زیر€Œساخت€Œهای حضور سرمایه€Œگذاران در اجرای طرح€Œهای شهری فراهم شود
وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما روی موضوع استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در راستای اجرای طرح های شهری وتبدیل آن به یک فرهنگ است، ادامه داد: ما باید زیر€Œساخت€Œهای حضور و فعالیت سرمایه€Œگذاران را در برای اجرای طرح های شهری فراهم کنیم.
*€Œ حذف بودجه رسانه€Œهای شهرداری به منظور خود€Œکفایی این رسانه€Œها است
وی با بیان اینکه از ابتدا قراربود خبرگزاری ایمنا و روز€Œنامه اصفهان زیبا طی چند سال به رسانه€Œهای مستقل تبدیل شوند، اضافه کرد: حذف بودجه رسانه€Œهای شهرداری به منظور فشار به خبرنگاران این رسانه€Œ€Œها نبوده و این موضوع تنها در راستای استقلال و خود€Œکفایی این رسانه€Œها صورت گرفته است.
امینی با اشاره به اینکه ما با حذف بودجه رسانه€Œهای شهرداری، رویکرد ضربه زدن به خبرنگاران این رسانه€Œها را نداریم، تاکید کرد: روز€Œنامه باید با رویکرد رسیدگی به کاهش فشار€Œهای اجتماعی مردم فعالیت کند اما با حمایت€Œهای شهرداری این روز€Œنامه به یک رویکرد خاصی تبدیل شده بود.
*€Œ راه€Œاندازی خط دوم متروی اصفهان به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
امینی با تأکید بر اینکه خط دوم متروی اصفهان به طول 23 کیلومتر است که این خط از زینبیه آغاز می€Œشود و تا خمینی€Œشهر ادامه دارد، تصریح کرد: راه€Œاندازی خط دوم متروی اصفهان به 3 هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
*€Œ راه€Œاندازی خط سوم متروی اصفهان به یک€Œهزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد
وی با بیان اینکه همچنین خط سوم متروی اصفهان به طول 8.8 کیلومتر است و این خط از میدان آزادی تا اسلام€Œآباد ادامه دارد، اضافه کرد: اعتبارات پیش€Œبینی شده برای راه€Œاندازی این خط یک€Œهزار میلیارد تومان است، البته احتمال تغییر مسیر خط دوم و سوم متروی اصفهان وجود دارد.

نظرات  

 
#1 0 ملیکا 20 اسفند 1393 ساعت 17:41
نکنه قراره اون موقع سرریز جمعیت زینبیه هم بیاد تو شهر ما؟ خدا رحم کنه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید