امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 23:20:19

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه: کارمندان باید حافظ بیت المال و راهگشای مردم باشند

امام جمعه: کارمندان باید حافظ بیت المال و راهگشای مردم باشند

یکشنبه, 03 شهریور 1392 ساعت 08:18 کدخبر :5909
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
حجت الاسلام عباس رحیمی شکر نعمتهایی که در اطراف ماست یکی از توصیه های قرآنی و دینی است، اول نسبت به خداوند که کل هستی را پدید آورده و بعد نسبت به کسانی که به ما خدمت می کنند اعم از پدر و مادر و در کل کشور کسانی که در نظام خدمت رسان به افراد جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه خمینی شهر در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت تاکید کرد: باید از همه افرادی که در نظام اسلامی مشغول به تلاش هستند تشکر کرد، درست است که این هفته به نام هفته دولت نامیده شده ولی دولت فقط رییس جمهور و کابینه نیست و کل افرادی که در نظام اسلامی مشغول هستند جز دولت محسوب شده و به خاطر سرعت پیشرفت هایی که در کشور بعد از انقلاب صورت گرفته به صورتی که می بینیم در مواردی در رتبه های برتر در سطح جهان هستیم، باید تشکر کرد.

در ضمن این که تذکر می دهیم و انتقاد می کنیم باید خوبی ها را هم ببینیم و شاکر باشیم.


حجت الاسلام عباس رحیمی با اشاره به نقش حساس مردم در حفظ و حراست از انقلاب افزود: اگر مردم ما مثل مردم مصر بودند نظام انقلاب در همان روزهای اول از بین می رفت همانطور که می خواستند در سال 88 این کار را انجام دهند. در مصر پس از انقلاب شروع به حرکت هایی کردند و عده ای را به خیابان ها روانه ساختند با این که بعضی از کارهای مرسی درست نبود ولی رییس جمهور بود و از معترضان هم خواست که صحبت کنند ولی نظامیان کودتا کردند که البته کشورهای و دولتهای بسیاری آن را قبول ندارند. آمریکا و اسراییل مشاور فرستاد نه به خاطر مردم به خاطر این که زمینه فعالیت های دیگر را آماده کند که سرکوبی مردم و دستگیری رهبران انقلاب را درپی داشت.


نماینده ولی فقیه در خمینی شهر اظهار داشت: در مورد انقلاب اسلامی هم گروهی در زمان بنی صدر و بعد هم چند بار دیگر می خواستند انقلاب را از بین ببرند که آخرین آن ها در سال88 بود که با رهنمود رهبری که هشدار داد این ها می خواهند انقلاب شما را خراب کنند مردم بیدار شده و فتنه شکست خورد.


وی تاکید کرد: البته حضور چشمگیر شما در نماز جمعه، انتخابات و راهپیمایی ها و ... در استحکام نظام و انقلاب مهم و موثر بوده است.


امام جمعه مثال یکی از این حضورها را تشییع باشکوه شهید محسن حیدری شهید مدافع حرم حضرت زینب(ع) که پنج شنبه در خمینی شهر تشییع شد عنوان کرد و گفت: از شما مردم خمینی شهر با روحیات حسینی وزینبی چنین حضور و تشییعی انتظارمی رفت.


وی در ادامه ضمن گرامیداشت روز پزشک و دارو ساز از دانشمندان جوان کشور که مشغول ساخت دارو های جدید برای خودکفایی دارویی در کشور هستند تجلیل کرد و افزود: یکی از هنرهای انقلاب این است که نخواهند داروهای خود را از بیرون بیاورند.


امام جمعه پس از تبریک روز کارمند به کارمندان از آن ها خواست در ادارت حافظ بیت المال باشند، وقت را تلف نکنند و راهگشای مردم باشند.

 

حجت الاسلام رحیمی در ادامه بحث های هفتگی خود در زمینه تربیت فرزند به مساله فراهم آوردن زمینه ازدواج فرزندان پرداخت.

 

در مراسم نماز جمعه این هفته به مناسبت روز مسجد از تعدادی از امامان جماعت، اعضای هیات امنا، خیرین مسجد ساز و خدمتگذاران نمونه مساجد خمینی شهر توسط امام جمعه قدردانی شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#5 +3 روح الهی مهر گارسله 10 شهریور 1392 ساعت 22:05
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مصوبه هیات وزیران درباره تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر با امضای محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

تصویب‌نامه در خصوص تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شد.

هیئت وزیران در جلسه مورخ 4اردیبهشت1392 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

1ـ تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر از تاریخ 1/1/1388 در پروژه‌های تفاهم نامه سه جانبه با سازندگان و تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد (52000) ریال تعیین و برای یک بار اخذ می‌شود. سازمان تأمین اجتماعی بیمه دیگری از پروژه‌های مسکن مهر دریافت نمی‌نماید و پس از دریافت کل این مبلغ موظف است ظرف مدت بیست روز نسبت به صدور مفاصا حساب اقدام نماید.

2ـ میزان مالیات پروژه‌های مسکن مهر بابت هر واحد مسکن مهر از تاریخ 1/1/1388 در پروژه‌های تفاهم نامه سه جانبه با سازندگان و تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آن‌ها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی حداکثر سه میلیون ریال برای هر واحد تعیین می‌شود و هیچ‌گونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح به این پروژه‌ها تعلق نمی‌گیرد.
نقل قول
 
 
#4 +3 هاشمیان مهر آدریان 09 شهریور 1392 ساعت 21:16
با سلام خدمت امام جمعه محترم شهرستان
حاج آقا صحبت های شما باید یک جایی به درد مردم بخورد و مشکلی از مشکلات مردم را حل کند که سخنان شما در مورد بیمه و مالیات مسکن مهر یک نمونه آن است اگر شما صحبتی بکنید و سخنان شما به عنوان امام جمعه شهرستان تحقق نیابد و... دیگر از مردم چه انتظاری است که به خطبه های نماز جمعه گوش دهند و باور کنند ؟ ایا اینها دلسرد کردن مردم و ضایع کردن خدمات حکومت اسلامی نیست ؟ چرا قولی می دهید و بعد اجرا نمی کنید
نقل قول
 
 
#3 0 معجون 09 شهریور 1392 ساعت 19:03
این مطلب شما در سایت معجون بازنشر شد
موفق و پیروز باشید
نقل قول
 
 
#2 +6 حسن 54 04 شهریور 1392 ساعت 21:38
نقل قول ربیعی مسکن گارسله:
حاج آقا : هم رییس جمهور و هم وزیر مسکن گفت مالیات و بیمه بخشیده شده و جمعا هر واحد حدود 900هزارتومان سهم بیمه و مالیات باید بدهند شما هم تو نماز جمعه تایید کردید پس مدیر مسکن مهر می گوید 4.5میلیون باید برای بیمه و مالیات پول بدهید وگرنه خانه هایی را که هنوز هم تمام نشده تحویل نمی دهیم؟؟؟؟ ما تو نماز جمعه یک حرف می شنویم ؟ مدیر مسکن مهر یه چیز دیگه می گوید>

حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مشکل پرداخت 4 میلیون و 500 هزار تومان عوارض و مالیات بر ارزش افزوده که قرار بود از ودیعه گزاران مسکن مهر گرفته شود،

گفت: در سفر اخیر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی طی مذاکراتی با مدیر کل راه و شهرسازی استان و وزیر تعاون قرار شد ودیعه گزاران مسکن مهر خمینی شهر نیز طبق مصوبه هیات دولت از پرداخت مالیات و عوارض بر ارزش افزوده معاف شوند.
حجت الاسلام رحیمی با گرامیداشت 9 اردیبهشت روز شوراها و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: مسلمانان نباید در مسائل اجتماعی تک روی کنند و بر این اساس اسلام بر مشورت تاکید دارد.
نماینده ولی فقیه در خمینی شهر تصریح کرد: با شخص عاقلی که بتواند مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و برای آن ها راه حل پیدا کند، با انسانی که وامدار کس یا کسانی نباشد که به خاطر آنها خیابانی را بسازد، با انسان دین داری که حلال و حرام و معاد را قبول داشته باشد و با دلسوزی که خدمتگذار جامعه و مردم باشد مشورت کنید.
وی ضمن گرامیداشت 11و 12 اردیبهشت روز جهانی کارگر و معلم نیز گفت: نگذارید حقوق کارگران چند ماه به تعویق بیفتد. امام جمعه به معلمان نیز توصیه کرد کلاس هایشان را به گونه ای برگزار کنند که فردا دانش آموزان و دانشجویان نگویند چرا خطر ماهواره، گروهک ها و .. را به ما گوشزد نکردید.
نقل قول
 
 
#1 +8 ربیعی مسکن گارسله 03 شهریور 1392 ساعت 21:26
حاج آقا : هم رییس جمهور و هم وزیر مسکن گفت مالیات و بیمه بخشیده شده و جمعا هر واحد حدود 900هزارتومان سهم بیمه و مالیات باید بدهند شما هم تو نماز جمعه تایید کردید پس مدیر مسکن مهر می گوید 4.5میلیون باید برای بیمه و مالیات پول بدهید وگرنه خانه هایی را که هنوز هم تمام نشده تحویل نمی دهیم؟؟؟؟ ما تو نماز جمعه یک حرف می شنویم ؟ مدیر مسکن مهر یه چیز دیگه می گوید>
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید