امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 21:07:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پس از گذشت یک سال از مراسم کلنگ زنی؛

باغ موزه فضایی خمینی شهر در هاله ای از ابهام

شنبه, 15 مهر 1391 ساعت 17:00 کدخبر :4588
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
پانزدهم مهر ماه سال گذشته کلنگ اولین باغ موزه فضایی خاورمیانه در خمینی شهر و به دست ویکتور گارباتکو فضانورد بزرگ روسی به زمین خورد. مسوولانی که در آن مراسم حضور داشتند اعم از نماینده، فرمانده نیروی انتظامی، شهردار، بعضی اعضای شورای شهر و...

همگی با ابراز خرسندی از این اتفاق خوشایند به مجری این طرح قول همکاری دادند و قرار بر این شد که هر چه زودتر بستر کار فراهم شده و کار ساخت و ساز آغاز شود  اما اکنون بعد از گذشت یک سال هنوز اتفاق تازه ای در این مکان رخ نداده است و این باغ واقع در دامنه کوه دوشاخ همچنان در انتظار تبدیل شدن به یک موزه فضایی است.

مهندس کریم پور مجری طرح باغ موزه در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: سال گذشته در مراسم اعلام کردم که به محض دریافت مجوز تغییرکاربری ساخت و ساز را شروع خواهم کرد و همچنین قول می دهم که طی دو سال اولین فاز این باغ موزه فضایی را افتتاح کنم. وی در مورد به طول انجامیدن صدور این مجوز ادامه داد: مجوز سازمان فضایی آماده است و من نامه ای هم به دفتر ریاست جمهوری نوشته ام تا دستور تسریع در صدور مجوزات لازم را به استانداری اصفهان ابلاغ نمایند. کریم پور در پاسخ سوال خبرنگار فرصت آنلاین مبنی بر اینکه چرا با وجود نظر مثبت مسوولان خمینی شهر و همچنین استقبالشان از احداث این طرح منحصر بفرد اقدام به درخواست کمک از دفتر رییس جمهور نموده است؟ گفت: این پروسه به هر حال زمان بر است و شاید برخی مسوولان در انجام کارهای لازم کوتاهی کرده باشند اما هیچکدام قصد سنگ اندازی نداشته اند و من مجددا تاکید می کنم که به محض صدور مجوز تغییر کاربری ساخت و ساز را آغاز خواهم کرد. وی همچنین گفت: اگرچه شنیده ام که بعضی اعضای شورای شهر زمزمه هایی مبنی بر اینکه من با این کار تنها می خواستم خودی نشان بدهم و از قِبَل آن استفاده هایی ببرم، داشته اند اما این طرح برای شخص من هیچ منفعتی به دنبال نداشته است. کریم پور در حالی از پیگیری برای اخذ مجوز تغییر کاربری خبر داد که مسوولان مربوطه شهرستان متفق القول تاکید کردند که تا کنون درخواستی مبنی بر صدور مجوز تغییر کاربری برای این باغ موزه دریافت نکرده اند. شهردار خمینی شهر در پاسخ به سوال خبرنگار فرصت آنلاین در این باره گفت: همانطور که سال گذشته اعلام کردم برای احداث این باغ موزه در خمینی شهر هر کاری از دستم بربیاید، دریغ نخواهم کرد اما از سال گذشته تا کنون با چنین تقاضایی از جانب مجری طرح مواجه نشده ام. رییس شورای شهر نیز در این باره گفت: از زمان کلنگ زنی این طرح تا کنون پیگیری از جانب مجری طرح به شوری نرسیده است. مجتبی صالحی یکی از اعضای شورای شهر نیز با تاکید بر عدم پیگیری مجریان طرح برای طی مراحل قانونی صدور مجوز تغییر کاربری گفت: درست است که صدور این مجوز زمان بر است اما گمان نمی کنم این تاخیر در صدور مجوز به مسوولان شهرستان برگردد.

خبرنگار فرصت در ادامه پیگیری هایش با رییس اداره جهاد کشاورزی نیز تماس گرفت و سوال خود را با وی در میان گذاشت. از آن جا که تغییر کاربری باغات در اداره جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین با توجه به اینکه صدور مجوز تغییر کاربری در کمیسیون ماده 5 که جلساتش در استانداری برگزار می گردد و شهردار، رییس شورای شهر و رییس اداره جهاد کشاورزی از اعضای این کمیسیون هستند، در صورت تقاضا برای تغییر کاربری این باغ موزه در جریان مستقیم آن قرار می گیرند. رییس اداره جهاد کشاورزی از کلنگ خوردن چنین طرحی در خمینی شهر کاملا اظهار بی اطلاعی کرد. مجری طرح در توضیح این مطلب گفت: من تقاضای تغییر کاربری را به ریاست وقت اداره جهاد کشاورزی-مهندس بقایی- داده ام. کریم پور در حالی از این درخواست خبر می داد که معاون ریاست قبلی که معاونت فعلی این اداره را نیز بر عهده دارد نیز از کلنگ خوردن چنین طرحی در خمینی شهر اظهار بی اطلاعی کرد. شایان ذکر است در صورتی که این پرونده آن چنان که مجری طرح می گوید در جریان باشد، ریاست فعلی اداره جهاد کشاورزی-مهندس افلاکی- هم که حدود 6 ماه است مسوولیت این اداره را بر عهده گرفته، با توجه به اهمیت این طرح قطعا می بایست در جریان آن قرار گرفته باشد.

اگرچه مهندس کریم پور بر پیگیری مجدانه اش برای به ثمر رساندن این طرح تاکید داشت و گفت: بعد از اینکه کلنگ اولین باغ موزه فضایی خاورمیانه در خمینی شهر به زمین خورد شهرداری اصفهان چندبار از سازمان فضایی برای احداث چنین باغ موزه ای در اصفهان تقاضای مجوز کرده اما از آن جا که باغ موزه خمینی شهر مربوط به بخش خصوصی و مستقل خواهد بود، سازمان فضایی به پشتیبانی از طرح احداث باغ موزه فضایی در خمینی شهر، این درخواست را رد کرده است اما وضعیت و سرنوشت این باغ موزه فضایی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

نظرات  

 
#2 0 حجت 18 مهر 1391 ساعت 18:16
آره منم از پارسال تا حالا خبري از اين جريان نداشتم...
ولي يه سوال اساسي: چرا خميني شهر را انتخاب كردند؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#1 +2 یک شهروند داغ دیده 16 مهر 1391 ساعت 15:43
اینگونه کلنگ زنی ها در نزدیکی فصل انتخابات در خمینی شهر مسبوق به سابقه است همانگونه که آقای محمود عابدی در خیابان امیرکبیر در بحبوحه انتخابات مجلس هفتم کلنگ پارک بزرگ خیابان امیرکبیر را به زمین زدند که درآن هیچ اتفاقی رخ نداد ودر خزان کلنگ ورزشگاه سرپوشیده محله کهندژ توسط نامبرده زده شد که اگر تلاشهای سیدمحمودابطحی همین کاری هم که در این پروژه صورت گرفت انجام نمیشد بخاطر همین پروژه باغ موزه فضایی نیز توسط دوستان نماینده دوره قبل(هشتم) تدارک دیده شده بود واین پرونده و اجرای آن هم راه بجایی نبرد و نمی برد کاش مردم بجای تصمیم گیری با شنیده هایشان با تعقل برخورد میکردند تا سیر کارهایی که در حال انجام و شرف پایان بود به نتیجه میرسید حیف و صد حیف
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید