امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:06:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح هندسی ، جراحی بینی
نیشخند؛

اصلاح هندسی ، جراحی بینی

شنبه, 24 تیر 1391 ساعت 13:23 کدخبر :4280
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رامین شاهین

هر وقت بیلان کاری از فعالیتهای عمرانی شهرستان منتشر می شود حتما با علاقه آنها را می خوانم چرا که ذاتا از هر کار عمرانی مثل اکثر مردم خشنود می شوم ولی در اینگونه موارد معمولا گزارش اصلاح هندسی مثلا فلان چهارراه و جاده و غیره وجود دارد که در این صورت دچار تردید می شوم ... که آیا این یک کار عمرانی است که آدم را باید خوشحال کند و یا نه یک عیبی ، کم کاری و ندانم کاری بوده است که حالا باید از بیت المال هزینه شود تا آن عیب برطرف گردد. به هر شکل با دیدن و شنیدن اصلاح هندسی، عمل جراحی اصلاح بینی برایم تداعی می شود. با خود می گویم که شکل بینی که دست ما نیست شاید در آینده بتوانیم خودمان قبل از تولد مهندسی کنیم اما موارد دیگری هست که دست ما می باشد چرا ما انسانها در عمر خود باید کارهایی بکنیم که بعدا یا خودمان با صرف وقت و هزینه زیاد آنرا اصلاح کنیم و یا دیگران مجبور شوند تاوان آنرا  بدهند. وقتی مصیبت عمیق ترمی شود که گاه اصلاح هم چاره ساز نیست. خوب البته عده ای در این میان شغلی می یابند و امور خود را می گذرانند. اگر برای همه درد سر دارد برای آنها که نان و آب دارد لذا برای اصلاح خطاهای دیگران انواع پیمانکاران اصلاح کار از جمله در زمینه های عمرانی و جراحی شکسته بندی ترک اعتیاد و تاسیس فراموشخانه ها که وصف آنها را در تواریخ خوانده ایم و زندانها و تبعیدگاهها و غیره بوجود آمده است که بد نیست یک اتحادیه یا ستاد یا مجمع صنفی تحت عنوان اتحادیه شرکتها و بنگاهها و سازمانها و نهادهای اصلاح فکری و فیزیکی و هندسی تاسیس نمایند تا به رفع اشکالات و نقایص در این موارد بپردازد و البته آرم خود را حتما یک بینی ویژه قرار دهند که چاقوی جراح دارد صافش می کند حالا در چه مواردی خطاها صورت می گیرد و باید اصلاح کنیم مروری بر آنها بد نیست.

 

1-هی می خوریم و می خوریم تا چاق شویم و آن وقت، وقتی فهمیدیم که چاقیم باید هی بدویم و بدویم تا لاغر شویم.

2-جاده و خیابانی احداث می کنیم که کلی پیچ و خم و نقاط حادثه خیز دارد، وقتی عده ای خسارات جانی و مالی از آن دیدند تازه به فکر می افتیم که باید اصلاح بشوند.

3-پلی و زیرگذری و ساختمانی بنا می کنیم که با کلی تشریفات و تبلیغات افتتاح می شود و هنوز لبخند شادی از لبان شهروندان محو نشده معایب و نقایص طرح یکی یکی بر ملا می شود آنگار که از قبل پیمانکاران این طرح با پسرخاله های خود پیمانکاران اصلاح کار هماهنگ کرده اند.

4- پشت موتور و ماشینی می نشینیم و گاز می دهیم و دچار جنون سرعت می شویم و آن وقت دست و پایی از خود و دیگران می شکنیم و اگر زنده ماندیم بدنبال شکسته بند و جراح و فیزیوتراپ و غیره می گردیم تا مارا اصلاح کنند.

5-در دام خطاها و اشتباهات می افتیم که اگر بخود بیاییم اصلاح کارهای چیره دست و نافذ الکلام لازم است که فکر و ذهن ما را صاف کاری و گند زدایی کنند تا دیگر به گرد آن کارها نرویم.

6-خدایی ناکرده در ازدواج ها مسائل و مشکلات ژنتیکی طرفین را در نظر نمی گیریم و آنگاه نوزادی حاصل خواهد شد که به پای ندانم کاریها خواهد سوخت و از دست اصلاح کارها هم کار چندانی بر نمی آید.

7-قوانین و مقرراتی وضع می کنیم و بعد متوجه می شویم که اصلاحیه می خواهد و بعد از چند سال می بینی که یک قانون آنقدر اصلاحیه خورده که اساسا دیگر آن قانون نیست.  بگذریم که گاه این اصلاحیه ها تحت فشار عده ایی برای حفظ منافع اتفاق می افتد.

8- تعاونی مسکن تشکیل می دهیم  و به خانه به  دوش ها نوید می دهیم که با فلان مبلغ برایتان مسکن تهیه کنیم و آنها هم اختیار خود را می دهند به دست ما اما در عمل متوجه می شوند خانه دار که نمی شود هیچ باید یک جورایی ما را اصلاح کنند.

8-سبک های غلط زندگی که دائم فشارهای روحی و نیز بیماریهای جسمی نصیب آدم می کند و آنوقت اگر متوجه شویم چه سختی ها که برای اصلاح آن عوارض می باید کشید .

ای کاش طوری می شد حداقل در امری مثل طرح های عمرانی آنقدر قبل از اجرا بررسی و کارشناسی می شد که نیازی به اصلاح نبود .

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید