امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:22:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

اکثر یتیمان خمینی شهری را حامیان غیر بومی حمایت می کنند
رییس کمیته امداد شهرستان:

اکثر یتیمان خمینی شهری را حامیان غیر بومی حمایت می کنند

سه شنبه, 24 تیر 1393 ساعت 10:04 کدخبر :7507
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شب گذشته تعدادی از کودکان یتیم به همراه مادران و همچنین حامیانشان میهمان کمیته امداد امام خمینی و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بودند.

رییس کمیته امداد شهرستان دراین باره به خبرنگار فرصت گفت: از 120  خانواده به همراه حامیان و همچنین تعدادی از خیرین و مسوولان شهرستان دعوت به عمل آمد تا در کنار اطعام ایتام به جذب حامی نیز بپردازیم. یزدانی از وجود 540 خانواده یتیم تحت پوشش کمیته خبر داد و گفت: این یتیمان در مجموع 2 هزار و 400 حامی دارند. هر حامی می تواند چندین یتیم را زیر پر و بال خود بگیرد و همچنین مطلوب است که یک یتیم بیش از یک حامی داشته باشد. وی با اشاره به اینکه هر حامی باید ماهانه حداقل 20 هزار تومان برای شخص حمایت شونده بپردازد، گفت: ما در کمیته حامیانی داریم که حمایت بیش از 20 یتیم را به عهده گرفته اند و از طرف دیگر یتیمانی هستند که تا 5 حامی دارند. رییس کمیته امداد در ادامه اما از عدم استقبال خیرین خمینی شهری از طرح اکرام ایتام گلایه کرد و گفت: از این 2 هزار و 400 حامی شاید به زحمت 400 نفر خمینی شهری باشند و اکثرا اصفهانی و تهرانی اند و این در حالی است که خیران خمینی شهری از بزرگ ترین و سخاوتمندترین خیران کشور هستند. از خیران بلند اندیشی که حتی از نیازهای ورزشی و علمی و فرهنگی شهر هم نمی گذرند انتظار می رود که با ورود به این عرصه اجازه ندهند کودکی در این شهر سر گرسنه به بالین بگذارد یا نوجوانی به خاطر نداشتن کیف و کفش از رفتن به مدرسه محروم بماند.
به گزارش خبرنگار فرصت، در مراسم شب گذشته که از ساعت 18:30 تا 21  در باغ بانوان به طول انجامید و با ضیافت افطاری همراه بود، برنامه های شاد ومتنوعی برای کودکان حاضر در مراسم اجرا شدوساعت شادی را برای آنها فراهم آورد. دراین مراسم تعدادی ازمسولین از جمله شهردار وبرخی از اعضای شورای شهر وخیرین حضور داشتند

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید