امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:28:34

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سخنان معاون حقوقي رئيس جمهور در جمع مردم شهرستان؛

براي تكميل طرحهاي نيمه تمام خميني شهر تلاش بيشتري صورت گيرد

دوشنبه, 08 فروردین 1390 ساعت 07:39 کدخبر :672
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مهران محمدی

 

هفته گذشته حجت الاسلام ميرتاج الديني معاون حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور در سفري يك روزه به خميني شهر، ضمن بازديد از برخي پروژه ها و حضور در چند مراسم رسمي و جلسات شهرستان، در جمع مردم در مسجد ملاحيدرعلي هم حضور يافت و به ايراد سخن پرداخت.

وي در سخنان خود، با اشاره به برخي مشكلات خميني شهر كه توسط مردم مطرح شده بود گفت: مشکلات و مسائل عمرانی شهری و فرهنگی که اشاره شد، در جلسات با فرماندار و امام جمعه درباره آنها صحبت شد و انشاء الله برای تكميل طرح هاي نيمه تمام تلاش بيشتري صورت خواهد گرفت.
معاون حقوقي رئيس جمهور كه همزمان با دهه مبارك فجر ميهمان مردم شهرستان بود در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه اگر اسلام سرلوحه جوامع بشری و اسلامی بود و بدان عمل می کردند، همه مسلمانان در جهان رتبه اول بودند به توصيف پيشرفتهاي چشمگير كشور بعد از پيروزي انقلاب پرداخت و گفت: ایران هم اكنون در نانو در منطقه اول و در جهان چهاردهم است. در انرژی هسته ای، در موشکی، مگر اینها راضی بودند که ما غنی سازی داشته باشیم؟ الان به راحتی 5/3 غنی سازی کرده ایم. نسل سوم دستگاه های سانتريفیوژ را خودمان تولید کردیم. وي افزود: اوایل انقلاب با 35 میلیون نفر جمعيت، مقدار صادرات نفت به اندازه 2 برابر الان بود در حاليكه جمعیت دو برابر شده است. در این 30 سال نزدیک به 70، 80  درصد شهرها گاز کشی شده است كه اين رقم در ابتداي انقلاب 5 درصد بود.
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به منابع غني ايران تصريح كرد: الان حدود 33 تریلیون متر مکعب گاز داریم. اگر از این منابع استفاده نکنيم شهرها آباد نمی شوند اما اگر درست استفاده کنیم کشور آباد می شود، جوانها شغل پیدا می کنند و ... این مسیری است که هدفمندکردن یارانه ها دارد انجام می دهد لذا وقتی آقای احمدی نژاد می گویند اگر این طرح درست اجرا شود و به کمال برسد هیچ فقیری در کشور نخواهد ماند از اين منظر است. ما الان نفت را به صورت خام صادر می کنیم در حاليكه اگر بتوانیم آن را به صورت فرآوری درآوریم اگر مثلاً 50 میلیون دلار درآمد دارد می شود 500 میلیون دلار.
معاون حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور ادامه داد: در بنزین قبل از هدفمند کردن یارانه ها یک مصرفی داشتیم که باید وارد می کردیم، ولی الان می توانیم صادر هم بکنیم. چندی قبل از افغانستان آمدند قرارداد با وزارت نفت برای صادرات بنزین ببندند. آنها قبلاً هم این بنزین را استفاده می کردند منتها به صورت قاچاق ولي الان درخواست صادرات دارند و مسلماً دآمدش می رود در بیت المال. ميرتاج الديني با اشاره به ميزان بالاي مصرف در كشور افزود: الان در زمستان مصرف گازمان از 500 میلیون متر مکعب در روز گذشته است در حالی که مصرف روزانه کل اروپا 600 میلیون متر  مكعب است و اگر شما صرفه جویی کنید می توانیم نیمی از مصرفمان را صادر کنیم و پیش بینی می شود که بین 20 تا 30 درصد در هدفمند کردن یارانه ها در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم.

 

نماینده: بخش دیالیز و سی سی یوی بیمارستان ساعی اگر همطراز الزهرای اصفهان نباشد در رده دوم است. بیمارستان اشرفی هم همین طور، بخش جراحی مغز و اعصابش مجهز است. افزایش مراکز بهداشتی در محلات جوی آباد و دستگرد و جاهای دیگر و همچنین کارهای عمرانی مثل آب تیرانچی، آسفالت جاده های کوشک، ارتقای بیمارستان فرسوده 96 تختخوابی به 190 تختخوابی که به سرعت کار دارد انجام می شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وقايع اخير جهان اسلام تأكيد كرد: نگرانی ما برای مصر و تونس عدم رهبری واحد است که بتواند این پتانسیل عظیم و نیروی آزاد شده را متمرکز و رهبری کند مثل ايران كه امام و بعد رهبری در حوادث مختلف نیروها را رهبری کردند.
وي با اشاره به اينكه الان اسلام و شیعه نگاههای زیادی را به خود جلب کرده است خطاب به خميني شهري ها گفت: عده ای می آیند کارهایی را انجام می دهند که آبروی اسلام را می برد و روحانی اسلام شناس باید تذكر دهد.
ميرتاج الديني افزود: از پاکستان زنجیر تیغی آورده اند، جوانی که در دنیا امام را دیده، شیخ حسن نصر الله را دیده، ملت ایران را دیده، یک موقع می گوید بروم تحقیق کنم ببینم شیعه چیست؟ این عکسها را که می بیند فرار می کند! اگر من کاری کنم که مردم از اسلام و شیعه گریزان شوند چگونه فردا جواب امام حسین (ع) را بدهم؟ شبکه دینی در آمریکا درست کرده اند که یک آخوند افغانی حرفهایی می زند و بین شیعه و سنی اختلاف می افکند و متأسفانه از شهرهای کشور ما هم به او زنگ می زنند.

آقاي تاج الديني! اينجا خميني شهر است
در اين مراسم، پيش از سخنان معاون رئيس جمهور، نماينده مردم خميني شهر در مجلس شوراي اسلامي به ايراد سخن پرداخت. وي در معرفي خميني شهر، خطاب به معاون رئيس جمهور گفت: آقاي تاج الديني! اينجا خميني شهر است با 2300 شهيد و 23 هزار ايثارگر و جانباز و آزاده و رزمنده. اينجا محل نشو و نماي علماي بزرگي چون آيات آقا سيد محمد باقر درچه اي، آقا سيد مهدي درچه اي، حاج شيخ محمد حسين نجفي، محمد حسن نجفي، فياض، حجازي، جبل عاملي، ابوالبركات، مشكات، احمدي، شهيد اشرفي، نواب صفوي .. و نيز مهد پرورش نخبگان در رشته هاي مختلف علمي، پزشكي، علوم و فنون و ... است.
نماينده آنگاه در اظهارات كوتاهي به بيان فهرست وار  برخي امكانات و همچنين مشكلات شهرستان پرداخت. سيدجواد ابطحي گفت: بخش دياليز و سي سي يوی بيمارستان ساعي اگر همطراز الزهرای اصفهان نباشد در رده دوم است. 27 تخت با تجهيزات كامل. خيرين و وزارت بهداشت كمك كردند. بيمارستان اشرفي هم همين طور. بخش جراحي مغز و اعصابش مجهز است. افزايش مراكز بهداشتي در محلات جوي آباد و دستگرد و جاهاي ديگر و همچنين كارهاي عمراني مثل آب تيرانچي، آسفالت جاده هاي كوشك، ارتقاي بيمارستان فرسوده 96 تختخوابي به 190  تختخوابي كه به سرعت كار دارد انجام مي شود و مردم ملاحظه مي كنند، مسكن مهر با پيشرفت قابل قبول كه تنها مسكن مهر ايران است كه 9 طبقه است با واحدهاي 85 متري، گلخانه قرطمان فاز اولش دارد انجام مي شود، 500 ميليون آبرساني به باغات كه در اين دو سه ساله خشكسالي با تانكر به باغات خميني شهر آب رساندند و من تشكر مي كنم.
نماينده در ادامه گفت: اما ما از محروميت هاي تاريخي برخوردار شده ايم. يكي از اهداف هدفمند كردن يارانه ها آزاد سازي پول حجيمي است كه در بخش عمران كشور تزريق خواهد شد. به همين جهت آقاي دكتر احمدي نژاد مي گويند ما مشكل اشتغال را هم حل خواهيم كرد و اميدوارم مشكل اشتغال شهرستان حل شود. وي افزود: آقاي احمدي نژاد در مجلس گفتند اول عده اي مي گفتند اين هدفمند كردن يارانه ها اولش خيلي خراب است آخرش خوب مي شود حالا كه اولش خوب بود مي گويند  آخرش بد است!
وي ادامه داد: علايم ظهور الحمدالله دارد نشان داده مي شود و ما منتظر طلوع خورشيد هستيم. اين صحبتهايي كه امام در مورد مصر زده است را ديده ايد؟ انگار امام امروز دارد صحبت مي كند. آن مرد الهي مي ديد. دلش محكم بود. مي گفت من با ضميري آرام از خدمت شما مرخص مي شوم ولي انقلاب هست. حالا يك عده اي هر چه مي خواهند بگويند.
نماينده در پايان از حجت الاسلام ميرتاج الديني خواست كه سلام مردم خداجو، ولايت مدار، عزيز و متعهد خميني شهر را به شخص دكتر احمدي نژاد برساند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید