امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:57:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اهدای بيش از دو هزار واحد خون توسط عزاداران حسيني

سه شنبه, 14 آذر 1391 ساعت 10:02 کدخبر :4768
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شهرستان خمینی شهر سابقه بیش از 28 سال همکاری مستمر با انتقال خون استان اصفهان در ایام عزاداری محرم را دارد.

رییس سازمان انتقال خون استان اصفهان گفت: هر ساله در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی کلیه امکانات انتقال خون استان به شهرستان خمینی شهر و توابع آن اعزام می شود تا عمل خون گیری از اهداء کنندگان و عزاداران حسینی صورت گیرد .

وی افزود : امسال نیز کار خون گیری توسط 17 اکیپ سیار از یک روز قبل از تاسوعا آغاز شد و در حدود 400 نفر از کارکنان اهداء خون استان و بیش از 200 نفر از نیروهای مردمی خمینی شهر به خون گیری و فراهم نمودن شرایط مطلوب برای فعالیت گروه اهداء خون مشغول بودند.

وی اشاره کرد: ستاد مردمی اهداء خون خمینی شهر شامل گروهی از مسئولین و مردم است که بیش از 28 سال سابقه فعالیت داوطلبانه در امر اهداء خون دارد.

دكتر حريري در خصوص راه اندازی پایگاه دائم انتقال خون در شهرستان خمینی شهرگفت: یک قطعه زمین در خیابان امام خمینی شهر به انتقال خون اهداء گردیده و مقدمات انتقال و نقشه کشی نیز صورت گرفته است لذا در سال جاری به دلیل محدودیت بودجه دولت، اعتباری به این طرح اختصاص نیافت. از آنجا که طرح ایجاد پایگاه دائم انتقال خون ، طرح وسیع و پر هزینه ای نیست انتظار می رود که به محض برطرف شدن مشکلات دولت ، اعتبارات مورد نظر برای شروع کار ساخت و ساز این پایگاه اختصاص یابد .

وی در رابطه با عدم افزایش تعداد پایگاههای خون گیری خمینی شهر در ایام عزاداری محرم خاطرنشان کرد: از آنجایی که خون و فرآورده های آن دارای تاریخ مصرف معینی هستند ، نمی توان بیش از مقدار محاسبه شده برای مصرف یک ماه عمل خون گیری از داوطلبان صورت گیرد . میزان مورد نیاز انتقال خون استان در این روزها 2000 کیسه است و تهیه خون بیشتر موجب اتلاف آن و نیز صرف هزینه و انرژی بیهوده خواهد بود .

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید