امروزسه شنبه, 01 مهر 1399-- Tuesday Sep 22 2020

ساعت 15:37:08

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 برگزاری برنامه های فرهنگی در شهرستان باید با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی باشد
امام جمعه خمینی شهر:

برگزاری برنامه های فرهنگی در شهرستان باید با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی باشد

یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 ساعت 08:10 کدخبر :8830
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر توسط آیت اله حاج شیخ عباس رحیمی ایراد گردید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، انتقاد امام جمعه از برگزاری یک همایش وهمچنین دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر بخش هایی از خطبه ها بود که به موضوعات خاص محلی می پرداخت. وی با تاکید بر اینکه مخالف اسب سواری نیست از برگزیدن نام «نکوداشت اسب» برای همایش اسب و همچنین زمان برگزاری آن یعنی شب مبعث و مکان برگزاری یعنی سینما فرهنگ انتقاد کرد. رحیمی ادامه داد: هدف برگزار کنندگان این همایش خیر بوده است اما برای برگزاری چنین برنامه هایی باید با دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی هماهنگ شود تا موضوع در این شورا مورد بررسی قرار بگیرد.


دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر هم از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه به آن پرداخت و گفت: دوچرخه سواری در محیط هایی مثل باغ بانوان برای خانم ها اشکالی ندارد اما انجام آن در مقابل انظار عمومی در شان جمهوری اسلامی و همچنین در شان زن مسلمان نیست.


آیت اله رحیمی در ادامه ضمن تبریک عید بزرگ مبعث به نمازگزاران یکی از اهداف برانگیختن پیامبران را سوق دادن بشر به سمت عدالت، رعایت حقوق اجتماعی دیگران و جلوگیری از تضییع حقوق افراد دانست.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#6 +6 خسروی 30 اردیبهشت 1394 ساعت 08:04
باید به ایه قران کریم که می فرماید:
"ای مردم! ما شما را از مرد و زن آفریدیم و شما را به صورت قبایل دسته بندی کردیم تا همدیگر را بهتر بشناسید. به درستی که گرامی ترین شما نزد خدا با تقوی ترین شماست."
برگردیم و فرقی بین زن و مرد در جامعه قائل نباشیم.
نقل قول
 
 
#5 +7 صلواتی 29 اردیبهشت 1394 ساعت 09:29
تاریخ اسلام نشان می دهد که پس از آن که زنانی چون حضرت خدیجه (س) سمیه مادر عمار، نسیبه جراحه، ام یمین ، سمیرا بنت قیس ، حضرت فاطمه (س)، عایشه همسر پیامبر، حضرت زینب (س)، و اسما دختر ابوبکر و مادر عبدالله زبیر و زنان زیاد دیگری نقش موثری در گسترش اسلام و مخالفت با خلفای اموی داشتند. برای از بین بردن نقش زنان امویان تصمیم گرفتند زن را به پستوی خانه ها و اجتماع دور نگه دارند. ا
نقل قول
 
 
#4 +9 زهره حاج حیدری 28 اردیبهشت 1394 ساعت 15:13
مثل این است که در زمان صدر اسلام کسی می گفت زنها نباید شترسواری کنند!
تاریخ اسلام نشان می دهد زنها پای به پای مردان در جنگ ها سوار اسب و شتر بودند.
نقل قول
 
 
#3 +11 كريمي هاشم 28 اردیبهشت 1394 ساعت 07:47
باسلام :اگر يك پيست دوچرخه سواري براي خانمها درشهر احيا گردد كار خوبي است درضمن دوچرخه سواري درشهر نشان امنيت شهراست ولي اگر سامان دهي شود بهتراست .
نقل قول
 
 
#2 +15 محمدرضا 27 اردیبهشت 1394 ساعت 08:21
برخی برنامه ها در شهر برگزار می شود که واقعا از نظر محتوی جای انتقاد دارد و صدایی از کسی درنمی آید اما حالا که چنین برنامه ای با محوریت اسب برگزار شده همه سر و صدایشان درآمده. این کاریست که مسوولان باید انجام بدهند و نمی دهند و شهروندان خود دست به کار می شوند آن وقت این عوض تشکر است؟!
نقل قول
 
 
#1 +12 شهروند2 27 اردیبهشت 1394 ساعت 08:18
اگر در سینما فرهنگ برگزار نشود کجا برگزار شود؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید