امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:19:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

احداث یک بند خاکی در چشمه لادر

احداث یک بند خاکی در چشمه لادر

سه شنبه, 02 آبان 1391 ساعت 08:30 کدخبر :4653
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
یک بند خاکی در دره غربی چشمه لادر در حال احداث است. یکی از مسوولان آبخیزداری سازمان جهاد کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین ضمن اعلام این خبر، هدف از احداث این بند خاکی را کنترل سیلاب ها و پیشگیری از خسارت های ناشی از آن برشمرد و گفت: در هنگام بارندگی، آب با سرعت و شدت زیادی به سمت پایین سرازیر می شد و خسارات شدیدی را به بار می آورد.

محمدی در ادامه در رابطه با چگونگی استفاده از این آب گفت: این آب یا جذب سفره های زیرزمینی خواهد شد و یا به مرور و آرام از لوله ها به سمت پایین سرازیر می شود اما خسارتی در پی نخواهد داشت.

اگرچه کنترل این سیلاب ها خود عملی مثبت است اما اهمیت استفاده بهینه از این آب نیز کمتر از آن نیست و باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال از این آب می توان برای آبیاری فضای سبز منطقه و همچنین درختان اطراف و وسط جاده اصلی استفاده کرد.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد لزوم احداث یک بند خاکی در بخش فوقانی آبشار است تا هم از بروز سیلاب پیشگیری کند و هم به تدریج آبشار را تغذیه نماید.

چشمه لادر خمینی شهر از جمله مناطق زیبا، دنج و دل انگیز استان است که قابلیت های گردشگری اش در یکی از سفرهای ریاست جمهوری به تصویب رسید و در حال حاضر با امکانات محدودی که شهرداری در آن ایجاد کرده، تفرجگاه نه تنها مردم عادی که ورزشکاران از جمله کوهنوردان و سنگ نوردان شده است و همین استقبال چشمگیر از سرتاسر استان دلیلی کافی و محکم بر لزوم اجرای بیش از پیش طرح های عمرانی در این منطقه می باشد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید