امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:33:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اين شد كه ما هم كانديدا شديم...

پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1392 ساعت 12:20 کدخبر :5552
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مروز از خوانندگان ستون هشتم تقاضاي كمك دارم؛ موضوع از اين قراره كه چند روزي پيش كارم تازه تموم شده بود و با خستگي هرچه تمام تر داشتم به خونه برمي گشتم كه صداي زنگ موبايلم بلند شد؛ پيش خودم فكر كردم كه حتما خانومه و ميخواد طبق معمول ليست خريد را اعلام كنه؛

به نام خدا
چون هواي خنده در دنيا پس است       يك نفر را هم بخنداني بس است
ف.فرح بخش
وبلاگ:fr2.blogfa.com

اين شد كه ما هم كانديدا شديم...
امروز از خوانندگان ستون هشتم تقاضاي كمك دارم؛ موضوع از اين قراره كه چند روزي پيش كارم تازه تموم شده بود و با خستگي هرچه تمام تر داشتم به خونه برمي گشتم كه صداي زنگ موبايلم بلند شد؛ پيش خودم فكر كردم كه حتما خانومه و ميخواد طبق معمول ليست خريد را اعلام كنه؛ منم كه آهي در بساط نداشتم، محل نگذاشتم و به راهم ادامه دادم؛ به خونه كه رسيدم مث طلبكارا اخمامو كشيدم تو هم و با احتياط وارد شدم؛ اما در كمال ناباوري! خبري نشد، نه غرولندي و نه لنگه كفشي. با احتياط و يواشكي گوشي را از جيبم در آوردم و يه نگاهي به شماره ها كردم، ديدم پدر خانم محترم بوده كه زنگ زده؛ بلافاصله به سمت تلفن رفتم و طوري كه خانم بفهمه گفتم:" دلم هواي باباتو كرده، چند وقتيه از حاج آقا خبري نيست" و شروع به شماره گرفتن كردم. اتفاقا خودش گوشي را برداشت و پس از يك چاق سلامتي و تعارفات معمول و گله از اينكه من بي وفا شده ام و سري بهشون نمي زنم، ناغافل گفت:" راستي يه كاري باهات دارم، ميتوني يه سري به من بزني" مِنّ و مِن كنان گفتم:" شرمنده امروز كه نمي رسم، كاري داريد بفرمائيد تا با كمال افتخار و سرافرازي براتون انجام بدم" گفت:" راستش ديشب جلسه صندوق قرض الحسنه فاميلي بود و جمعي از بزرگان قوم گفتند به آقاي فرح بخش بفرمائيد دو سه روز به پايان نام نويسي كانديداتوري شوراها مانده و ايشان بروند و ثبت نام كنند." گفتم:" من؟!" فرمود:" بله، شما" گفتم:" آخه حاج آقا راجع به من چي فكر كرده ايد؟! تازه با اين اوضاع درب و داغوني كه شهر داره و اين همه مشكلات ريز و درشتي كه وجود داره و..." حرفم را بريد و با صلابت گفت:"مگه ميخواي فيل هوا كني، يه اسم و رسمي توي شهر پيدا مي كني" گفتم:" اين همه آدم حسابي داخل طايفه هست، شما درست از ميون همه پيغمبرا جرجيس را انتخاب كرده ايد، منو چه به اين حرفا حاج آقا" گفت:" پسرم! خودت را دست كم نگير؛ الحمدلله هم مدركشو داري، هم قيافشو" داشتم تو دلم مي گفتم:" اي مرده شور قيافه..." كه خانم با تغيّر گفت:" رو حرف بابام حرف نزن، هرچي ميگه بگو چشم" و اين شد كه ما هم كانديدا شديم .
كار كه از كار گذشته و هيچ راه برگشتي هم برام نمونده و از طرفي با اوضاع هشلهفتي هم كه تو شهر سراغ دارم، تا پنجا شصت سال آينده نور اميدي در افق شهر نمي بينم ولي علي ايحال شعارهاي تبليغاتي خودم را با خوانندگان مطرح مي كنم و تقاضامندم راهنمائي ام كنيد كه روي كدام مورد بيشتر مانور بدهم؛ اما شعارها:
1- گرفتن عوارض آلايندگي از پالايشگاه و در صورت عدم تمكين نصب فن هاي بزرگ روي كوه هاي شمال شهر تا با توليد بادهاي مصنوعي آلايندگي را به خودشان برگردانيم.
2- ارتقاي جايگاه خميني شهر در بين شهرهاي مطرح دنيا از نظر فرهنگي، اقتصادي، ورزشي، بهداشتي و...
3- تمامي مسيرها به سمت مشترك مورد نظر مسدود مي باشد. (ببخشيد داشتم شماره مي گرفتم، اشتباه شد)
4- تسهيل روند و برطرف سازي موانع قانوني ساخت و ساز در باغ هاي خميني شهر و به خصوص ويلاسازي به منظور رسيدن  به جايگاهي شايسته در صنعت اكوتوريسم كشور.
5- مسقف كردن كليه بازارهاي سنتي و به ويژه دوشنبه بازار جهت رفاه حال همشهريان در روزهاي باراني و آفتابي.
6- تسطيح و تعريض همه خيابان هاي شهر و برطرف كردن كليه چاله، چوله هاي موجود؛ به گونه اي كه خيابان هاي شهر با استانداردهاي يورو 2013 مطابقت كند.
7- حل كردن معضل جاده مرگ با توجه به ظرفيت هاي بومي.
8- كم كردن عوارض ساخت و ساز به نصف يا حتي به ربع.
9- رسيدگي و برطرف كردن مشكلات منظريه، هر چند اين مشكلات از گذشته هاي خيلي دور(زمان قاجارها) گريبانگير اين قسمت از شهر بوده است.
10- پيگيري مطالبات بحق مردم از دانشگاه صنعتي و باز كردن ورودي اين دانشگاه از محل فلكه استاديوم.
11- تعريض و استاندارد سازي زيرگذر سيدمحمد و ادامه اين مسير تا آتشگاه.
12- فراهم كردن زمينه هاي راه اندازي مترو حداقل در پنج محور اصلي شهر در مدت يكي، دو سال.
در ضمن اگر پيشنهاد يا شعار تبليغاتي مناسب ديگري كه دهان پر كن و غير قابل اجرا باشد، به ذهنتان رسيد حتما اطلاع دهيد.
با تشكر
ف.فرح بخش

نظرات  

 
#4 -1 رها 29 اردیبهشت 1392 ساعت 11:39
لطفا در مورد تعداد و اسامی کاندیداهای شورای شهر اطلاع رسانی کنید
نقل قول
 
 
#3 -1 نویسنده 27 اردیبهشت 1392 ساعت 16:53
خنک تر از این نمی شد
نقل قول
 
 
#2 +1 بهار 26 اردیبهشت 1392 ساعت 16:17
بهتون تبریک میگم چون برنامه های شما هم مث بقیه کاندیدها رو هواست
نقل قول
 
 
#1 0 حجت الله 26 اردیبهشت 1392 ساعت 13:33
یادمه چند مدت پیش حرف از احداث موزه فضایی در خمینی شهر بود...
ولی الآن که خبر افتتاحش توی تهران به گوش میرسه...
کلنگشا فقط توی خمینی شهر زدند یا اینکه اصلا از اول شما را توهم گرفته بود؟؟؟؟!!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید