امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 05:07:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

از صفر تا صد اسلام چیزی بالاتر از نماز نیست
حجت الاسلام رنجبر در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان:

از صفر تا صد اسلام چیزی بالاتر از نماز نیست

سه شنبه, 16 آبان 1396 ساعت 09:52 کدخبر :11628
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و با موضوع پیگیری مصوبات جلسه قبل و همچنین هماهنگی برگزاری نماز باران در ایام اربعین در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین مدیر ستاد اقامه نماز استان در ابتدای جلسه گفت: قرار نیست در این گونه جلسات بگوییم که در اداراتمان برای نماز چه کردیم؛ باید بگوییم برای اقامه نماز در شهرستان چه کردیم؟ ما تمام ادارات را رصد کرده ایم و همه چیز حتی متراژ نمازخانه هایشان را هم می دانیم.
حجت الاسلام رنجبر افزود: باید برای نسل جوان برنامه و فکر جدید وجود داشته باشد. باید تقسیم کار شود مثلا یکی از وظایف بسیج مسجد محوری است و این همچنین یکی از برنامه های طرح منزلت نیز هست. هر اداره بگوید چه مشکلاتی را از سر راه اقامه نماز برداشته است و نمازگذارانش چقدر افزایش داشته اند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بنده حدود 23 سال کار تخصصی در رابطه با نماز دارم. از صفر تا صد اسلام چیزی بالاتر از نماز نیست. مسؤولیت ها دائمی نیست؛ که اگر بود قبلی ها نمی رفتند و ما نمی آمدیم. باید ببینیم در این فرصت کم چه کاری می توانیم انجام دهیم.
مدیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: ارباب رجوع محترم است اما نماز اول وقت واجب است و باید اقامه شود.
حجت الاسلام رنجبر با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در تاریخ 30 آذر در بندرعباس افزود: موضوع این اجلاس نماز و فضای مجازی است، یعنی تولید محتوا برای نماز در فضای مجازی. مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که جوانان انقلابی باید وارد فضای مجازی شوند. وی پیشنهاد داد مانند این اجلاس در شهرستان برگزار شود.
حجت الاسلام رنجبر با اشاره به این که 70 درصد از برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس اجرا می شود، افزود: پیشنهاد می کنم جلساتی با موضوع نماز با والدین برگزار نماییم چرا که علت نماز نخواندن بسیاری از دانش آموزان خانواده هایشان هستند.
وی همچنین از اجرای طرح مهارت افزایی معلمان سوم ابتدایی در قالب دوره 14 ساعته و با اساتیدی از حوزه علمیه قم خبر داد و افزود: همچنین کانالی برای آموزش ائمه جماعات استان به خصوص مدارس تشکیل می شود. علاوه بر آن نشست های دانش آموزی با موضوع نماز باید برگزار شود.
رنجبر با اشاره به تشکیل خیریه خادمین نماز در نجف آباد گفت: درآمد این خیریه در سال گذشته در نجف آباد درآمد  170 میلیون تومان بوده است که از آن به نماز مدارس کمک کرده اند. حق الزحمه ائمه جماعات، جوایز برای مسابقات و ... را پرداخت کرده اند. شما هم می توانید یک چنین خیریه ای در شهرستان خمینی شهر تشکیل دهید. البته ما هم به دنبال تشکیل یک مجمع خادمین نماز  برای بر طرف کردن مشکل مالی ستاد اقامه نماز بوده ایم.
وی از برگزاری نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی نماز در دانشگاه ها، آموزش مدیران و پرستاران بیمارستان ها در خصوص نماز و تربیت مدرس نماز ویژه حوزه های علمیه به عنوان برخی از اقدامات ستاد اقامه نماز استان در زمینه ترویج نماز نام برد و اضافه کرد: اذان باید در میادین شهر پخش شود که شهرداری خمینی شهر زحمت این کار را کشیده است. مدیر ستاد اقامه نماز شهرستان از دستگاه ها خواست در صورت وجود مشکل برای پرداخت حق الزحمه ائمه جماعات مراتب را در جریان بگذارند.
حجت الاسلام رنجبر سه کانال تلگرامی با موضوع نماز معرفی کرد. «نیک» ویژه کودکان، «صدف» ویژه خانم ها، و کانال «قرار 17» که عمومی است. وی همچنین در خصوص تبلیغ و برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی نماز توصیه کرد.
رنجبر در خصوص نماز طلب باران گفت: متاسفانه چندین سال است که بارش باران را در بسیاری از شهرها وجود ندارد. یکی از نمازهایی که ائمه معصومین می خواندند و توصیه می کردند نماز استسقا (طلب باراش باران) است. این تنها نماز مستحبی است که به صورت جماعت هم می توان خواند.

سرپرست فرمانداری در این جلسه از دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا تحقیقات خود در رابطه با نماز را به فرمانداری ارسال نمایند.
مجتبی راعی در خصوص نماز باران گفت: این نماز در امامزاده سید محمد و با برنامه ریزی اوقاف برپا می شود. در درچه نیز نماز باران در محله اسلام آباد برگزار می شود.
در رابطه با حق القدم ائمه جماعات در مدارس راعی از حجت الاسلام رنجبر خواست با مصوبات استانی کمک کنند چرا که در شهرستان مشکل بی پولی وجود دارد. وی از دستگاه ها خواست تا تجارب مفید در خصوص برپایی و ترویج نماز را با فرمانداری در میان بگذارند.
سرپرست فرمانداری با اشاره به آماده بودن مکان برای مسجد جهاد دانشگاهی مسکن مهر افزود:  اداره راه و شهرسازی تا 500 میلیون تومان تقبل کرده و حدود 600 میلیون تومان هم یک خیر پرداخت می کند و حاج آقا صمدی اعلام نظر خواهد کرد. این مبالغ در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.
راعی در خصوص مکان اجلاس استانی نماز در شهرستان دانشگاه آزاد و یا اوقاف را پیشنهاد داد و از این دو نهاد خواستار انجام برنامه ریزی های آتی برای برگزاری این اجلاس شد.
وی همچنین از تسهیل در گرفتن مجوز و امور ثبت سمن مجمع خیرین نماز خبر داد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید