امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:21:47

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

باید عزاداری خود را پیش فقیه عرضه کنیم تا بفهیم جایی از کارمان اشکال نداشته باشد

دوشنبه, 06 آذر 1391 ساعت 13:51 کدخبر :4748
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت حجت الاسلام رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نماینده ولی فقیه در خطبه های نماز جمعه از مردم خواست همانگونه که حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) خدمت امام زمانش می رسد

 و اعتقادات و دین خود را به ایشان عرضه می کند تا مبادا کج شده باشد، باید عزاداری خود را پیش فقیه عرضه کنند تا بفهمند جایی از کارشان اشکال نداشته باشد. وی افزود: ایشان با اینکه خودش فقیه است ولی پیش فقیه تر از خود می رود تا ببیند جایی از آن کج نشده باشد. امام(ع) می فرماید "مَن عَمِلَ عَلى غَيرِ عِلمٍ أفسَدَت أكثَرَ مِمّا يُصلِحُ" کسی که بدون علم و اعتقاد و باجهالت کاری انجام دهد، از خداوند دورتر می گردد. کار جاهلانه ما را از خدا دور می کند حتی اگر سر را در این راه ببریم، ما به خدا نزدیک نشده ایم.

امام جمعه خمینی‌شهر در ادامه به عزاداران حسینی هشدار داد: عزاداری های شما مردم خمینی شهر نام خوبی برایتان به ارمغان آورده است. مواظب باشید دشمن آن را نگیرد. نادان ها آن را خراب نکنند. در هر هیاتی افراد خوب کسانی را که قصد تخلف دارند، نصیحت کنید و آنان را روشن سازید و آگاه کنید. بگویید این کارها کار جاهلان است. امام حسین(ع) کشته شد برای چه؟ "لِيستَنقِذَ عِبادَك مِنَ الجَهالَة وحَيرَه الضَلالَه" یعنی می خواست تا بندگان را از نادانى و سرگشتگى گمراهى وارهاند. اقوامتان را نصیحت کنید و بگویید امام حسین(ع) شما را خیلی دوست دارد اما کاری نکنید که امام(ع) ناراحت گردد. خلاف فتوای مراجع تقلید و ولی فقیه عمل نکنید. یک زمانی این اعمال خوب بود ولی حالا شرایط عوض شده است.

استاد حوزه و دانشگاه به ذکر ریشه های قیام عاشورا پرداخت و گفت: امام حسین(ع) به خاطر ریاست یا کسب حکومت قیام نکرد، برای مال دنیا قیام نکرد، قیام حضرت برای آقایی کردن نبود بلکه امام(ع) دلایل قیام خود را در نامه به برادرش محمد حنفیه اینگونه اعلام می دارد که "إنّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاصلاحِ فِي أمّه جدّي". امام(ع) می خواهد جامعه را اصلاح کند. اسلام داشت نابود می شد.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: در جای دیگری از این نامه آمده است "أسيرَ بسيره جدّي و أبي عليّ بن أبيطالب عليه السلام" امام(ع) می خواست مسیر و سیره جدش و پدرش را بازگرداند. مردم را منحرف کرده بودند. و در جایی می فرماید "أريد أن آمُرَ بالمعروفِ و أنهَي عَنِ المنکرِ". بدترین و بالاترین منکر حکومت فاسدست. همانگونه که بالاترین معروف حفظ حکومت اسلامیست. امام(ع) باید امر به معروف و نهی از منکر کند اما ماموریت سنگین است. باید کاری کند که دشمن رسوا شود. باید مردم تکان بخورند. باید گوش های سنگین مردم شنوا گردد. امام(ع) چه کند؟ بالاترین کاری که کرد این بود که نوزاد خود حضرت علی اصغر(ع) را پیش دشمن برد. می دانست آبش نمی دهند ولی می خواست نشان دهد که دشمن کیست؟

خطیب جمعه خمینی شهر ضمن گرامیداشت هفته بسیج از تمامی نمازگزاران دعوت کرد تا در مراسم تجمع صبح تاسوعا در میدان امام(ره) شرکت نمایند و گفت: تجمع صبح تاسوعا هم به خاطر عزاداریست و هم به خاطر هفته بسیج. بسیجی ها همان کربلایی ها بودند. علی اکبرها، قاسم ها، زنان و مردان کربلا همه در بسیج هستند. شهیدان بسیج پیرو راه امام حسین(ع) بودند. به راستی این شجره طیبه و درخت کهن و ریشه داریست که در برابر این همه تهاجم فرهنگی و اینترنت برای جوانان محل امنی است. تشویق کنید تا فرزندانتان شرکت کنند تا بسیج برای دولت یار سربازسازی کند.

وی با اشاره به تحولات اخیر گفت: اسرائیل چقدر احمق است. دفعه اول ظرف 33 روز در برابر حزب ا... به گِل فرورفت. دفعه دیگر 23 روز به غزه حمله کرد ولی فایده نداشت. این دفعه طی 8 روز خوار شد و انشاءا... به زودی نابودی اسرائیل محقق خواهد شد. این ها نتیجه حسینی بودنست، نتیجه قیام کربلاست. در انقلاب کربلا سازش وجود نداشت. امروز هم نه در انقلاب ما، نه در غزه، نه در لبنان، نه در سوریه و نه در هیچ کجا سازش نخواهد بود. چون همه از کربلا درس گرفته اند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 بشیر 10 آذر 1391 ساعت 23:11
بنام خدا سلام خداوند ایشان را برای شهرمان حفظ کند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید