امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 12:39:56

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه: شورای شهر باید تقوا، وحدت و عدالت را سر لوحه کار خود قرار دهد

شنبه, 16 شهریور 1392 ساعت 14:03 کدخبر :5943
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به شروع کار شوراها در 12 شهریورگفت:
 توجه داشته باشید مردم به شما اعتماد کردند شما باید امانتدار خوبی باشید و کارهای خود را بر 3 محور تقوا، وحدت و عدالت که نشانه آن این است که محله گرایی و قوم گرایی را در نظر نگیرید و دنبال احقاق حقوق از دست رفته مردم باشید، قرار دهید.
 
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام رحیمی افزود: اعضای شورای شهر باید برای شهرشان کار کنند و به گفته رهبری آبروی شهرشان را بالا ببرند و هر نوع همکاری هم از امام جمعه خواستند دریغ نمی کنیم.
 
وی با گرامیداشت روز 17 شهریور، این روز را سند افتخار و شهادت طلبی مردم ما و سند جنایت حکومت طاغوت خواند و با اشاره به حوادث مصر و سوریه گفت: بی عدالتی، نسل کشی  و اوبامایی که به طبل جنگ می زند که ملت خودش و بیشتر ملت ها با آن مخالف هستند و حکومت های عربستان و قطر که حاضر شده اند هزینه جنگ را بدهند نشان از خاموشی مسلمانان است که حرکتی بر ضد حکومت های خود نمی کنند و این ذلت را از حکام مسلمان خود می پذیرند، این حکومت ها از صهیونیزم و کمونیسم بدتر است.
 
وی تاکید کرد اگر 15 خرداد و 17 شهریور ها در کشور ما به وجود نمی آمد ما هم مثل همین کشورها بودیم.
 
نماینده ولی فقیه در  ادامه با گرامیداشت  مقام علمی تمام انبیا (ع)، از حضرت امام باقر(ع) و حضرت امام صادق (ع) به عنوان امامانی یاد کرد که پس از یک وقفه 100 ساله در دوره ای توانستند معارف دین اسلام را به مردم تعلیم دهند و تصریح کرد: 4 پیشوای اهل تسنن از 4 هزار شاگرد حضرت امام صادق (ع) بودند و این ها از امام جدا شدند و طرفدارانی پیدا کردند.
 
وی افزود: آنها که خالصانه در همان طریق ماندند جعفری نامیده شدند که همین مکتب ماست.
 
رحیمی به جوان ها اشاره کرد و گفت: اسلام جعفری؛ اسلام خالص و شسته رفته که امام خمینی (ره) به آن اسلام ناب محمدی می گفت، همین اسلام جعفری است که در زمان پیامبر (ص)  هنگامی که حضرت علی (ع) وارد مجلسی شدند پیامبر (ص) فرمودند: این آقا و شیعیان او... بنابراین وهابی ها که می گویند شیعه بعد اختراع شده و وجود نداشته به کتاب های خودشان مراجعه کنند که این روایت در آن ها موجود است.
 
امام جمعه خمینی شهر در ادامه خطبه های  این هفته با اشاره به روز اول ذیقعده و تولد حضرت معصومه (ص)  و روز دختر از دختران خواست حضرت معصومه(ص) و حضرت زهرا(ص) را به جای الگوهای ماهواره ای غرب الگوی خود قرار دهند. 
 
وی ادامه داد: حوزه های شهرهای مختلف از جمله نجف،اصفهان، تهران و به ویژه قم همان ادامه درس 4 هزار نفری امام صادق (ع) است و تفسیر همان مطالبی است که حضرت در درس های خود ارائه کرده و به صورت کتاب و فتوا به دست ما می رسد و حضور حضرت معصومه(ص) در شهر قم یکی از برکات و ویژگی های این شهر است.
 
 حجت الاسلام رحیمی در پایان با گرامیداشت شهادت دومین شهید محراب آیت الله مدنی گفت: امیدوارم در این مسیری که خون های زیادی برای آن ریخته شده مستدام باشیم و از این خون ها دفاع کنیم.
 
مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید