امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 16:04:11

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 امکان استفاده از بدهی های مالیاتی برای تکمیل بیمارستان ساعی
جلسه ای پیرامون بررسی مسائل بیمارستان ساعی در استانداری برگزار شد

امکان استفاده از بدهی های مالیاتی برای تکمیل بیمارستان ساعی

پنجشنبه, 13 مهر 1396 ساعت 10:27 کدخبر :11557
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

 کمتر از یک هفته پس از بازدید استاندار اصفهان از بیمارستان ساعی، جلسه بررسی مشکلات این بیمارستان برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان ساعی با اشاره به اینکه تعداد بیمارستان های خیرساز در استان اصفهان زیاد است، اظهار داشت: در ساخت بیمارستان ساعی، همه  مردم خمینی شهر مشارکت داشته اند و به همین دلیل این بیمارستان را از خود می دانند و همچنین با توجه به تراکم جمعیت بالا در این شهرستان، ساخت بیمارستان حائز اهمیت است.


استاندار اصفهان با بیان اینکه باید از خمینی شهری های ساکن در دیگر شهرها که بضاعت مالی خوبی دارند نیز برای ساخت این بیمارستان کمک گرفته شود، افزود: برخی از خیرین اعلام می کنند که در صورت مساعدت اداره مالیات و بخشش مالیاتی، می توانند به تکمیل این بیمارستان کمک کنند.

وی با اشاره به ماده ۱۷۲ قانون مالیات های مستقیم، اظهار داشت: براساس این قانون اگر شخصی حقیقی و یا حقوقی بخواهد برای ساخت بیمارستان، نوسازی مدارس، بهزیستی، دانشگاه ها و ... کمک نماید این کمک ها از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت منبعی که مودی انتخاب خواهد کرد، کسر می گردد.
زرگرپور اضافه کرد: جرائم مالیاتی مودیانی هم که در این رابطه همکاری داشته باشند بخشیده خواهد شد و از درآمد مشمول مالیات کسر می شود و هر گونه دیرکرد نیز قابل بخشش است.


رسول زرگرپور در ادامه به نحوه اداره بیمارستان اشاره کرد و افزود: خیرین صرفا ساخت بیمارستان را بر عهده دارند و تجهیز آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و دانشگاه باید تجهیزات آن را در زمان تکمیل ساخت فراهم نماید و در این رابطه باید تفاهمنامه ای بین هیئت امنای بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شود.
استاندار اصفهان از اعلام آمادگی استان برای حمایت از مجمع خیرین و اجرای دستورالعمل های مالیاتی در ارتباط با خیرین خبر داد و افزود: ساخت این بیمارستان کار خیری است که باید از هر ظرفیتی برای تکمیل آن استفاده نمود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید