امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:24:43

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

سخنان استاندار اصفهان در جمع بختیاریها در درچه؛

اقوام به حل مشكلات كمك كنند

دوشنبه, 08 فروردین 1390 ساعت 08:02 کدخبر :676
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

استاندار اصفهان در جمع نخبگان و اقوام مختلف بختیاری در اردوگاه شهدای شهر درچه گفت: انقلاب ما در زمان و دنیای بدون روح به وجود آمد و معجزه ای بود منحصربفرد که هیچ یک از شاخصه های انقلابهای مرسوم را نداشت.

در انقلاب همه اقشار و گروه ها شرکت داشتند و خاستگاه اش همه مردم و همه اقشار جامعه بودند كه به حرکت درآمدند و همین اقشار هم در سالهای دفاع مقدس به صحنه آمدند. دكتر ذاكر اصفهاني ادامه داد: امروز فعالیت سایت بزرگ هسته اي در استان اصفهان از افتخارات مهم انقلاب است. در زمان گذشته تفکر و سیاست حاکم این بود که شما حتي نمی توانید یک آفتابه بسازید و ما باورمان شده بود که آفتابه ساز هم نیستیم! اما امروز به بركت انقلاب شاهد پیشرفت های زیادی هستيم و با پشتکار ویژه دولت در دهه آينده به دنبال آن هستیم که انسان به فضا بفرستیم در حاليكه قبلاً اصلاً به ذهن و فکر ما خطور نمی کرد كه زمانی به این جایگاه برسیم.
استاندار با اشاره به حوزه فن آوری و تکنولوژی علمی و صنعتی گفت: در زمینه نانو تکنولوژی، سلولهای بنیادی و تولید سلولهای شبیه سازی شده در همین شهر و استان رقابت تنگاتنگ با کشور آمریکا در زمینه پوست مصنوعی داریم و در اين حوزه فقط دو کشور در حوزه فعالیت می کنند و آمریکا با یک شهر استان اصفهان در صنعت و علم تولید پوست مصنوعی در حال رقابت است.
استاندار با بيان اينكه ما بختیاری يا سایر اقوام را مطابق دیدگاه قرآنی می پذیریم تصريح كرد: ترك و كرد و لر و فارس هيچ تفاوتي ندارند و به تصريح دين مبين اسلام، گرامی ترین افراد با تقواترین ها هستند. دكتر ذاكر اصفهاني با بيان اينكه برای ما حفظ هویت ها ارزشمند است تصريح كرد: حفظ هویت بختیاری ارزشمند است و بارها گفته ام بايد این ارزشها و هویت تاریخی و فرهنگی حفظ شود. استاندار كه براي احترام به مخاطبان خود لباس سنتي بختياري بر تن كرده بود افزود: این لباس باید حفظ شود نه بعنوان تفاخر بلکه به عنوان نماد هویت انسانی و ارزشی که واجد صفاتي چون شجاعت، غیرت، لیاقت، خداپرستی و انسان دوستی است.
وي با بيان اينكه هویت دیرپای اصیل بختیاری در گذر روزگار دچار اختلال و ابتذال نشده است تأكيد كرد: اين هويت و آداب و سنن بختیاری بايد بعنوان یک ارزش حول محور ولایت و اعتقادات اصيل حفظ شود.
وی افزود: وقتی به موسیقی محلی و قدیمی بها داده نشود موسیقی مبتذل و زیرزمینی غربی جاي آنرا مي گيرد و به جای هویت اصیل و فرهنگ بومی اینترنت و ماهواره جایگزین می شود و لذا معتقدم پاسخ ایجابی در مقابله با تهاجم فرهنگی، حفظ فرهنگ و هویت بومی است .
دكتر ذاكر افزود: البته نباید اين هويت را به عنوان یک تعصب خام دنبال کنیم بلکه بايد به عنوان یک ارزش به هویت بختیاری نگاه كرد.
وي تصريح كرد: هدف ما اتحاد و انسجام همه اقوام است و امیدواریم در این راه موفق باشیم و با افزایش مراقبت خود، از تفرقه افکنی در استان جلوگیری کنیم. همه مجموعه های ارزشی و علاقه مندان به نظام و انقلاب و ولایت برای ما قابل احترام هستند و همه باید در عرضه پیشرفت استان فعال باشند.
 وی در پايان سخنان خود از کلیه نخبگان بختياري خواست به مسئولان امر در حل مشكلات شهرستان كمك كنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید