امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:19:35

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

امام جمعه خمینی شهر: ما سربلند هستیم

امام جمعه خمینی شهر: ما سربلند هستیم

شنبه, 30 شهریور 1392 ساعت 10:55 کدخبر :6000
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی شهر: امام خمینی (ره) با رهبری خود ملت ایران را در برابر صدام بسیج کرد و پس از 8 سال جنگ سازمان ملل عراق را متجاوز خواند و اینک ما سربلند هستیم.

به گزارش خبرنگار فرصت  امام جمعه خمینی شهر در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامی داشت یاد و خاطره مدافعان 8 سال دفاع مقدس گفت: جنگ را کسانی آغاز کردند که یک سال و نیم پس از پیروزی انقلاب با وجود ترورها و فتنه های مختلف در گوشه و کنار کشور نتوانستند آسیبی به اتقلاب برسانند و یک آدم دیوانه به اسم صدام را تحریک کردند  و با دادن سلاح و امکانات او را به جنگ با ایران وا داشتند و به او گفتند 3 روزه تهران هستی و او هم ناگهان از زمین و هوا و دریا کشور را به آتش کشید.
حجت السلام رحیمی افزود: آن موقع فکر می کردند به خاطر منسجم نبودن ارتش و کامل نشدن شکل گیری سپاه و بیسج و کمبود اسلحه و امکانات ما نمی توانیم دفاع کنیم ولی امام خمینی (ره) با رهبری خود همه ملت را بسیج کرد و به آن ها  نشان داد که ما خدارا داریم و آن ها ندارند و این گونه بود که بعد از هر پیروزی به رزمندگان یادآور می شد که این خدا بود که به شما کمک کرد.
وی ادامه داد: آن روز قدرت های بزرگ نتوانستند انقلاب را از بین ببرند و حالا ما همه چیز داریم و سربلند هستیم به خاطر این فکر هجوم به این کشور را نمی کنند و با توطئه در کشورهایی که حلقه مقاومت هستند می خواهند ضربه بزنند که خدا را شکر در جنگ های لبنان که شکست خوردند و در مورد سوریه هم عقب نشینی کرده اند.
امام جمعه خمینی شهر در ادامه خطبه ها با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، شروع سال تحصیلی و وجود دو سرپرست در دو وزارت خانه مهم آموزش و پرورش و علوم را شایسته ندانست و گفت: این دو وزارتخانه با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند مثل نپرداختن سرانه دانش آموزان و مدارس که مدیران و مسوولان آموزش و پرورش کشور سال تحصیلی سختی را پشت سر گذاشتند. امیدواریم چنانچه در مصاحبه هاشان گفته اند سرانه مدارس به حسابشان ریخته شود تا مدیران و دبیران با خیال راحت وارد کلاس و مدرسه شوند و  اولیای دانش آموزان هم مجموعه مدارس را یاری کنند تا دانش آموزان  سال تحصیلی خوبی را شروع کنند.
استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بحث های هفته های گذشته که مربوط به امر ازدواج جوانان و تاکید بر به تاخیر نینداختن آن بود این هفته هم تاکید کرد: هیچ بهانه ایی اعم از درس، خانه و جهیزیه مانع ازدواج جوانان نباید باشد.
حجت اسلام رحیمی ازدواج را یکی از راه های برخورد و مبارزه با تهاجم فرهنگی برشمرد  و گفت: دنیای غرب تاکید اسلام بر ازدواج را فهمیده و برای به فساد کشاندن جامعه فیلم و عکس و... تهیه کرده و چون بسترش در کشورهایی مثل ما فراهم است با استفاده از وسایل ارتباطی آن را به سطح جامعه می رساند.
وی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر از نماینده شهرستان خمینی شهر در مجلس خواست تا در مورد حقوق معوقه بازنشستگان ذوب آهن، پرداخت یا عدم پرداخت مالیات، بیمه و ارزش افزوده واحد های مسکن مهر که در سفر قبلی رییس جمهور به خمینی شهر بعد از مذاکرات گفته شد معاف هستند ولی در حال حاضر گفته اند باید پرداخت شود و حل مساله زمین چمن ورزشگاه قدس پیگیری کند.
گفتنی است در پی اعتراضات شدید مردم نسبت به توزیع مواد مخدر، نا امنی ها و بد اخلاقی هایی که در عروسی ها مشاهده می شود امام جمعه از نیروی انتظامی و دادگستری خواست برخورد جدی داشته باشند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید