امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:22:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح نیوز(14)

پنجشنبه, 26 بهمن 1391 ساعت 10:55 کدخبر :5222
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصل مطلب را در www.eslahgar.blogfa.com بخوانید

 اصل خبر: هر وقت رئیس جمهور بیاید، مسکن مهر افتتاح خواهد شد.
اصلاح نیوز: یکی از متقاضیان مسکن مهر خمینی شهر چراغ جادویی پیدا می کنه. غول چراغ بیرون میاد و بهش میگه آرزو بکن تا من برم برآورده کنم. می گه خلیج فارس را آسفالت کن. غوله می گه سخته یه آرزوی دیگه بکن. میگه پس برو مسکن مهر خمینی شهر را افتتاح کن. طرف می بینه غول جول و پلاسش را جمع می کنه داره میره. می پرسه کجا؟ میگه می رم همون خلیج فارس را آسفالت کنم، راحت تره!
بعضی شهرها قسطاش تمومه انگار مسکن اونا مهره، از ما بی مهر! شهرضا با مجموع 6 هزار و 31 واحد مسکونی رتبه نخست مسکن مهر را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

اصل خبر: فرماندار اصفهان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: الحاق شهرهایی همچون خمینی شهر منتفی است.
اصلاح نیوز: الحاق، پَر! فرمانداری ویژه، پَر! شهرک الکترونیک، پَر! بیمارستان منظریه پَر!... عجب پَر پَریه این شهر! دست حضرات درد نکنه که آب پاکی را ریختند رو دستمون! البته حالا که فکر می کنیم با این مسؤولان الحاق زیاد هم چیز خوبی نبود، ول کن گوشتش هم بو می داد!

اصل خبر: سینما فرهنگ تنها سالن خمینی شهر همچنان تعطیل است.
اصلاح نیوز: طرف زنگ زده اداره آموزش و پرورش که چرا مراسم جشنتون را تو مرکز خمینی شهر برگزار نکردید و برده اید تو اردوگاه درچه که هم دوره هم رفت و آمدش سخته و دانش آموزان ما نتونستند برند و جایزه شون را بگیرند؟
آخه اونا چکار کنند؟ وقتی خمینی شهر که مثلاً مرکز شهرستانه، یه سالن بزرگ و درست و حسابی نداره و سالن تنها سینمای شهر هم که مناسب این کاره، تعطیله، چه کار باید کرد؟ راستی پس مگه قرار نبود یه مسؤول بومی واسه سینما پیدا بشه، پس کو؟ انگار تا فهمیدند نماینده می خواهد یه قفل گنده بزنه به در سینما، خود حضرات سینما را بستند و رفتند!

اصل خبر: اینجا خمینی شهر است.
اصلاح نیوز: چند روز پیش کنکور کارشناسی ارشد تو دانشگاه صنعتی برگزار شد. سازمان سنجش روی کارتهای ورودی متقاضیان آدرس محل آزمون را نوشته بود «اصفهان، خیابان امام خمینی(ره)، میدان استقلال، دانشگاه صنعتی»! یعنی اگه یه متقاضی ندونه دانشگاه صنعتی کجاست و بخواد از فلاورجون بیاد، طبق آدرس مندرج باید اول بره اصفهان، بعد خیابون امام خمینی(ره)، بعد میدون استقلال (انوشیروان)، بعد بره تا برسه به دانشگاه! یعنی الکی لقمه رو دور سرش بگردونه. یا مثلاً تو سایت پرتال دانشگاهی کشور (www.unp.ir) آدرس دانشگاه را نوشته « اصفهان، دروازه تهران، خیابان امام خمینی(ره)، فلکه دانشگاه، بلوار دانشگاه». چی می شد اگه مسؤولان شهر بجای اینکه بیخود بخاطر مسائل شخصی حساس می شدند، یه خورده درمورد منافع شهر حساس بودند؟!

 اصل خبر: بودجه طرح خانه های قرآن روستایی شهرستان خمینی شهر ناچیز و ناعادلانه است.
اصلاح نیوز: تو شهرستان خمینی شهر فقط دو تا خانه روستایی یکی تو تیرانچی و یکی در قلعه امیریه توسط اداره تبلیغات اسلامی "راه اندازی" شده. تأکید می کنم فقط "راه اندازی". اما دریغ از حمایتهای مادی و معنوی. بودجه قرآنی کل کشور خیلیه ولی چقدرش به این روستاها می رسه؟

 اصل خبر: حق موقوفات مساجد آنطور که باید و شاید پرداخت نمی شود.
اصلاح نیوز: پدربزرگم میگه قدیما اومدند واسه مسجد محلمون پنج تا موقوفه گذاشتند تا نیازهای مسجد برطرف بشه. متأسفانه چند ساله که موقوفات وصول نمیشه و سر مسجد بی کلاه می مونه. واسه همین چهار تا پولدار اومده اند شدند همه کاره مسجد تا نیازهای اقتصادی مسجد را رفع کنند و به نوعی مدیریت مسجد و بالتبع مدیریت محل را به گرفته اند. همه باید به ساز اونا برقصند. چه خوب بود اگه مشکل موقوفات حل می شد و مسجد محلمون بی نیاز بود و منت چهار تا آدم پولدار را نمی کشید. تازه خودش اونقدر پول داشت که کارهای دیگه فرهنگی هم تو محل بکنه.

اصل خبر: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از ثبت آیین ششم امام حسین (ع) برزک در فهرست میراث معنوی کشور خبر داد.
اصلاح نیوز: این را می گن اداره! فعال و پاکار! تا حالا هم هشت تا اثر میراث معنوی کاشان را تو فهرست آثار ملی به ثبت رسونده و از این هشت اثر دو تاش تو فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت جهانی رسیده. حالا ما چی؟ علیرغم این همه اثر تاریخی و فرهنگی، اداره که نداریم یعنی مسؤول درست و درمونی نداریم که بره دنبال کاراش تا نمایندگی مون به اداره تبدیل بشه. مسؤولان به اصطلاح فرهنگی هم که اصلاً نمی دونند آثار ملی چی هست؟!

اصل خبر: حق آلایندگی داده نمی شود.
اصلاح نیوز: عجب وحدتی! همه مراکز صنعتی دودزا مثل پالایشگاه و نیروگاه برق شهید منتظری یکپارچه دارند به ریش خمینی شهر می خندند و یه پاپاسی هم عوارض آلایندگی نمی دهند! متأسفانه یه مسؤول دلسوز و پاکار هم نداریم که بره حق خمینی شهریها را بگیره. اخیراً هم مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان اصفهان کیومرث کلانتری اعلام کرده دو نیروگاه شهید محمد منتظری و اسلام آباد درچه از سوخت سنگین استفاده می کنند که این موضوع مورد تائید سازمان حفاظت محیط زیست نیست. تازه کلی هم مانور داده که با هر واحد آلاینده، حتی اگه دولتی و با مدیریت دولتی باشه برخورد قانونی میکنه. اما فایده هم نداره. از یه طرف دود تو حلقوم ملت می کنند و از طرفی خونشون را تو شیشه! معلوم نیست تا کی باید دود بخوریم و ثروتمندان هم ماهیِ دودی!

پیشنهاد این شماره: طبق قانون قضات می توانند بجای زندان از مجازاتهای جایگزین استفاده کنند.
اصلاح نیوز: طرف می ره زندان، بعد شش ماه که میاد بیرون فوق لیسانس سرقت و انواع تخلفات را می گیره. به قول بروبچ زندان دانشگاهه. خب بابا! شما که می تونید بهتر اعمال قانون کنید، خب بکنید!


 اصل خبر: طرح توسعه کارخانجات محمودآباد به نفع اصفهانیها درحال اجراست.
اصلاح نیوز: واسه این طرح هر کارخونه بایستی 200 میلیون تومن تو جیب شهرداری اصفهان و ادارات مربوطه اصفهانی بریزه. کی این پول را می سلفه؟ سرمایه داران خمینی شهری صاحب کارخونه که بعضیاشون حاضر نیستند چهار ريال عوارض خونه اشون را به شهرداری خمینی شهر بدند!
***
 اصل خبر: شورای اداری خمینی شهر کارایی لازم را ندارد.
اصلاح نیوز: رئیس به کارگرش می گه: تو این زمین چاه بکن. کارگر جواب می ده: آخه این زمین آب نداره. رئیس می گه: اگه واسه من آب نداره واسه تو که نون داره. قصه قصه شورای اداریه که با این روند مشکلی حل نمی شه و واسه شهر آب نداره ولی واسه خودشون نون داره.! اقلاً تو ساعت اداری جلسات را برگزار نکنید و بذارید حضرات به کار خلق ا... برسند!

 اصل خبر: چندي پيش اعلام شد 300 ابر بدهكار بانكي 60 درصد پولهاي كشور را در اختيار گرفتهاند و حاضر به پس دادن آن نيستند.
اصلاح نیوز: فکر کنید 300 تا ابربدهکاران می آیند بانک و می گن ببخشید این 60 درصد پول مملکته، ناقابله، ببخشید دیر شد! ما مردم چقدر خوش خیالیم. یادم میاد جوونی را که با هزار دوندگی و منّت این و اون را کشیدن می خواست ده میلیون تومان وام خوداشتغالی بگیره. بانک دو تا ضامن ازش می خواست که با هزار تا رو زدن تونسته بود جورشون کنه ولی.... مگه سنگهای بانکها تموم میشه! همین طور میاندازند جلوی پای ملت اما زورشون به ابربدهکاران نمی رسه. راستی! ما چقدر خوش خیالیم!

اصل خبر: در دهه فجر یادواره های شهدا برگزار شد.
اصلاح نیوز: جالبه سالی دوبار بازار یادواره ها داغ می شه؛ یکی هفته دفاع مقدس و یکی دهه فجر. پس بقیه سال چی؟ ما این همه مدیون شهداییم؛ چه من که دارم مطلب می نویسم، چه تویی که می خونی و چه اونی که پشت میزه! پس به قول آقا مرتضی چرا عکس شهدا را روی در و دیوار می زنیم و برعکس شهدا عمل می کنیم؟!

نظرات  

 
#1 0 مردانمرد 27 بهمن 1391 ساعت 03:35
ما خمینی شهری ها میخواستیم مدیریت سینمای شهر را بومی کنید تعطیلش کردید .یک قفل به نفع شهر شد نیاز نیست از بودجه شهر قفل بزنیم خودشان قفل زدند و رفتند .شما فرصتی ها هم به سینما خیانت کردید همینجور صحبت های نماینده را بزرگ کردید و تیتر زدید که گفته قفل میزنم و ایشان هم شیر شدند و الان سینما تعطیل شد بروید از نماینده سوال کنید چرا؟ می ترسم دانشگاه صنعتی هم همینجور شود و مدارس دانشگاه هم از خمینی شهر خارج شود و دانشجوی خمینی شهری هم نگیرند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید