امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:09:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

تحميل و تهديد

شنبه, 17 دی 1390 ساعت 14:53 کدخبر :3458
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : حسین غفوری

از زماني كه نشريه فرصت در خردادماه سال 1389 شروع به فعاليت نمود و سعي كرد كه در عرصه اطلاع رساني و بالابردن سطح آگاهي هاي جامعه حركت كند، با توجه به شناختي كه از وضعيت سياسي و اجتماعي شهرستان داشتيم و نوع انتظاراتي كه بصورت هاي مختلف مطرح مي شد، مشي نشريه با در نظر گرفتن جميع جهات بر اين بود كه بصورت مستقل و بدور از جهت گيري هاي سياسيِ مورد توقع اشخاص حركت نمايد و آنچه كه براي نشريه از درجه بالاي اهميت برخوردار است اين است كه به مسائل اساسي و بنيادين شهر توجه نموده و سعي در مطرح نمودن آنها داشته و مطالبات مردمي را دنبال نمايد و از وارد شدن به جريانهاي سياسي خودداري كند. سابقه دو سال و چند ماهه فعاليت نشريه همين ادعا را بخوبي تأييد مي نمايد ولي علي رغم تأكيد مسئولين نشريه در قول و فعل در اينكه بصورت مستقل عمل مي كنند و هيچ گونه تحميلي را نمي پذيرند و در چهارچوب سياستها و برنامه هاي خود عمل خواهند كرد، اشخاص و گروههايي به طرق مختلف سعي بر تحميل نظريات خود دارند و تلاش مي كنند از اين موقعيتي كه فرصت پيدا نموده بنفع خود بهره بجويند و زماني هم كه با مقاومت مواجه مي شوند به تهمت متوسل شده و مطالب خلاف واقع را به نشريه نسبت مي دهند. اين مسئله در آستانه انتخابات نهم مجلس شوراي اسلامي پررنگ تر شده و بصورتهاي پنهان و آشكار، خود را نمايان كرده و حتي بعضي وقت ها كه از تحميل و تهمت نااميد مي شوند و احساس مي كنند نمي توانند راهي پيش ببرند زبان به تهديد  گشوده و فرصت را تهديد به بستن مي كنند و براي ما قابل درك نيست كه اين همه فشار براي چيست؟

آيا اگر يك نشريه محلي بر اساس منافع همه مردم حركت كرد نه براي منافع اشخاص و گروههاي خاص، بايد اينگونه مورد هجوم واقع شود؟ و اگر اين اشخاص و گروهها ادعا مي كنند كه مي خواهند به مردم خدمت كنند، راه رسيدن به جايگاه نمايندگي مجلس، معرفي خود و برنامه هايي است كه قابليت اجرايي هم دارد نه  علوي شعار دادن و اموي عمل كردن.

لذا مي گوئيم نشريه فرصت بر اساس تشخيص خود عمل مي كند و به هيچ وجه تحت تأثير اينگونه القائات قرار نمي گيرد و براي خوش آمدن و ناراحت شدن كسي كار نمي كند بلكه براي منافع نظام و مردم تلاش نموده و در چهارچوب قانون مطبوعات و ساير قوانين كشور و اخلاق مطبوعاتي به وظيفه خود عمل نموده و در اين راه با اخلاص و استعانت از خداوند متعال، محكم و استوار بدون هيچ گونه خللي به فعاليت خود ادامه خواهد داد.

در پايان اين را هم تأكيد كنم كه استقلال داشتن نشريه به معني بستن راه براي شنيدن نظريات و ديدگاههاي مختلف نيست بلكه بر اساس اين آيه قرآن است كه مسلمانان را دعوت به شنيدن همه اقوال مي كند و از آنها مي خواهد بهترين را انتخاب نمايند.

از خداوند متعال مي خواهيم توفيق شناخت وظيفه و عمل نمودن به آن را به همگان از جمله دست اندركاران فرصت عطا نمايد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#6 0 ایران 20 دی 1390 ساعت 13:13
.کاندیدای اصلح کیست ؟ازکجاتشخیص دهیم کدام کاندیداباهدف خدمت به مردم آمده وکدام برای نمایندگی وامتیازاتش وهدفش فقط رای آوردن وورودبه مجلس است.به غیرازفرمایشات مقام معظم رهبری یک راه ساده برای تشخیص اصلح وجوددارد.باشرط اینکه چشم بازکنیم وببینیم وازتعصبات قومی ومحله ای برحزر باشیم.شمادراین باب کافیست به رفتارکاندیداهات وجه کنید.چطور؟انهایی که فقط درمحلات خودشان تبلیغات میکنندویاازاطرا ف وامکان خمینی شهرماننداصغرابا دوتیرانچی سعی میکنندرای جمع کنند. به بقیه خمینی شهرکارندارند. درجمع مردم دیگر محلات حضورنمی یابندتابه سوالات مردم ودرددلشان گوش دهندمشخص است که فقط درصدداخذ رای هستندتا رفع مشکل مردم.نماینده خدمتگزارومردمی ودلسوز به فکر تمام مردم است .مردم این محلات بداننداین افرادتملق کارشمارابرای رایتان میخواهندوپس ازحصول نتیجه میرونددنبال هدف خودشان.پس ازتعصبات دوری کنیم وبااطلاعاتی که ازعملکردگذشته کاندیداهاداریم .وبازیرنظرگرفتن نحوه تبلیغات کاندیداهادراین مدت مانده به روزرای گیری ان شاالله بدون تردیدکاندیدای اصلح راانتخاب کنیم.به امیدداشتن شهری منظم .منسجم وآباد...
نقل قول
 
 
#5 0 کرامت پاگردی 18 دی 1390 ساعت 19:12
آقای غفوری این آخریش را خوب نیامدی
من مطلبی نوشتم برای انتخاب هیات اجرایی انتخابات و استدلال های دقیقی آوردم که این کار برخلاف قانون و عرف انجام شده در 33 سال قبل بوده ولی چون با دیدگاه شما مخالف بود سانسور کردید
نقل قول
 
 
#4 0 سدهی 18 دی 1390 ساعت 10:31
بهتره نگاهی به سایت www.sede.ir بیندازید.
نقل قول
 
 
#3 0 عاطفه ح 18 دی 1390 ساعت 09:56
هماهنگی شما با سدژ قابل تحسینه!
http://sede.ir/post/396
نقل قول
 
 
#2 0 سلمان2 17 دی 1390 ساعت 19:55
واضح و روشن صحبت کنید و اگر واقعا سیاه نمایی نیست از اشخاص نام ببرید تا مردم آگاهد شوند
اگر هم با دست پس می زنید تا با پا پیش بکشید که باید تاسف خورد
کلی گویی کار سختی نیست باید جرات داشت و واقعیات را دقیق گفت
نقل قول
 
 
#1 0 ناشناس 17 دی 1390 ساعت 19:04
برای منافع نظام و مردم؟؟؟؟!!!
یعنی اول منافع نظام بعد منافع مردم؟؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید