امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 10:17:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در جلسه شورای اداری مطرح شد؛

انتقادات شدید و کم سابقه فرماندار از فرصت

شنبه, 22 مهر 1391 ساعت 14:26 کدخبر :4612
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
ششمین جلسه شورای اداری در سال جاری شنبه 15 مهرماه در خانه بهداشت خیابان مدرس برگزار شد؛ جلسه ای که شاید بتوان گلایه شدید فرماندار از فرصت را داغ ترین سوژه این جلسه دانست.

برخی دوستان می خواستند علیه روزنامه فرصت اقدامات قضایی کنند

حقیقی فرماندار سخنانش را با این مقدمه شروع کرد: اینگونه نباشد که بهانه به دست دشمن بدهیم که بخواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد. همه امکانات ما باید در خدمت نظام باشد از روزنامه بگیر تا بقیه. البته در این شهر یک روزنامه دارد که باید خیلی بیش از این باشد، ما هم ارادت داریم و احترام برایشان قایل هستیم. اما تقاضامان این است همه باید یکصدا شویم تا دشمن را به خاک ذلت بنشانیم. روزنامه، من، نماینده، امام جمعه، روحانیون محترم همه و همه باید در خدمت نظام باشیم. از زحمات روزنامه و بقیه ارگانها هم تشکر می کنم.

وی افزود: مگر ما چقدر وقت و انرژی داریم که بخواهیم وقتمان را صرف دفع یکدیگر و جواب دادن به هم کنیم. باید وارد این وادیها نشویم. برخی از دوستان از روزنامه فرصت گلایه مند بودند و می خواستند اقدامات قضایی را شروع کنند. من عرض کردم بهشان که این تنها روزنامه شهرستان است و همه باید احترام بگذاریم و حمایت کنیم. صاحب امتیاز آن شهرداری و شوراست. مدیرمسئول آن برادر غفوری است. سردبیرش را هم از قبل می شناختم و متعهد است، آقای حاج حیدری هم همینطور. اما توجه باید بکنیم که نباید کار را دست یک عده ای بدهیم و نظارتش را رها کنیم. من خودم بیش از همه مدافع روزنامه نگاری هستم چون عمری در این کار بوده ام اما تعهد و مسئولیت از آن بالاتر است.

فرصت باید در خدمت شهرداری باشد/ مملکت بی در و پیکر نیست که هرکسی هر کاری دلش خواست انجام بدهد

فرماندار تاکید کرد: آیا این روزنامه یک روزنامه سیاسی اجتماعی است؟ اگر بله که چرا شهرداری پولش را می دهد؟ آیا مال همه است؟ اینها ممکن است بازرسی شود. الان همه شهرداریها روزنامه دارند و مشخص است که این روزنامه ها باید چه بنویسند. اگر این امتیاز مال شهرداری است باید در خدمت شهرداری باشد. یک چارچوب دارد و خارج از آن نمی توان عمل کرد. اگر هم متعلق به همه است حمایت مالی شهرداری علامت سوال دارد. بنده هیچ بحثی راجع به این موضوع ندارم اما باید خودتان بدانید. اگر یک ریال در جای غیرصحیح هزینه شود سازمان بازرسی یقه آن طرف را می گیرد. باید معلوم شود این هزینه ها در چارچوب خودش هست یا نه. مملکت بی در و پیکر نیست که هرکسی هر کاری دلش خواست انجام بدهد.

من مرتب زیر فشار هستم/ نباید یک روزنامه این همه ناراضی داشته باشد

وی خطاب به فرصت گفت: افراد فرضی درست می کنند و می گویند فلانی این را گفت و می زنند در سایت یا در روزنامه می نویسند. باید بگویند چه کسی گفته است. گاهی اوقات تهمتهایی به افراد زده می شود. در این روزنامه مرتب از محرومیت شهر می گویند. بله! این شهر خیلی محرومیت دارد و یکی اش هم این است که کل شهرستان تنها یک روزنامه دارد. بارها هم گفته اند که چون اینها تنها هستند هر چی دلشان می خواهد می نویسند و به حق دیگران ظلم می کنند، پاسخ هم که می گوییم بنویسید بر می دارند یک چیزهای دیگری می نویسند. نکنید این کارها! من مرتب زیر فشار هستم. نهایتا ما با شورای تامین اوضاع را تحلیل کردیم و گفتیم هر کسی باید در چارچوب خودش کار کند. گفتیم نگذارید کار به شرایط بدتر بکشد. من آقای دکتر غفوری را خیلی دوست دارم، آقای حاج حیدری را هم همینطور. آقای حیدری فر را هم همینطور. بقیه را هم خیلی نمی شناسم. همه اینها عزیز و متدین و خوب هستند اما نباید یک روزنامه این همه ناراضی داشته باشد. نکنید! ببینید اشکال کارتان کجاست؟ چرا برخی از ادارات مرتب می خواهند شکایت کنند.

تمام همکاران  فرمانداری بلااستثنا شکایت نوشتند علیه فرصت

حقیقی به یکی از مطالب که در نقد فرمانداری بود اشاره کرد و گفت: در همین شماره قبلی یک چیزی نوشتند برای فرمانداری. برای اولین بار تمام همکاران های فرمانداری بلااستثناء شکایت نوشتند، گفتیم دست نگه دارید. بعدش در همان ستون بازتاب یک عذرخواهی نوشتند و زیرش هم یک دروغ بزرگِ بزرگ نوشتند. تهمت! آقا تهمت! از قول بنده. در کدام جلسه من راجع به آقای دکتر ریحان صحبت کردم که شما در روزنامه تان می نویسید؟ تهمت است! اگر از قوه قضاییه اینجا هستند در گوشهایشان را بگیرند چون من شکایتی ندارم. ولی مگر ما هر کاری دلمان خواست می توانیم بکنیم؟! اگر اینطور بود که تابحال ایران اسلامی رفته بود. اینطور نیست. خیلی ها خواستند خیلی کارها را بکنند ولی نظام جلوشان را گرفت.

این غلط ها چیه می کنید؟

وی گفت: من روزی که آمدم در این شهرستان به آقای دکتر ریحان ارادت داشتم. ایشان خودش بزرگواری کرد و آمد دیدن ما. مردی بسیار عزیز و دانشمند است. البته این که ما درخصوص بیمارستان کمبود داریم حرف حقی است همه هم می گویند، دکتر طلوعی و دکتر شیرانی هم می گویند این دو تا بیمارستان شهر کفاف شهرستان را نمی دهد ولی چرا دروغ می نویسید؟! گفتم یکبار دفاعی از این بندگان بیچاره خدا کنیم که این اندازه بهشان حمله می شود. حالا ظاهرا در جلسه ای قبل از ما دکتر ریحان صحبتی فرمودند. اینها را به هم ربط داده اند. کی به شما اجازه می دهد این غلطها را بکنید؟! بعد توی اون شماره بزنید و توی این شماره به اون شماره نسبت بدهید و بچسبانید. این غلطها چیه می کنید؟ مگه اجازه دارید هر کاری دلتان خواست بکنید؟ مگر این مملکت بی در و پیکر است؟

چرا اقدامات را نمی گویید؟/چرا باید این اندازه بی انصاف باشیم؟

فرماندار با اشاره به یکی از مطالب فرصت که انتقاد کرده بود چرا از 53 پروژه مهر ماندگار تنها یکی سهم خمینی شهر شد گفت: در مورد مهر ماندگار هیچ اطلاع قانونی ندارند. بعد می آیید یک مطلبی را می نویسید. تو اصلا می دانی مهر ماندگار چیه؟ ممکنه یک مهر ماندگار یک شهر به اندازه بیست تا مهر ماندگار شهرهای دیگر باشد. شما چرا این را می گویید؟ چرا نمی گویید دست دولت و استاندار درد نکند که بعد از 20 سال که بیمارستان رها شده بود کار را شروع کردند؟ در مورد شهری دم می زنید ولی من بیشتر از تو بهش علاقه دارم. مگر این بیمارستان را 160 تختخوابه نکردند؟ مگر امروز نمی گویند 20 میلیارد دیگر می گذاریم تا این بیمارستان تمام شود؟ چرا باید این اندازه بی انصاف باشیم؟ چرا نباید درست صحبت کنیم؟ این شرط مسلمانی نیست. ما در حکومت جمهوری اسلامی هستیم و باید با عدالت صحبت کنیم. بله ما مشکلات درمانی خیلی داریم. قبول داریم ولی چرا اقدامات را نمی گویید؟ الان اورژانس هوایی را هم آقای صرامی به بیمارستان اضافه کرد چرا اینها را بزرگ نمی کنید؟

از این روزنامه حمایت می کنیم

حقیقی با لحنی آرام گفت: ما نمی گوییم انتقاد نکنید می گوییم دروغ ننویسید. حرف ناحق ننویسید. افراد فرضی درست نکنید. هم باید در این دنیا جواب بدهید هم در آن دنیا. ما از این روزنامه حمایت می کنیم، لازم هم بود این مسائل مطرح شود تا روند در جهت پیشرفت شهرستان باشد. ما همه با هم برادریم کسی با کسی دشمنی ندارد. به من می گویند شما اینهمه کار کردید ولی یکدانه اش را هم ننوشتند. می گویم اشکالی ندارد نیاز نداریم کسی بنویسید.

وی افزود: نوشتند من با روزنامه فرصت مصاحبه نکردم چون خبرنگار قَدَر بوده است. گفتیم اگر خبرنگار قدر است به ما معرفی کنند تا بدهیم امتحانش کنند ببینیم قدر است یا نه. اگر قدر است تشویقش کنیم و اگر قدر نیست آموزششش بدهیم تا قدر بشود. چیه اینها؟! شتر را گم کرده ایم و دنبال افسارش می گردی؟ اینطوری می خواهیم به شهرمان خدمت کنیم؟! نصیحت می کنم که انسان وقتی می تواند صراط مستقیم را برود دلیلی ندارد در مسیری دیگر گام بردارد. انتظارم این است که شیوه درست شود. البته این را هم بگویم که این روزنامه به شهر خدمت می کند. روزنامه مفیدی است، تنها روزنامه این شهر است. باید همه حمایت کنیم و همه با هم بتوانیم خمینی شهر را به نقطه اوج برسانیم.

جلسات شورای اداری را کاربردی می کنیم

فرماندار در ادامه به ضرورت حمایت از سازمانهای مردم نهاد اشاره کرد و گفت: بحث سازمانهای مردم نهاد موضوع مهمی است که باید تقویت کنیم. البته باید حمایت شوند و فعالیتشان مفید واقع شود.

حقیقی درخصوص کاربردی شدن جلسات شورای اداری گفت: آقای صرامی نماینده تاکید داشتند که جلسات شورای اداری را کاربردی کنیم و کمیته های کارشناسی را تشکیل بدهیم. این پیشنهاد اجرا شد و ما کمیته های کارشناسی را تشکیل دادیم و در ده مورد پیشنهادات جمع آوری شد. البته هر کاری یک شکلی دارد ولی می شود از نظر محتوایی کار را قوی کرد.

نماینده: از دهه 40 تاکنون هیچ خدمت بهداشتی در خمینی شهر انجام نشده

در این جلسه نماینده به بیان گزارشی از اقدامات اخیر خود پرداخت و گفت: دیداری با وزیر بهداشت داشتم و گفتم از دهه 40 تاکنون هیچ خدمت بهداشتی در خمینی شهر انجام نشده، یک تخت هم اضافه نشده است. شب و روز جمعه مردم ما بخاطر بی تختی روی پتو می خوابند. وزیر باورش نمی شد و من ازش خواستم بیاید و از نزدیک شرایط ما را ببیند.

خمینی شهر در 4 سال آینده باید قطب گوشت کشور شود

صرامی افزود: دیداری با دکتر دستوری رييس سازمان دامپزشكي کشور و دکتر حسینی مدیرکل دامپزشکی استان داشتم و مساله کشتارگاههای خمینی شهر را طرح کردم. خمینی شهر در 4 سال آینده باید قطب گوشت کشور شود. ما این ظرفیت را داریم دو تا کشتارگاه در برنامه است و پیگیر هستیم که کلنگ آن زده شود.

وی با اشاره به دیدار خود با مصطفایی رئیس صندوق مهر امام رضا(ع) گفت: همان موقع دستور خرید ساختمان را از مصطفایی گرفتیم و قول دادند برای مشاغل خانگی بدون سقف برای خمینی شهر و بدون تعداد در نظر گرفته شود. البته مدیران مربوطه باید پیگیر آن باشند.

صرامی تاکید کرد: دیداری با مدیران کشوری بانک تجارت، ملی و صنعت و معدن داشتم و پیگیر دریافت تسهیلات هستیم. ساختمان 15 طبقه تجاری و دفاتر سنگ باید احداث شود. یک سری از مسائل را از طریق شهرداری و شورای شهر اصفهان برای خدمات رسانی شهرک محمودآباد پیگیر هستم. آقای شهردار هم همکاری خوبی داشتند و امیدواریم بتوانیم طی یک ماه آینده این پروژه بزرگ را کلنگ زنی کنیم که اگر این اتفاق رخ بدهد یک قطب توریستی برای شهر خواهد بود.

شهر ما گُل و بلبل نیست که...

محسن صرامی افزود: در مجلس به ما می گویند خودتان را پیش خیلیها سبک نکنید و پیش خیلیها زانو نزنید این زانو و شانه ما مال مردم است و اگر زانو زدنها به نفع مردم تمام شود من حاضر هستم با تمام کارشناسان بنشینم و صحبت کنم.

وی با اشاره به بازدید معاون وزیر راه از خمینی شهر گفت: معاون وزیر را در کوچه های شهر تاباندیم و از خیابانهای مرکزی نبردیم. شهر ما گُل و بلبل نیست که مسئولانی که وارد شهر می شوند را ببریم و جاهای قشنگ را نشانشان بدهیم. برای همین کوچه های مرکزی شهر را بردیم و گفتیم ببینید برای شهر چه کرده اید. توافقات خوبی گرفتیم برای بافت فرسوده که اهتمام شورای شهر را می طلبد.

صرامی با اشاره به دیدار با وزیر راه و شهرسازی گفت: فرماندار، شهردار، رییس شورا تهران آمدند و ساعت ده شب رفتیم خدمت نیکزاد وزیر راه و شهرسازی. که تصویب شد 7/4 میلیارد تومان پرداخت شود. این کار باید با زمین دادن تمام نشود چرا که شهر ما زمین ندارد بلکه باید با پول تمام شود.

خیلی بی معرفت هستند که اینطور با ما برخورد می کنند

نماینده با اشاره به دیدارش با مدیرکل هواشناسی استان گفت: به آقای صالحی گفتم اسم خمینی شهر در نقشه هواشناسی نیست. خمینی شهر قطب کشاورزی استان است و خیلی بی معرفت هستند که اینطور با ما برخورد می کنند. وضعیت تمام ده کوره های استان را اعلام می کنند خمینی شهر را اعلام نمی کنند. کشاورز باید بداند در روزهای آینده چطور است. قرار شد ایستگاه هواشناسی که قبلا به یغما بردند را در دانشگاه صنعتی احیا کنند تا وضعیت هوای خمینی شهر هم از صداوسیما اعلام شود. البته اجرای این کارها زمان، وقت و جسارت می خواهد.

وی افزود: واقعا اگر ما تند نباشیم و سیاسی بازی کنیم و بخواهیم من باشم و هیچ کسی غیر از من نباشد همچنان اسم خمینی شهر محو است.

صداوسیما هیچ برنامه تولیدی در خمینی شهر ندارد

صرامی با اشاره به دیدارش با مدیرکل صداوسیمای استان گفت: در آن جلسه اعلام کردیم در خمینی شهر باید تولید صورت بگیرد. این دوربینها دوربین خبر است. ما می بینیم که برای جرقویه تولید مستند دارند و آنجا را به مردم استان و کشور می شناسانند ولی هیچ تولیدی در خمینی شهر نیست. باید فیبر نوری در امامزاده سید محمد مستقر شود تا تمام فرهنگ دینی ما روی آنتن استان و کشور برود. درست مثل امامزاده آران و بیدگل. در این باره با مدیرکل استان اوقاف هم جلسه گرفتیم.

محسن صرامی ادامه داد: با معاون وزیر علوم دکتر حسنی ملاقات داشتیم و توانستیم دو رشته کارشناسی خوب برای دانشگاه آزاد اضافه کنیم. با دکتر ضیایی رئیس کشوری دانشگاه پیام نور هم دیدار داشتیم و امیدواریم ساختمانی برای دانشگاه پیام نور خمینی شهر بخریم. البته زمین ده هکتاری و بودجه هایی که می خواهند بدهد تا در صد سال آینده این دانشگاه را بسازند بماند.

نماینده با اشاره به وضعیت ساختمان اسناد و املاک گفت: این ساختمان خیلی زشت است و اصلا در شان شهرستان نیست در حالی که همیشه این شهر فرماندار و نماینده داشته و همه ما هم ادعا داریم.

خمینی شهر 60 هزار بیکار دارد /ما بیشترین آمار بیکاری را در استان داریم

محسن صرامی با اشاره مشکل بیکاری در شهرستان گفت: نباید آمارهای دهان پرکن و کاذب ارائه بدهیم. در زمان انتخابات به آقای کریمی اعتراض کردم که مقدار شغلی که در خمینی شهر ایجاد شده و آمار می دهید با مقدار شغل زرین شهر یکی است در حالی که آنجا صنعت و معدن فعال هستند ولی در خمینی شهر هیچ چیزی فعال نیست. خمینی شهر 60 هزار بیکار دارد. این حاصل مدیر قبلی اداره کار است. 16 سال مدیرش در اینجا ماندگار بود. مگر این شهر کسی را نداشت که 16 سال یک مدیری که فقط بیکار به شهر اضافه کرد را نگه داشتند؟ ما بیشترین آمار بیکاری را در استان داریم.

صرامی با اشاره به برنامه کاروان غدیر گفت: در زمینه کاروان غدیر صحبت داریم ما در مورد بودجه ای که سال گذشته در کاروان هزینه شد صحبت داریم. من ندیده نیستم با کارشناسان و هنرمندان باید به گونه ای تدبیر کرد که بودجه ای که هزینه می شود خروجی حداکثری داشته باشد. من نمی خواهم اصل کاروان را زیر سوال برم ولی اگر کاروان را در میدان اجرا کردید آن کاروان هم می خواهد بیاید میدان امام.

مسخره است؛ بیمه چهارپنجم هزینه درمان را از بیمار می گیرد!

امام جمعه شهر سخنران بعدی جلسه بود. وی در واکنش به صحبت یکی از سخنران که امیدوار بود همه مدیران به حج مشرف شوند گفت: خوب است انسان حج برود ولی حج مهمتر همین خدمت شما به مردم است. بهشت در خدمت کردن به مردم و طواف به دور خلق ا... است. اگر در اداره تان کار مردم را راه بیندازید و خنده بر روی لب مردم بیندازید برایتان حج هم نوشته می شود آن حج هم انشاءا... نصیب شما شود البته بعد از بازنشستگی.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به وضعیت بد سرویس دهی بیمه ها گفت: متاسفانه هزینه درمانی در کشور ما بالاست. بسیاری از مردم ما به دلیل نداشتن هزینه درمان مراجعه نمی کنند. خیلی از مردم ما نمی توانند. الان پزشک سلامت هم زیاد جا نیفتاده است چرا که متاسفانه پزشکها زیر بار نمی روند چون از حقوقشان نگرانند. بحث بیمه باید بیمه همگانی باشد. آن هم بیمه تمام نه بیمه ای که چهارپنجم هزینه را از شخص بگیرند و یک پنچمش را بیمه بدهد. اینکه اصلا بیمه نیست، مسخره است. پزشک متخصص 14-10 هزار تومان با دفترچه پول می گیرد این چه معنا دارد؟! قیمت دارو بالاست، آزمایشگاهها که واقعا واویلاست. به نظر من بحث بیمه در کشور ما خیلی پایین است و باید وزارت بهداشت به سمت بیمه رایگان برود یعنی هیچ پولی از بیمار نگیرد.

امسال هم کاروان غدیر داریم

سرهنگ میرخانی فرمانده سپاه خمینی شهر با اشاره به برگزاری کاروان نمادین غدیر گفت: سال گذشته در چنین ایامی به مناسبت روز عید غدیر برنامه کاروان نمادین غدیر را داشتیم و رتبه اول اجرای برنامه غدیر کشور را بدست آوردیم و همین برنامه موجب تشویق شهرهای دیگر شد. امسال هم در حال تولید نرم افزار غدیر هستیم که شامل ترجمه خطبه غدیر با جلوه های ویژه است. اجرای برنامه در روز غدیر را داریم که در میدان امام یا زمین جنب سالن مادر برگزار خواهد شد.

در ادامه محمدی سرپرست اداره ورزش و جوانان گزارشی از فعالیتهای خود ارائه داد و گفت: فعال شدن پایگاههای اوقات فراغت شهرستان، همایشهای پیاده وی خانوادگی، تجلیل از قهرمانان ورزشی، برگزاری کلاسهای آموزشی تغذیه و روانشناسی، جلسات عملیاتی با مسئولان مختلف شهرستان و برنامه های روز تربیت بدنی از جمله اقدامات ماست.

در ابتدای جلسه دکتر طلوعی رئیس بیمارستانهای اشرفی و ساعی و همچنین دکتر فدایی به مدت 30 دقیقه توصیه های پزشکی برای سلامت مدیران و جلوگیری از بروز بیماریها ارائه کردند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#8 0 نقی 10 آذر 1391 ساعت 23:48
سلام خدائیش دم امام جمعه گرم قضیه حج رو چه قشنگ گفته
نقل قول
 
 
#7 +2 تقوي 03 آبان 1391 ساعت 13:54
سلام ؛ شما به جاي انتقادبجا،به به و چه چه بگيد ، اون وقت هيچ مشكلي درست نميشه ،به پر قباي هيچ كس هم برنمي خوره.
نقل قول
 
 
#6 +5 مهم نیست 29 مهر 1391 ساعت 02:47
آقایان مسیولین بهتر نیست وقت جلسات را به جای انتقاد از فرصت به حل مشکلات مردم شهرستان پر کنید؟؟!!
نقل قول
 
 
#5 +8 غزل از سایت سدژ 28 مهر 1391 ساعت 19:16
خدمت دوستان فرصتی سلام دارم
امیدوارم از فشارهایی که به شما وارد می شود مایوس و دلسرد نشوید و با قدرت و محکم به کار خبرنگاری خود در حیطه های مختلف فرهنگی-اجتماعی -سیاسی و اقتصادی ادامه دهید
فقط و فقط خدا را مد نظر قرار دهید و از خلق خدا نهراسید
نمی دانم بین شما و فرماندار چه گذشته، اما می دانم فرصت با تمام اشتباهات و خطاهایش (که قطعا قابل کتمان نیست و وجود داشته است) متعلق به این شهر است و باید زنده و جاوید و در خدمت مردم، نظام و انقلاب و در راه رهبری باقی بماند
موفق و پیروز و سر افراز باشید
نقل قول
 
 
#4 +2 کم 25 مهر 1391 ساعت 14:44
lفکری هم به حال مسکن مهر و قواهایی واهی فرماندار بکنید ما زیر فشار اقساط و اجاره خرد شدیم
نقل قول
 
 
#3 +2 کم 25 مهر 1391 ساعت 14:44
lفکری هم به حال مسکن مهر و قواهایی واهی lمسوولان مربوطه بکنید ما زیر فشار اقساط و اجاره خرد شدیم
نقل قول
 
 
#2 -4 ميلاد حبيبي 24 مهر 1391 ساعت 23:45
برادران فرصتي اميدوارم ناراحت نشويد و نظرم را پخش كنيد :
:
:
حرف هاي فرماندار را نوشتين كه مثلا بگين ما انتقاد پذيريم؟
بخه نوشتن كه نيست به عمل مردن ؟
همه ميدونيم كه فرماندار با پرفسور ميردامادي رابطه خوبي داره پس اين همه سياه نمايي واسه چيه؟
خواهشا خودتون را درست كنيد
نقل قول
 
 
#1 +2 راضیه 23 مهر 1391 ساعت 07:27
دوباره ساده ترین حرف گلوله باران شد......
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید