امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 20:15:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رئیس شورای شهر در گفتگو با فرصت خبر داد:

بهانه جویی تازه اداره کل راه و شهرسازی استان برای خودداری از حل مشکلات منظریه

پنجشنبه, 30 آذر 1391 ساعت 14:19 کدخبر :4810
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
10 مهر امسال، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نماینده، فرماندار، شهردار و رییس شورای شهر خمینی شهر در وزارتخانه اش وعده داد

که تا دو ماه دیگر (یعنی 10 آذرماه) مبلغ 4 میلیارد و 700 میلیون تومان از اعتبارات دولتی جهت آماده سازی شهرک منظریه به شهرداری خمینی شهر پرداخت شود.

به گزارش فرصت آنلاین، هر چند با توجه به روند 13-12 ساله اخیر، دریافت هزینه های آماده سازی شهرک منظریه چندان مقرون به واقعیت دیده نمی شد اما همین وعده ی وزیر باعث شد تا اکثر فعالان شهر و ساکنان منظریه، وعده ی وزیر را بپذیرند. بار دیگر کورسوی امید در دل اهالی شهرک منظریه روشن شد که بالاخره بعد از سالها انتظار و صرف هزینه های فراوان، زیرساختهای این شهرک از قبیل آسفالت معابر، جدول کشی و ... آماده خواهد شد و مردم این منطقه که سالها پیش هزینه این آماده سازی ها را پرداخته اند به آرزوی خود می رسند. آنها امیدوار بودند که دیگر زمستان امسال، در جاده های خاکی و پر از گِل این شهرک رفت و آمد نخواهند کرد. اکنون آذرماه به پایان خود نزدیک می شود و کشتی وعده ی دو ماهه ی آقای وزیر هم در کوچه پس کوچه های "گِلی" این شهرک به "گِل" نشسته است. شهرک منظریه شکل و قیافه یک شهرک را ندارد و ظاهراً اهالی آن باید همچنان در انتظار بمانند.

رئیس شورای شهر درباره علت این بدقولی گفت: به دنبال وعده وزیر راه و شهرسازی، دستور پرداخت 7/4 میلیارد تومان از وزارتخانه به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ گردیده ولی متاسفانه مدیرکل راه و شهرسازی از پرداخت این مبلغ امتناع می کند. صهری افزود: اختلافات شهرداری با راه و شهرسازی بر سر دو موضوع جداگانه است؛ یکی آماده سازی شهرک منظریه و دیگری اختلافات بر سر بخشی از زمینهای این شهرک، بخشی از این زمینها را ما مدعی هستیم و بخشی را -از جمله زمینهای پردیس- اداره کل مدعی است. اکنون مدیرکل مجددا بحث زمینهای پردیس را پیش کشیده و مدعی است در سال 79 شهردار وقت زمین های این اداره را تملک و به عده ای واگذار نموده است.

صهری افزود: اختلافات ما با راه و شهرسازی ربطی به خدمات منظریه ندارد و اداره کل راه و شهرسازی موظف بوده و هست هزینه خدمات شهری در این شهرک را جهت آسفالت کشی، جدول گذاری و ... همچون شهرکهای سپاهان شهر و بهارستان بپردازد. در مورد زمینهای پردیس هم باید بگویم شهرداری تعداد قابل توجهی پلاک زمین از این اداره کل مطالبه دارد و باید به اینگونه اختلافات به صورت جداگانه و با ارائه مستندات قانونی پرداخت.

رییس شورای شهر با طرح این سئوال که اصولاً اقدامات اداره کل مسکن و شهرسازی در این شهرک چیست، افزود: تاکنون هزینه خدمات شهری در این شهرک از جمله احداث پارک بهشت، تعریض خیابان سروش، پارک در حال احداث شهروند و ... را شهرداری با همه مشکلات مالی اش پرداخت نموده است. متاسفانه اداره کل از حربه اتلاف زمان استفاده می کند تا دوره کنونی شورای شهر به پایان برسد و شورای جدید هم تا مستقر شود یکی دوسال طول می کشد. علت همه این مشکلات قصور مسئولان ناظر استان است که هیچگونه نظارتی بر تعهدات ندارند. آنها زیر صورتجلسات ما را امضا می کنند ولی تعهدی برای اجرای توافقات ندارند.

وی تاکید کرد: تاکنون تمام مباحث ما این بوده که اختلافات بر سر زمینها را با خدمات منظریه تفکیک کنیم. مردم شهرک منظریه هزینه خدمات رسانی را به اداره کل راه پرداخته اند و معنا ندارد آنها خدمات رسانی نکنند. این کارها یک نوع گروکشی و ظلم به مردم شهرک است. چرا این شهرک نباید فضای سبز مناسب داشته باشد؟ زمینهایی که برای فضای سبز و ... در نظر گرفته شده تبدیل به زباله دانی شده است.

رییس شورای شهر افزود: متاسفانه شرایط کنونی منظریه به عنوان شهرکی که بیش از 25 سال از احداث آن می گذرد قابل قبول نیست. بارندگی های اخیر هم مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده به طوری که مجبور هستند در کوچه های پر از گِل و لای تردد کنند و معلوم نیست چه کسی باید پاسخگوی این کم کاری ها و سهل انگاری باشد؟

نظرات  

 
#4 +1 همسایه 05 دی 1391 ساعت 18:10
به وضع اموزشی وپرورشی مدرسه ثارا....برسید اهای مسولین ..................................................../
نقل قول
 
 
#3 0 مسیبی 04 دی 1391 ساعت 08:46
اداره راه، مسكن و شهرسازي خميني شهر افتتاح شد.
نقل قول
 
 
#2 0 نگار عموشاهی 03 دی 1391 ساعت 15:02
فضای سبز نخواستیم پارک بازی نخواستیم سالن مطالعه نخواستیم هیچی هیچی فقط این کوچه ها را انصافا آسفالت کنید این چاله ها و دست اندازها را درست کنید باور کنید وقتی بارتدگی میشه آدم گیج میشه نمی دونه الان با کشتی باید بره بیرون یا پیاده خیلی از اهالی خیابان شهید حلوایی اتوبوس سوارند و مسافتی را باید پیاده طی کنند تا به ایستگاه برسند البته با چند من گل و شل و اخم و تخم مسافرانی که مجبور نبودن از رودخونه عبور کنند
نقل قول
 
 
#1 +1 001 02 دی 1391 ساعت 20:25
اقا جون بعمل کار براید به سخنرانی نیست موتور شهر خاموشه کسی هم نیست روشنش کنه باید بتوان با تهران و وزارت خانه متصل شد و کار کرد تا حالا هم که این اتصال وصل نشده کی باید پیگیر مطالبات شهر باشه خدا می دونه ؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید