امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:42:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح نیوز 7

پنجشنبه, 30 شهریور 1391 ساعت 09:31 کدخبر :4540
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصل خبر: در هفته دولت پنج طرح عمرانی در خمینی شهر افتتاح شد. اصلاح نیوز: شهرهای دیگه فِرت و فِرت طرحاشون افتتاح میشه اما تو شهرستان ما به زور سزارین یه طرح افتتاح میشه. نمی دونم طرحهای اونا طرحه و از ما ناطرحه؟ بودجه های عمرانی اونا بودجه است و از ما کمبودجه؟ مسؤولای اونا مسؤولند و از ما ....؟ مردم اونا دلاشون دله و از ما کَپه گِله؟ مردای اونا مردند و از ما نامرد؟...!

 اصل خبر: این شبها نمایش خاله خانوم در اصفهان اجرا می شود.

اصلاح نیوز: دیشب با چند تا از بر و بچ رفتیم باغ نور اصفهان تا نمایش "کی به کیه" یا همون خاله خانوم البته ورژن اصفهانی اش را تماشا کنیم. پارسال بود که همین نمایش تو سالن فرهنگ خمینی شهر پخش شد. ورژن اصفهانی نمایش با خمینی شهرش فرقی نمی کرد الّا چند تا از انتقاد که به شهر برمی گشت. در کل نمایش خوب بود و تماشاچیان از خنده روده بر شدند. فقط یه سؤال قلقلکم می داد و اون اینکه چرا در طول نمایش یا حتی وقتی که بازیگران معرفی شدند، هیچ اسمی از شهرمون حتی با عبارت گروه هنری آیینه "خمینی شهر" برده نشد؟!

***

 اصل خبر: برخی پزشکان ظرف دو ساعت پنجاه نفر را ویزیت می کنند.

اصلاح نیوز: بعضی دکترها انگار می خواند رکورد گینس را بشکنند. می ری داخل مطب. آقا یا خانم دکتر سریع یه چوب بستنی می کنه تو حلقومت و گوشی اش را رو سینه ات میگذاره، نه می پرسه سابقه بیماری داری یا نه؟ فِرت یه نسخه از پیش آماده شده میگذاره کف دستت و می گه "نفر بعدی"! انگار نه انگار که پای سلامتی انسان در میونه. این شرح حال بعضی از این درمانگاه ها و مطبهاست که احتمالاً گذر پوست شما هم به این دباغ خونه ها افتاده مخصوصاً اگه خدای نکرده کارِتون گیر درمانگاه بیمه باشه، این قصه سوزناکتره!

***

 اصل خبر: نماینده به همراه مسؤولان شهرستان شبانه از پروژه مسکن مهر بازدید کردند.

اصلاح نیوز: ای ول، ای ول، نماینده را ای ول! کوچیک که بودیم بهمون می گفتن "شبا که ما تو خوابیم/ آقا پلیسه بیداره" حالا که بزرگ شدیم می بینیم که "شبا که ما تو خوابیم/ نماینده مون بیداره" مسؤولان که روزا تو ساعت اداری بجای رسیدگی به کار خلق ا... دنبال جلسه بازی و اینا هستند، اقلاً نماینده شبها از اونا کار بکشه. در همین راستا چند تا پیشنهاد داریم؛ یکی اینکه نماینده مسؤولان را وادار کنه هفت هشت بار تو جاده مرگ برند و بیایند تا یادی از رفتگان خاک کنند و بفهمند مردم بالاخص کارگران محمودآباد چه می کشند؟ دوم اینکه مجبورشون کنه هم خودشون هم اقوامشون هر کی درد و مرض داره، تو بیمارستانهای شهر یا درمانگاه بستری بشند تا شیری که از مادراشون خوردند از دماغاشون در بیاد! راستی چه معنی داره ساعت 2 بعد از ظهر که میشه دیگه تو فرمانداری قو هم نمی پره؟

***

 اصل خبر: فعالیتهای پرورشی در مدارس ضعیف اجرا می شود.

اصلاح نیوز: داره بوی ماه مهر میاد و بازگشایی مدارس. خدا را شکر همه چیز آرومه و دانش آموزان هم که خوشبختند و به سلامتی می رن سر درس و مشق. فقط یه چیزی می مونه؛ آیا واسه پرورش دانش آموزان هم فکری شده؟ مگه نه اینکه "آموزش" و "پرورش"! اما متأسفانه واسه پرورشی تَره هم خُرد نمی کنند!

***

 اصل خبر: گزارشی درمورد شهدای ترور خمینی شهر از اخبار شبکه پنج پخش شد.

اصلاح نیوز: دمشون گرم که بالاخره یه تکون (البته از نوع شرعی) به خودشون دادند و یادی از شهدای خمینی شهر کردند. فقط نمی دونم چرا وقتی حرف از شهدای ترور میشه، نامی از مهمترین شهید ترور یعنی آیت ا... اشرفی خوزانی (اصفهانی) ذکر نمیشه. البته تقصیر خودمون هم هست که فقط از بعضیشون یاد می کنیم و اصلاً نمی دونم آیت ا... اشرفی اهل خوزان بوده!

***

 اصل خبر: مدیر کتابخانههای خمینی شهر از ساخت کتابخانه در بخش پروژه مسکن مهر این شهرستان خبر داد.

اصلاح نیوز: چه عجب یکی یادش اومد که شهرک مسکن مهر کتابخونه هم می خواد. بمونه حالا دیگه دیر شده ولی ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. البته هنوز پروژه مسکن مهر تو هواست و معلوم نیست کِی قراره این روبان را ببرند؟ فکر کنم جنس روبان مشکل داره. هر چی که هست چینی نیست و به این زودی بریده نمی شه! راستی بحث شبانه روزی شدن کتابخانه الغدیر به کجا رسید؟ هنوزم تو هاله ای از ابهام قرار داره؟!

***

نظرات  

 
#1 0 مفیدی 10 مهر 1391 ساعت 11:59
سال گذشته قرار بود بازرسانی از اصفهان بیایند و علت گرانی مسکن مهر را بررسی کنند آیا آمدند یا نه/ نتیجه شان چه شد /چرا ما بایدبا گران شدن مصالح و تاخیر ساخت جور گرانی را بکشیم چرا کسی جوابگو نیست
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید